18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Fortuna: opinie o bonusach, aplikacji, kursach, płatnościach

Fortuna to jeden z najbardziej rozpoznawalnych serwisów bukmacherskich w sieci. Dobre opinie zdobył wśród polskich internautów przede wszystkim przejrzystymi regulaminami, ale podejrzewamy, że sporą rolę odegrał też fakt, że to Fortuna ma dużo punktów naziemnych, co wpływa na rozpoznawalność marki.

Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy Fortuna opinie zdobyła ofertą, czy tylko widocznością.

 Fortuna opinie
Oferta powitalna5/5
Rynki4/5
Kursy4/5
Aplikacja mobilna4/5
Opcje płatności2/5
Obsługa klienta5/5
Opcje Live i streaming3/5
Średnia ocena4/5
Zarejestruj się
logo fortuna

Bonusy powitalne: 5/5

Fortuna opinie buduje za sprawą nietypowej formy bonusu. Gracze bez wątpienia to doceniają. Tutaj musimy się zgodzić: żadnej dodatkowej kasy, żadnych wymogów obrotu – nic. Bonus jest skonstruowany zupełnie inaczej.

Bonus powitalny na pierwszy zakład w Fortuna do 600 zł

Bonus ma formę zwrotu gotówki za nietrafiony kupon. Gwarancją objęty jest pierwszy zakład zgodny z informacjami udostępnionymi po rejestracji z kodu promocyjnego Fortuna – ponieważ często się to zmienia, nie ma sensu podawać szczegółów.

Tylko tak ogólnie: najczęściej można obstawiać wszystko z kursem wyższym niż 1,2-1,6, nie licząc spotkań już objętych jakąś inną ofertą specjalną.

Jeśli kupon nie zadziała, to operator oddaje wartość zakładu na konto użytkownika. Ten bonus chroni również zakłady typu AKO.

Jeśli chodzi o zakład gwarantowany, to na tym nie można stracić – w najgorszym razie z niego nie skorzystasz, jeśli będziesz grał bardziej asekuracyjnie.

Dodatkowe 10 zł w punktach lojalnościowych

Bonus za pierwszy depozyt został powiększony o dodatkowe 10 złotych, przyznawane w punktach Fortuna Klub Plus. Możesz skorzystać z darmowego zakładu tak, jak chcesz – bez wymogów kursów. Dodatkowo, wygrana nie podlega żadnemu obrotowi. Ale heca!

fortuna bonus

Bonus Fortuna: 200 zł od drugiego depozytu

Operator dla swoich nowo zarejestrowanych gracz przygotował bonus 50% do 200 zł od drugiego depozytu. Na samym początku zaakceptuj ten bonus, masz na to max. 2 dni po rejestracji konta. Następnie dokonaj wpłaty drugiego depozytu na swoje konto Fortuna. Bonus zostanie naliczony automatycznie bez dodatkowych warunków – w tym bez warunków obrotu.

 • Bonus przysługuje każdemu użytkownikowi tylko jeden raz
 • Maksymalna kwota bonusu jaką można w tej promocji otrzymać to 200 zł
 • Promocja nie łączy się z innymi ofertami specjalnymi serwisu
 • Obowiązkiem każdego użytkownika jest zapoznanie się zarówno z regulaminem samego serwisu jak i promocji

Fortuna bonus bez depozytu: 20 złotych za free

Mało tego, za dokonanie rejestracji w serwisie i weryfikację tożsamości, na którą masz maksymalnie 28 dni, otrzymasz kolejne punkty lojalnościowe – i to bez depozytu. Będziesz mógł je wymienić na darmowy zakład o wartości 20 złotych.

Ponieważ konstrukcja bonusu jest bardzo przejrzysta, Fortuna opinie ma pozytywne. Naszym zdaniem to oferta najkorzystniejsza z możliwych, a i wysokość znaczna, to nie ma innego wyjścia, jak tylko za bonus przyznać 5/5.

Rynki w Fortuna: 4/5

Bukmacher oferuje ciekawy wybór zakładów. W polecanych zawsze jest parę lig piłkarskich, NBA i NHL, ale nie trzeba się do tego ograniczać.

 • popularne ligi piłkarskie
 • spotkania tenisowe
 • walki bokserskie
 • ligi i spotkania towarzyskie z siatkówki
 • ligi piłki ręcznej
 • wydarzenia e-sportowe
 • floorball
 • curling
 • krykiet
 • piłka nożna 6-osobowa

To tylko pobieżny przegląd dyscyplin. Na stronie zakłady są prezentowane w nieco inny sposób, żeby nie trzeba było przekopywać się przez kilka warstw menu, ale niezależnie od tego oferta jest naprawdę bogata.

Czy są bogatsze zestawy u innych bukmacherów? Tak, są, tylko co z tego, skoro zwykle w bardziej egzotycznych kategoriach kursy są niskie, o ile w ogóle trafią się jakieś wydarzenia. Tutaj jest parę nietypowych dyscyplin, ale generalnie wszędzie jest po kilka ciekawych zakładów do zawarcia, więc dłuższa lista sportów do niczego nie jest potrzebna.

Nie brakuje tu żadnych spotkań, dyscyplin też w zasadzie nie, ale sam sposób prezentacji jest trochę nieintuicyjny, dlatego Fortuna opinie ma tu tylko dobre. My nie przyznamy kompletu, tylko 4/5.

Kursy na Fortuna: 4/5

Kursy tutaj to skomplikowany temat. Część jest naprawdę genialna, a część jest zupełnie od niczego. Płynność kursów bywa spora, szczególnie w mniej popularnych dyscyplinach, bo tutaj pula najczęściej jest ograniczona (to w końcu polski, a nie globalny bukmacher, więc można się tego było spodziewać).

Tym razem przymierzaliśmy się do obstawienia spotkania Wisły Płock z Piastem Gliwice, bo kurs na Wisłę był niezły -2.30. Obstawione 45 zł gwarantuje ponad 90 zł wygranej.

Kursy na efortuna

Większość spotkań jest z wysokim kursem, więc Fortuna to miejsce dla tych, którzy lubią szybko zbierać bonusy (spotkań z kursem 1.5-1.9 jest naprawdę niewiele, to pewniaki absolutne).

Niestety nie ma tutaj bonusów na akumulatory ani szczególnie atrakcyjnych promocji, można jedynie skorzystać z kuponów eksperta (ale eksperci nie zawsze mają rację) i popularnych zestawów, co trochę ułatwia orientację.

Czy można wskazać jakieś dyscypliny, w których kursy są wyraźnie gorsze? Raczej nie – u tego bukmachera można grać na wszystkim z dobrymi kursami, choć czasem jest jakiś gorszy tydzień i np. spotkania w hokeja ostatnio były dziwnie mało opłacalne. Przypuszczamy jednak, że to dlatego, iż chętnych na te mecze nie było wielu.

Kursy są generalnie wysokie, ale bardzo często wyrównane, co utrudnia obstawianie i tylko z tego powodu za kursy operator dostanie od nas 4/5. Fortuna opinie ma tutaj naprawdę dobre.

Streaming na Fortuna: 3/5

Tu się trochę rozczarowaliśmy, bo jakość jest mizerna, a łącze jest zajęte praktycznie w całości.

 • Spotkań z transmisją LIVE lub chociaż komentarzami na żywo jest całkiem sporo, bo nawet po kilkadziesiąt dziennie. Jest to jeden z lepszych wyników wśród polskich bukmacherów.
 • Na żywo transmitowane są również mniej popularne spotkania, w których stawki były wyrównane.
 • Teoretycznie nie potrzeba szybkiego łącza, ale na desktopie transmisja zżera sporo internetu, a na mobilnych jest lepiej i spokojnie można po WiFi obejrzeć każde spotkanie.
 • Zdarza się, że transmisje mają opóźnienia, co boli, jeśli w grę wchodzą też zakłady LIVE.

Ogólnie rzecz biorąc, chwilami transmisje to przerost formy nad treścią, bo jest ich dużo, ale jakość jest przeciętna. Każdy zalogowany użytkownik może obejrzeć transmisję również na urządzeniach mobilnych i to dobry news, ale czasem jakość jest na tyle kiepska, że lepszy byłby komentarz na żywo niż transmisja wideo.

Co prawda, nie jest źle, ale dobrze też nie. 3/5 to jedyna ocena, jaką możemy tutaj przyznać. Tutaj Fortuna opinie ma nie najlepsze.

Program Fortuny “Kurs na Weekend”

Nie jest to może streaming meczów na żywo, ale Fortuna ma do zaoferowania inną ciekawą rozrywkę. Co piątek o 11.00 na profilu Fortuny pojawia się kolejny odcinek “Kursu na Weekend”, czyli programu, w którym eksperci omawiają najciekawsze wydarzenia ze świata europejskiego futbolu.

Wypowiadają się między innymi Tomasz Ćwiąkała, Żelisław Żyżyński, Marcin Feddek, Tomasz Łapiński i Przemysław Iwańczyk, a całość prowadzi Piotr Kędzierski. Obecnie trwa już trzeci sezon. Wpadaj co piątek, żeby dobrze przygotować się na kolejny tydzień pełen pasjonujących meczów!

Fortuna aplikacja mobilna: 4/5

Aplikację mobilną w 2022 roku przeprojektowano i nareszcie napisano porządnie. Teraz to prawdziwie mobilne, wygodne narzędzie dla obstawiających mecze. Pozwala ona na:

 • pełną kontrolę nad kontem
 • doładowanie mobilne i zlecanie wypłat z urządzeń mobilnych
 • szybki zakład (przez dłuższe przytrzymanie)
 • powiadomienia PUSH
 • funkcje dedykowane dla iPhonów (3D touch, logowanie touch ID odciskiem palca)
 • przejrzystą nawigację
aplikację mobilną Fortunaaplikację Fortuna

Nie ma wersji na Windowsa. Z opinii graczy wychodzi jak na dłoni. Aplikacja jest wygodna i funkcjonalna, choć można mieć zastrzeżenia do Live Match Trackera, który działa zbyt opieszale.

Dlatego też za dobry pomysł i niezłe wykonanie należy się 4/5. Więcej nie będzie, dopóki aplikacja trochę nie przyspieszy, bo teraz wymaga naprawdę za dużo pamięci.

Fortuna metody wypłat i depozytów: 2/5

Od bukmachera tej klasy można było spodziewać się zdecydowanie lepszej organizacji wpłat.

O ile z wypłatami jesteśmy w stanie zrozumieć, że wypłata na konto bankowe jest wymuszona anachronicznymi przepisami, to trudno jest zrozumieć, dlaczego nie ma tu szybkich przelewów tylko Transferuj.pl, które trochę upraszcza procedurę, ale niewystarczająco.

 • Wpłat można dokonać gotówką lub kartą w punktach stacjonarnych
 • Doładowania internetowe muszą przechodzić przez Transferuj.pl i muszą zawsze pochodzić z konta podanego przy rejestracji
 • Czas realizacji niektórych doładowań jest karykaturalnie długi – zdarza się, że zamiast natychmiast, to kasa jest księgowana po 48 godzinach
 • Błędnie wprowadzone przelewy są zwracane dopiero po zgłoszeniu do BOK-u, co też tylko niepotrzebnie zajmuje czas

Na tym poziomie już należy zorganizować szybkie przelewy. To nie do pomyślenia, żeby u jednego z najlepszych bukmacherów czekać 2 dni na zaksięgowanie wpłaty.

Wprawdzie takie opóźnienia zdarzają się rzadko, a bukmacher wpłaty przyjmuje przez Transferuj.pl, bo to najtańsze dla nich rozwiązanie, ale w naszym przekonaniu, czas już najwyższy na to, żeby zainwestować w rozbudowanie portfolio metod płatności, bo te są po prostu niewygodne.

A ponieważ niewygody są nam bardzo nie na rękę, i korzystanie z Transferuj.pl też nie jest szczególnym ułatwieniem, to niestety ocena za płatności leci na łeb, na szyję i zatrzymuje się dopiero na 2/5. Fortuna opinie ma w tej kategorii wyjątkowo niskie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź nasz artykuł dotyczący obecnych u buka Fortuna płatności.

Obsługa klienta: 5/5

Odnieśliśmy wrażenie, że kontakt z klientami nie jest mocną stroną serwisu.

Organizacja centrum pomocy jest dość chaotyczna, ponieważ wsparcie online to w zasadzie jedynie chat, który znajduje się na innej stronie, a po chwili poszukiwań można na oryginalnej stronie znaleźć też formularz kontaktowy.

 • Kontakt można nawiązać przez całą dobę – jeśli chat będzie nieczynny, odpowiedź dotrze z opóźnieniem
 • Czas oczekiwania na zgłoszenie się konsultanta jest krótki – poniżej minuty
 • Obsługa jest kompetentna i profesjonalna, choć często rozmowa ma charakter bardzo zasadniczy (aczkolwiek to nie jest wada)

Kontakt z operatorem pozwala błyskawicznie rozwiązać większość problemów. Tylko u kilku innych bukmacherów tak szybko udało nam się rozwiązać wszystkie złożone pytania, i to wystarczający powód, żeby puścić w niepamięć jedną nieprawidłową odpowiedź.

Fortuna opinie mam tutaj wyjątkowo pochlebne. Zatem 5/5 to w pełni zasłużona ocena.

Nasz werdykt: 4/5

Fortuna opinieFortuna opinie
 • Fachowy, choć nieco oschły kontakt
 • Niedopracowane transmisje online
 • Świetna oferta powitalna bez haczyków
 • Kiepska obsługa wpłat

Fortuna opinie zbiera różne i ta nasza też nie jest jednoznaczna. Poszczególne aspekty działania bukmachera zasługują na zróżnicowane noty. Najgorzej pod tym względem wypada obsługa płatności.

Na szczęście sytuację ratuje bonus – tak przejrzystej konstrukcji nie ma on absolutnie nigdzie, więc gdyby się dało, przyznalibyśmy więcej niż 5 punktów. W sumie ocena dobija do 4/5, ale musisz sprawdzić sam, jak będzie to w Twoim przypadku.

FAQ

Jakie opinie wśród graczy ma Fortuna?

W zakładach bukmacherskich Fortuna graczom podobają się zwłaszcza bonusy na start, liczba zakładów, kursy bukmacherskie, obsługa klienta, a także darmowe transmisje wideo.

Czy warto obstawiać w Fortunie?

Tak, warto. Bukmacher Fortuna ma szeroką ofertę zakładów bukmacherskich i niezłe kursy na mecze. Dodatkowo, rejestrując się z naszego linka otrzymasz zakład bez ryzyka 600 złotych, 10 zł w punktach, 50% do 200 zł oraz freebet 20 złotych.

Czy Fortuna posiada darmowy zakład?

Tak. Zakłady bukmacherskie Fortuna przygotowały w pakiecie powitalnym dla nowych graczy freebet o wartości 20 złotych.