18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Jak obstawiać mecze?

Zakłady bukmacherskie to rzecz jasna hazard. W Słowniku Języka Polskiego definicja tego słowa, to między innymi “ryzykowne przedsięwzięcie, którego wynik zależy od przypadku”. Czy jednak na pewno? Naszym zdaniem, to nie tylko przypadek decyduje o wygranej, ale również umiejętności graczy. Dlatego przedstawiamy artykuł “Jak obstawiać mecze”.

Jak obstawiać mecze?

Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z bukmacherką, to dobrze trafiłeś. Zapewne chciałeś nauczyć się, jak obstawiać mecze, żeby wygrywać. Najbardziej doświadczeni typerzy potrafią zarabiać nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. W tym artykule opisujemy najbardziej istotne kwestie dotyczące zakładów bukmacherskich, które z całą pewnością można nazwać jako ABC obstawiania.

Obstawianie przez Internet

Jeszcze kilkanaście lat temu zakłady bukmacherskie znane były głównie z punktów naziemnych, w których dokonywane było obstawianie meczów. Obecnie taka forma rozrywki jest rzecz jasna nadal dostępna, ale coraz śmielej wypierają ją z rynku zakłady przez Internet.

Jak obstawiać zakłady przez internet

Według statystyk, aż 95% rynku bukmacherskiego to właśnie Internet. Dlatego też postanowiliśmy wyjaśnić, jak obstawiać mecze online. Gra nieco różni się od tej znanej w punktach naziemnych. W tym miejscu warto również wspomnieć, że sportowe zakłady to największy i najprężniej rozwijający się dział bukmacherki w Polsce. Do najpopularniejszych dyscyplin wśród graczy zaliczają się piłka nożna oraz tenis ziemny.

Na polskim rynku zakładów wzajemnych działają zarówno legalni bukmacherzy, jak i firmy bez zezwolenia Ministerstwa Finansów. Zdecydowanie polecamy grę u licencjonowanych bukmacherów. Obstawianie meczów u tych drugich jest sprzeczne z ustawą hazardową i może grozić konsekwencjami prawnymi.

Dlaczego zakłady bukmacherskie w Internecie są tak bardzo popularne? Przede wszystkim pozwalają one zaoszczędzić cenny czas. Możesz obstawiać zakłady w każdej chwili, bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujesz. Jedyne, czego potrzebujesz to urządzenie z dostępem do Internetu. Nie musi to być koniecznie komputer. Branża bukmacherska dostosowała się również do urządzeń mobilnych. W ofercie większości firm znajdziesz zatem funkcjonalne aplikacje mobilne. Kolejnym plusem dla zakładów online jest zdecydowanie szersza oferta bukmacherska, a także dostęp do sporej ilości firm. Jeżeli którejś z nich nie ma w Twoim mieście, czy w najbliższej okolicy, to bez problemu możesz rozpocząć obstawianie przez Internet.

Stacjonarne zakłady bukmacherskie

Jak już wspomnieliśmy wyżej, stacjonarne zakłady są wypierane przez Internet. Obstawianie w punktach ma jednak także swoje plusy. Największym z nich jest specyficzny klimat, panujący w bukmacherskich placówkach. Kolejnym z nich jest możliwość wymiany zdań z innymi graczami, a nawet sięgnięcie po ich typy bukmacherskie.

Na minus stacjonarnych zakładów bukmacherskich działa z pewnością to, że są czynne tylko w określonych godzinach. Podczas, gdy w internecie obstawianie możliwe jest przez całą dobę, bez względu na dzień tygodnia.

Rodzaje zakładów

W branży bukmacherskiej rozróżnia się różne typy zakładów. Warto byś się z nimi zapoznał, gdyż to kolejna lekcja, jak obstawiać mecze. Oto najważniejsze rodzaje zakładów:

Przedmeczowe

Zakłady bukmacherskie przedmeczowe to zdecydowanie najbardziej popularny rodzaj zakładów na świecie. Wszyscy bukmacherzy posiadają je w swojej ofercie.

W ramach oferty przedmeczowej masz możliwość obstawienia konkretnego wydarzenia, zanim się jeszcze rozpoczęło. Będą to chociażby mecze piłkarskie, tenisowe, siatkarskie oraz wiele, wiele innych dyscyplin sportowych i nie tylko. Firmy bukmacherskie oferują również rynki na zdarzenia specjalne – ze świata show-biznesu, polityki czy na wydarzenia kulturalne jak Eurowizja. Zakłady pojawiają się naprawdę na wszystko!

Zakłady przedmeczowe to także oferta długoterminowa. W tym przypadku nie chodzi o konkretne spotkanie, lecz o rozstrzygnięcie całych wydarzeń, jak np. kolejność w fazie grupowej, czy tytuł mistrzowski.

Na żywo

Większość firm bukmacherskich oferuje zakłady na żywo. Obstawianie na żywo urozmaicone jest najczęściej poprzez match trackery, czyli graficzne wizualizacje przebiegu spotkania oraz/lub transmisje wideo. W przypadku zakładów na żywo, kursy zmieniają się bardzo dynamicznie – adekwatnie do sytuacji w trakcie trwania zdarzenia. Gracze w przypadku oferty zakłady na żywo mają możliwość podjęcia zdecydowanie większego ryzyka, niż w ofercie przedmeczowej. Taka sytuacja ma miejsce na przykład w meczach piłkarskich, czy tenisa ziemnego, gdy zdecydowany faworyt przegrywa, a gracze obstawiają na nagły zwrot akcji i odrobienie strat.

Giełda zakładów

Zapewne, jeżeli jesteś początkującym bukmacherem, to zastanawiasz się, czym właściwie jest giełda zakładów? Możliwe, że spotykasz się z takim określeniem po raz pierwszy.

Otóż giełda zakładów to dość specyficzny rodzaj gałęzi zakładów bukmacherskich. W przypadku normalnej oferty zdarzeń, zakładasz się z bukmacherem. Jeżeli chodzi o giełdę zakładów, to dochodzi tutaj do założenia się między sobą dwóch graczy. Bukmacher nie jest zatem stroną zakładu, ale zarabia określoną prowizję.

Jak obstawiać zakłady - giełda zakładów

Jak działa giełda? Jako początkującemu graczowi, giełda zakładów może wydawać się Tobie bardzo skomplikowana. Najlepiej zatem wytłumaczyć to na przykładzie. Chcesz zagrać na mecz Polska – Niemcy. Obstawiasz na giełdzie 100 złotych na zwycięstwo biało-czerwonych po kursie 1,95 lub wyższym. Teraz musisz poczekać na sparowanie, a więc to, że ktoś będzie chciał zostać przysłowiowym bukmacherem – drugą stroną zakładu, która zarobi jeśli Polska przegra lub zremisuje. W taki oto sposób dochodzi do założenia się ze sobą dwóch graczy. Oczywiście mechanizm ten jest bardziej skomplikowany, ale nie sposób wszystkiego wyjaśnić. Najlepiej zatem nauczyć się giełdy spokojnie, bazując na własnym doświadczeniu.

Główna zaleta giełdy zakładów to wyższe kursy – pozbawione marży bukmacherskiej, które uzależnione są od zakładających się ze sobą graczy.

Spread

Zakłady spread potocznie nazywane są zakresowymi lub też linią. To właśnie wspomniany zakres, czy linia odgrywa w przypadku takiego rodzaju zakładów kluczową rolę. Kolejny raz posłużymy się przykładem:

Mecz tenisa ziemnego, w którym siły mierzą Rafael Nadal oraz Novak Djokovic.

Zakład: Novak Djokovic 9,5 gemów poniżej/powyżej

W tym przypadku zakres, czy też linia wyznaczona została na 9 gemów. To właśnie spread. Od przekroczenia linii (jeżeli obstawiłeś powyżej 9,5 gemów) lub nie przekroczenia jej (zakład na poniżej) zależy Twoja wygrana. Najczęściej proponowana przez bukmacherów granica błędu to właśnie 0,5.

Zakłady typu spread to także obstawianie z handicapami, jak na przykład najpopularniejszy handicap azjatycki. Przykład:

Towarzyskie starcie Polska – Niemcy

Zakład: Niemcy, handicap (- 1.0)

Spread to w tym przypadku linia handicapu. W zakładzie Polska – Niemcy handicap grany jest przeciwko faworytowi (handicap ujemny). Oznacza to tyle, że od końcowego wyniku musisz odjąć jednego gola Niemcom. Zatem w przypadku wygranej Niemców jedną bramką (1:0, 2:1), Twój zakład okaże się nietrafiony. Rozróżniamy handicapy dodatnie oraz ujemne. Ich wartość może być różna, w zależności od dyscypliny.

Podwójna szansa

W artykule “Jak obstawiać mecze?” nie sposób pominąć coraz częściej wybieranego rodzaju zakładu, czyli podwójnej szansy. To oferta, którą upodobali sobie zwłaszcza początkujący gracze. W takim przypadku masz możliwość znacznego ograniczenia ryzyka, ale także nieco mniejszej, ewentualnej wygranej. W podwójnej szansie obstawiasz na dwa możliwe rozstrzygnięcia, czyli 1X, 12 lub X2.

Jak działają kursy bukmacherskie?

Kursy bukmacherskie to nic innego, jak ocena bukmachera na to, kto jest faworytem danego spotkania.

Marża bukmacherska

Bukmacherzy wystawiają kursy, które zawierają marżę bukmacherską (ich zarobek). Zobrazować to można na prostym przykładzie. Weźmy pod uwagę mecz piłkarski Polska – Anglia i zakład na poniżej/powyżej 2.5 gola w spotkaniu.

Jak działają kursy bukmacherskie

To zakład dwudrogowy, czyli możliwe są jego dwa rozstrzygnięcia – albo w meczu padnie mniej niż 2.5 gola (zero, jeden lub dwa) lub też więcej (trzy+). Szanse na wygraną i przegraną rozkładają się zatem po równo. Wobec 50% szansy na wygraną kursy powinny być równe i wynosić 2,00 (zarobek 100%). Tak się jednak nie stanie, gdyż wystawione kursy zawierają wspomnianą marżę bukmacherskiej. Najczęściej w przypadku takich zakładów, bukmacherzy oferują kursy 1,85. Zatem bez względu na to, na co postawisz oraz czy wygrasz, czy przegrasz, bukmacher i tak zarobi swoją marżę – w tym przypadku 15 groszy.

Dynamiczne kursy

W obecnym świecie zakładów bukmacherskich kursy zmieniają się bardzo dynamicznie. Pewien wpływ ma na to także fakt, jak typują gracze. Najbardziej dynamicznie zmieniają się kursy w ofercie zakładów na żywo. Algorytmy bukmacherskie na bieżąco obliczają bowiem szanse na rozstrzygnięcie danego zdarzenia.

Rodzaje kursów bukmacherskich

W Polsce, a także w całej Europie – z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, kursy prezentowane są w formie dziesiętnej. Przykładowo 2.00, 2.30, 2.55. Oznacza to, że łatwo możesz wyliczyć, ile za każdą postawioną złotówkę (po odjęciu podatku) możesz zarobić. Oprócz kursów dziesiętnych, wśród ich najczęściej spotykanych rodzajów można wyróżnić:

 • Kursy brytyjskie (na przykład: 1/2, 5/1). W tym przypadku potencjalny zarobek możesz obliczyć mnożąc postawioną stawkę przez kurs brytyjski. Przykładowo, stawka 100 złotych * 1/2 = 50 złotych. Zarobisz zatem 50 złotych, a całkowita wygrana wyniesie 150 złotych.
 • Kursy amerykańskie (na przykład -200, 500). Kursy amerykańskie dzielą się na dodatnie oraz ujemne. Dodatnie kursy oznaczają, że potencjalny zysk jest większy od stawki (kurs dziesiętny większy niż 2.0), a ujemne, że będzie on mniejszy.

Porównywanie kursów

Porównania kursów warto dokonać przed rozpoczęciem gry u konkretnego bukmachera, czyli dokonaniem wyboru firmy, w której chcesz obstawiać. Zdarza się, że pomiędzy poszczególnymi bukmacherami różnice kursowe wynoszą nawet kilkanaście procent! Choć sytuacja tak naprawdę zmienia się bardzo dynamicznie i tylko wytrawni gracze potrafią ją w stu procentach kontrolować.

W sukurs przychodzi wiele stron, oferujących porównywanie kursów. W ten sposób możesz szybko pomnożyć kurs przez stawkę i już wiesz ile, u danego bukmachera możesz wygrać. Przy dużych stawkach nawet 20 groszy różnicy w kursie może mieć ogromne znaczenie.

Porównywanie kursów to nie tylko sprawdzanie ich w poszczególnych zakładach bukmacherskich. To także analizowanie poszczególnych zdarzeń. Teoretycznie im niższy kurs na dane rozstrzygnięcie, tym większe prawdopodobieństwo trafienia zakładu. W praktyce bywa z tym różnie. Warto zatem byś dokonał analizy nie tylko kursów, ale również porównania innych czynników, jak ostatnia forma, kto jest gospodarzem, czy bezpośrednie pojedynki.

Obstawianie meczów piłki nożnej

Obstawianie meczów piłki nożnej to najbardziej popularne zakłady wśród graczy na naszym rynku. Piłka nożna już sama z siebie jest najbardziej popularną dyscypliną. Według różnych statystyk interesuje się nią około 4 miliardów ludzi na całym świecie. Zatem zjawisko dominacji piłki nożnej u bukmacherów nie może dziwić.

Najpopularniejsze rynki na piłkę nożną

Jak obstawiać mecze, z wykorzystaniem najpopularniejszych rynków? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Oto lista wspomnianych rynków:

 • 1, X lub 2 – zdecydowanie najczęściej wybierany rynek przez graczy, nie tylko w piłce nożnej, ale i praktycznie we wszystkich dyscyplinach. Statystycznie mówi się, że ponad 90% zakładów wysyłanych jest właśnie na “czystego” zwycięzcę, czy remis.
 • Podwójna szansa – czyli obstawienie na 1X, 12 lub X2.
 • Liczba bramek – mniej/więcej. W tym przypadku bukmacher oferuje Ci gotową tabelę z proponowanymi spreadami np. mniej/więcej niż 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd.
 • Obydwie drużyny strzelą (BTTS) – obstawiasz TAK lub NIE.
 • Strzelą/nie strzelą – do wyboru masz drużynę gości lub gospodarzy (nie można łączyć zakładów na jednym kuponie). Obstawiasz, czy strzelą oni bramkę, czy też nie.
 • Zawodnik strzeli gola – w tym przypadku nie obstawiasz na całą drużynę, lecz na konkretnego zawodnika. Jeżeli masz nosa, możesz się nieźle obłowić. Kursy bywają naprawdę wysokie.
 • Dokładny wynik (DW) – gracze coraz częściej kuszą się także na obstawienie dokładnego wyniku spotkania. Podobnie, jak w przypadku liczby bramek, tak i tutaj bukmacher utworzył tabelę z proponowanymi wynikami.

Obstawianie piłki nożnej to także zakłady długoterminowe. Możesz obstawić na zwycięzcę całego turnieju, ligi, czy innych rozgrywek. Bukmacherzy dają Ci także możliwość zagrania na króla strzelców.

Ograniczenie ryzyka w piłce nożnej

Jak obstawiać mecze żeby wygrywać? Otóż jednym ze sposobów może być ograniczenie ryzyka, za pośrednictwem kuponów systemowych. Tutaj nasuwa się kolejne pytanie, jak obstawiać mecze systemem?

Kupony systemowe to takie, w których niekoniecznie musisz trafić wszystkie zdarzenia. Najpopularniejsze systemy to 2z3, 3z4, 4z5. Otóż pierwsza liczba mówi o tym, jaką liczbę zdarzeń musisz trafić, z całkowitej liczby zdarzeń systemowych na Twoim kuponie (liczba druga). Kluczowe jest tutaj słowo zdarzenia systemowe. Gdyż obok nich, na kuponie, by podbić stawkę możesz umieścić także tzw. pewniaki (ich liczba jest dowolna). Każdy z nich musi jednak okazać się trafiony. Margines błędu dotyczy tylko zdarzeń systemowych. Mamy nadzieję, że teraz już dokładnie wiesz, jak obstawiać mecze systemem.

Kolejną metodą ograniczenia ryzyka jest tak zwane zabezpieczenie zakładu. Nie obstawiasz w tym przypadku na czyste zwycięstwo, czy remis, ale podpierasz się także drugą możliwością. Mowa tutaj o zakładach na zwycięstwo gospodarzy lub remis, bez remisu, czy zwycięstwo gości lub remis. Oczywiście kursy w tego typu zdarzeniach są zdecydowanie niższe, ale przy wysokich stawkach i tak możesz nieźle zarobić.

Obstawianie meczów tenisa

Obstawianie tenisa ziemnego to drugi, co do popularności rodzaj zakładów bukmacherskich w Polsce. Tego typu zakłady popularne są zwłaszcza przy okazji największych turniejów jak Australian Open, Wimbledon, US Open czy Roland Garros.

Jak obstawiać zakłady na tenisa

Zakłady bukmacherskie na tenis ziemny charakteryzują się bardzo dużą dynamiką. W związku z tym można często pokusić się o niemałe ryzyko. W meczach gęsto następują nieoczekiwane zwroty akcji. Zaliczymy do nich z pewnością comeback ze stanu 0:5, czy niespodziewany krecz faworyta z powodu kontuzji. Tego typu sytuacji lubią wypatrywać doświadczeni typerzy, korzystający z oferty zakładów na żywo.

Najpopularniejsze rynki na tenis

Co gracze lubią obstawiać w przypadku tenisa ziemnego. Zapoznaj się z poniższą listą:

 • Zwycięstwo, czyli granie na typową wygraną meczową.
 • Liczba gemów mniej/więcej, obstawiasz ile gemów rozegranych zostanie w danym spotkaniu.
 • Liczba setów mniej/więcej, podobnie, jak wyżej.
 • Handicapy ujemne oraz dodanie. Dzięki temu na początku starcia przypisujemy słabszemu graczowi określoną liczbę gemów lub odejmujemy ją faworytowi.
 • Zakład na turniej, czyli zwycięstwo turniejowe. Popularne jest granie zwłaszcza na triumfatorów turniejów tzw. Wielkiego Szlema.

Przy obstawianiu tenisa ziemnego warto dokonać analizy ostatniej formy danego zawodnika, bezpośrednich meczów, czy natężenia gry (ryzyko zmęczenia oraz kontuzji). Ponadto kluczowa jest również analiza tego, jak na danej nawierzchni radzi sobie gracz, którego zwycięstwo, czy przegraną chcemy obstawić. Nawierzchnia to często omijany przez początkujących typerów punkt, ale jest to ważny aspekt w tym sporcie.

Jak obstawiać mecze w innych sportach?

Do innych, popularnych na polskim rynku zakładów wzajemnych sportów zaliczymy siatkówkę, żużel, handball, koszykówka oraz sporty walki. Jak wyglądają najchętniej wybierane rynki w tych dyscyplinach?

 • Siatkówka – zwycięstwo, ilość setów, mniej/więcej punktów w meczu
 • Piłka ręczna – zwycięstwo, mniej/więcej bramek, handicapy
 • Żużel – zwycięstwo, mniej/więcej punktów, który zawodnik lepszy
 • Boks – zwycięstwo, rodzaj zwycięstwa, ile rund
 • Koszykówka – zwycięstwo, mniej/więcej punktów drużyny, mniej/więcej punktów gracza

Typy bukmacherskie

Na samym początku tego akapitu warto wspomnieć, że nie ma 100% pewniaków w zakładach bukmacherskich. Wszelkie informacje o tym, że ktoś oferuje takie typowanie meczów można włożyć między bajki. Już nie raz zdarzyło się, że wielkie pieniądze przeszły obok nosa właśnie przez zawalenie meczu po kursie chociażby 1,05.

Czy warto zatem płacić za typy bukmacherskie? Zdania są podzielone. W dużej mierze poprzez to, że w Internecie łatwo natknąć się na oszustów, którzy wykorzystują początkujących graczy. Zamiast przeanalizowanych typów, wysyłają oni losowe zdarzenia, inkasując przy tym niemałe pieniądze.

Jeżeli koniecznie na początku swojej bukmacherskiej przygody chcesz kupić od kogoś typowanie meczów, zrób to z głową. Poszukaj firm, które oferują darmowy okres próbny, by móc przekonać się do skuteczności oferty. Z pewnością kupno typów, w początkowej fazie Twojego obstawiania zwiększy prawdopodobieństwo wygranej.

Typy bukmacherskie znaleźć możesz również na różnego typu forach internetowych. Z reguły oferowane są one tam za darmo. Po dokładnej analizie w ten sposób również da się wyhaczyć “perełki”.

Zarządzanie bankrollem

Czas zająć się nieco finansami, czyli omówić kwestię, jaką jest zarządzanie bankrollem. Jak najlepiej operować pieniędzmi w zakładach bukmacherskich?

Na początku Twojej przygody bukmacherskiej nie warto grać za wszystko, co posiadasz. Przy obstawianiu bierz pod uwagę zawsze to, że możesz przegrać. Wielu doświadczonych graczy poleca, by na pojedynczy kupon nie grać za więcej niż 10-15% całkowitego budżetu. Dla początkujących graczy ważne jest nabieranie doświadczenia, którego uczy chociażby prowadzenie statystyk wygranych/przegranych. To pozwala na najszybsze wyciąganie wniosków i nie popełnianie tych samych błędów w przyszłości. Nie ma się co oszukiwać – takowe na początku bukmacherskiej drogi zdarzają się każdemu.

Ciekawą alternatywą do kontrolowania pieniędzy są limity. Bukmacherzy pozwalają na ustawienie limitów kwot dla dziennego, tygodniowego, miesięcznego obstawiania. Ponadto możesz ustawić także górny próg kwoty przeznaczonej na pojedynczy kupon, czy limity depozytów.

Jak obstawiać mecze systemem

Zawsze warto, byś grał rozsądnie. Hazard potrafi uzależnić. Zawsze obstawiaj tylko takie kwoty, na których utratę możesz sobie pozwolić. Nie zakładaj też z góry wygranej, by zbytnio się nie emocjonować.

Jak obstawiać mecze przez internet?

Przed rozpoczęciem przygody bukmacherskiej warto porównać ofertę poszczególnych bukmacherów i wybrać tego, który odpowiada Tobie najlepiej. Gracze kierują się różnymi kryteriami, ale do najczęstszych z nich zaliczymy z pewnością ofertę zakładów przedmeczowych, zakłady na żywo, kursy, aplikację mobilną, transmisje wideo (mecze na żywo), promocje dla graczy oraz rzecz jasna – ofertę powitalną.

Jak dobrze obstawiać mecze przez internet? Jeśli dokonałeś już wyboru bukmachera, to musisz dokonać rejestracji konta gracza. W trakcie rejestracji ważne, byś uzupełnił kod promocyjny. Kody bonusowe prezentujemy w tabeli poniżej. Pozwolą Ci one na dostęp do ekskluzywnych promocji.

Konieczna prędzej, czy później będzie także weryfikacja konta. Dokonasz jej poprzez dostarczenie bukmacherowi skanów dokumentu tożsamości.

Ostatnim elementem potrzebnym do obstawiania meczów jest depozyt. Musisz dokonać wpłaty środków, by po prostu mieć za co grać.

Gdzie obstawiać mecze przez internet?

W poniższej tabeli znajdziesz najpopularniejsze firmy bukmacherskie w Polsce, jak np. STS, Fortuna, czy Betclic. Gracze cenią je sobie nie tylko za dobrą ofertę, ale także za liczne bonusy na zakłady. Na portalu sportbonusowy.pl znajdziesz także oferty innych firm. Dla wszystkich z nich dostarczamy kody promocyjne, które utorują Ci drogę do limitowanych bonusów:

BukmacherBonusy na zakładyKod promocyjny
STS100% do 300 PLN, cashback 100 PLN, 50% do 500 PLN, 50% do 700 PLN, extra 60 PLNBONUS100
FortunaCashback do 600 PLN + 10 PLN + 50% do 200 PLN + 20 PLN freebetZobacz kod
BetclicCashback 200 PLNZobacz kod
PZBukCashback 1000 PLN + 50 PLN freebetZobacz kod
LV BETFreebet 20 PLN, Cashback 333 PLN + 100% 1500 PLN + 50% do 1500 PLNZobacz kod

Bonusy bukmacherskie

Jak już wspomnieliśmy wyżej, warto byś przed rejestracją zapoznał się z ofertą powitalną poszczególnych bukmacherów. Dzięki wspomnianym bonusom możesz liczyć na dodatkowe, czy nawet darmowe środki na grę. Najczęściej spotykane oferty promocyjne to podwojenia depozytów, darmowe zakłady, czy zakłady bez ryzyka. W dużym skrócie opisaliśmy to poniżej. Szczegółowe informacje oraz najnowsze bonusy bukmacherskie, czy kody promocyjne znajdziesz w odpowiednich artykułach.

STS

Jeden z najpopularniejszych zakładów bukmacherskich na naszym rynku oferuje podwojenie pierwszego depozytu aż do kwoty maksymalnej 300 złotych. Ponadto jako nowy gracz w STS możesz liczyć na cashback 100 zł (za kod) oraz dwa bonusy po 50% do 500 zł i 700 zł. To jednak tylko wtedy, kiedy podasz kod promocyjny BONUS100 – bez niego oferta nie jest tak bogata. Do tego jest jeszcze 60 zł extra za wykonanie kilku zadań narzuconych przez bukmachera.

STS

98/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 29.09.2022

STS kod promocyjny BONUS100

Podaj w STS kod promocyjny BONUS100 i zgarnij bonusy do 1500 zł + nawet 100 zł cashbacku i bonus 60 zł dla wytrwałych!

Fortuna

Fortuna obecna w Polsce jest już bardzo długo. Niedawno zaktualizowała swoje bonusy. W tej chwili, rejestrując się z naszym kodem, możesz liczyć na cashback 600 zł, 10 zł za pierwszy depozyt, 50% do 200 zł za drugi depozyt, a dodatkowo freebet 20 zł!

Fortuna

90/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 29.09.2022

Fortuna kod promocyjny MAXVIP

Podaj w Fortunie kod promocyjny MAXVIP i odbierz freebety 10 zł i 20 zł, cashback do 600 zł oraz bonus 50% do 200 zł!

Betclic

Betclic to europejski potentat, który sporo chce namieszać i w naszym kraju. Od niedawna Betclic to legalny bukmacher. Bonus na start oferowany przez niego to zakład bez ryzyka w kwocie maksymalnej 200 złotych. Podaj podczas rejestracji kod VIPBONUSPL.

Betclic

73/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 29.09.2022

Betclic kod promocyjny VIPBONUSPL

Podaj w Betclic kod promocyjny VIPBONUSPL i wykorzystaj bonus cashback aż do 200 zł!

PZBuk

PZbuk w przedstawionym gronie to bukmacher z najmniejszym stażem. Nie oznacza to jednak, że nie przygotował bonusu na start dla nowego gracza. Wręcz przeciwnie. Jeżeli dokonasz rejestracji w PZbuk zakłady bukmacherskie otrzymasz ubezpieczenie zakładu aż do kwoty 1000 PLN oraz darmowy zakład 50 PLN.

PZBuk

75/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 29.09.2022

PZBuk kod bonusowy

Podaj w PZBuk kod bonusowy i odbierz pakiet na start: freebet 50 zł zakład bez ryzyka aż do 1000 zł!

LV BET

W ramach oferty powitalnej LV BET możesz otrzymać zarówno dodatkowe 100% do 1500 zł, 50% do 1500 zł, jak i cashback 333 zł. Jako nowy gracz tego bukmachera jesteś uprawniony także do odbioru darmowego zakładu, o wartości 20 złotych.

LVbet

80/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 29.09.2022

LV BET kod promocyjny TOPBONUS

Podaj w LV BET kod promocyjny TOPBONUS i odbierz pakiet na start: freebet 20 zł + bonusy do 3000 zł, a do tego cashback 333 zł.

Jak obstawiać mecze żeby wygrywać?

Oto kilka szybkich porad dla początkujących graczy, jak dobrze obstawiać mecze.

 • Zanim rozpoczniesz obstawianie warto dokładnie przeanalizować ostatnie wyniki. Zainteresuj się także sytuacją w tabeli, o co grany jest mecz, a także o sytuacji zdrowotnej graczy.
 • Nie obstawiaj na swoje ulubione drużyny, czy graczy. W takim przypadku początkujący bukmacherzy często tracą chłodną głowę.
 • Przy zbliżonych kursach warto, byś zastanowił się nad postawieniem na gospodarzy (dotyczy zwłaszcza sportów zespołowych). Atut własnego boiska potrafi zdziałać naprawdę wiele.
 • Prawo serii – to jedna z rzeczy, którą koniecznie musisz wziąć pod uwagę. Ktoś wygrywa nieprzerwanie od 15 spotkań? W końcu taka seria musi się zakończyć i może to mieć miejsce przy okazji Twojego zakładu.
 • Nie sugeruj się wyłącznie kursami.
 • Nie ufaj bezgranicznie w typy bukmacherskie znalezione w internecie. Sugeruj się lepiej artykułami, zawierającymi poradnik typera dla początkujących.
 • Obstawiaj z głową – za tyle, by w przypadku przegranej nie popaść w tarapaty finansowe.