18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Jak stawiać na boks: szybki przewodnik

Sport bokserski jest związany z zakładami przez cały okres swojej historii i nadal pozostaje dużym biznesem dla bukmacherów w obecnych czasach. Niezależnie od tego, czy jesteś zagorzałym fanem, czy po prostu szukasz dodatkowych wrażeń przy zbliżającej się hitowej walce, nasz przewodnik pomoże Ci zrozumieć najważniejsze elementy zakładów bokserskich. Przygotuj się na grzmoty!

Najlepsze zakłady bokserskie

Boks: jak obstawić żeby wygrać

Boks ma to do siebie, że istnieje ograniczona liczba rynków zakładów sportowych, w porównaniu z innymi dyscyplinami, takimi jak piłka nożna.

Istnieje sześć różnych typów zakładów, które są najczęściej oferowane przez operatorów w czasie przedbiegów do walki:

  1. Obstawianie pojedynku: Nie daj się zmylić nazwie, jest to zakład na bezpośredniego zwycięzcę, ale pod innym przydomkiem! Możesz postawić na bezpośrednie zwycięstwo dowolnego uczestnika (np. na Joshuę w starciu z Ruizem, a poza tym zawsze będzie również możliwość remisu. Kursy te będą jednak bardzo wysokie, ponieważ remisy nie są częstym rezultatem w boksie.
  2. Obstawianie rundy: Ten zakład oferuje możliwość wskazania tego kto i w której rundzie zwycięży. Jest to świetny rynek jeśli stawki na bezpośrednie zwycięstwo faworyta są bardzo niskie.
  3. Zakłady na grupy rund: Podobnie jak w przypadku zakładów na rundy, oferuje to nieco większą elastyczność, jeśli chodzi o wybór rundy, która wyłoni zwycięzcę. Opcja ta jest często wybierana przez graczy, ponieważ dokładne wskazanie rundy jest bardzo trudne.
  4. Sposób zwycięstwa: szeroki rynek, pozwalający graczom wybierać sposób ustalenia wyniku. Zakres dostępnych opcji obejmuje zwykły nokaut, nokaut techniczny lub dyskwalifikację.
  5. Walka na pełnym dystansie: Prosty zakład na „tak” lub „nie” o to, czy walka będzie trwała 12 rund. Przed zdecydowaniem się na ten zakład warto jest sprawdzić formę uczestników w ostatnim czasie.
  6. Ilość rund mniej/więcej: Zakład pozwoli Ci przewidzieć, czy walka będzie trwała mniej lub więcej, niż podana ilość rund. Na przykład, jeśli obstawisz na ponad 8,5 rundy, przegrasz, jeśli walka zostanie przerwana w 8 rundzie lub wcześniej, ale wygrasz, jeśli będzie trwała do rundy 9 lub późniejszej.

Poza rozważaniem zakładów tego typu, upewnij się, że stawiasz na walkę, którą naprawdę jesteś zainteresowany. Jeśli szczególnie interesujesz się danym zawodnikiem lub jeśli wiesz, że będziesz oglądał tę walkę z przyjaciółmi lub rodziną, to poświęcenie czasu na gruntowną analizę zakładów i potencjalnych wyników stanie się mniej żmudnym zadaniem.

Jak analizować zawodników

Sukces zakładu na boks, podobnie jak w przypadku każdego innego sportu, zależy od zgromadzenia jak największej ilości informacji o zawodnikach. Mimo iż nigdy nie można postawić zakładu, który będzie “pewniakiem”, to zakład postawiony po starannym poszukiwaniu informacji  ma większe szanse na wygraną niż zakład obstawiony spontanicznie.

Więc, na co warto zwrócić uwagę? Po pierwsze, weź pod uwagę, jak spisywał się Twój typowany kandydat w poprzednich walkach na tym poziomie i jak reaguje na zdarzenia związane ze spotkaniami o wysokim ciężarze gatunkowym. Jeśli jest to walka o tytuł, a potencjalny kandydat zawsze świetnie sobie radzi w świetle reflektorów, możesz postawić zakład z nieco większą pewnością siebie.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, co się działo się z bokserem w czasie przygotowań do walki. Na przykład, czy trenował z nowym trenerem? Czy widziano go wytaczającego się z klubu nocnego o 3 nad ranem? Wszystko, co daje wskazówki dotyczące ich potencjalnej formy jest warte uwzględnienia. Oczywiście, mało prawdopodobne, że potencjalny mistrz świata łyknie kilka zimnych browarków w przededniu walki!

Jedną z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o analizowanie zawodników to nie dać się zwieść medialnym nadmuchiwaniem balonu przed walką. Będzie sporo spekulacji, więc uważaj na sensacyjne lub sprzeczne doniesienia.

Zamiast tego opieraj się na zdrowym rozsądku i próbuj szukać wiarygodnych źródeł informacji z wyważonymi analizami, na przykład ESPN lub Bad LeftHook.

Przygotuj się przed walką

Wybierz najlepszego bukmachera

Jak wybrać najlepszych bukmacherów – oto jest pytanie! W przypadku boksu istnieją dwie kluczowe kwestie:

  • Najlepsze kursy na zakłady, które chcesz postawić
  • Najlepsze dostępne oferty promocyjne

Strony porównawcze takie jak Oddsshark pomogą Ci w porównaniu głównych bukmacherów i pozwolą Ci sprawdzić, gdzie najbardziej opłacalnie postawisz swój zakład.

Zazwyczaj witryny takie jak LVbetFortuna oferują korzystne kursy na “słabeuszy” lub outsiderów, więc warto zacząć od nich, jeśli szukasz tego typu zakładów.

Często w przedbiegach do dużych wydarzeń bokserskich bukmacherzy wprowadzają szereg promocji, ażeby zachęcić nowych i istniejących klientów do stawiania u nich zakładów, chętniej niż u konkurencji. Dlatego najlepiej jest “rozejrzeć się” i sprawdzić, czy można uzyskać zniżkę lub darmowy zakład, nawet jeśli chodzi o operatora, z usług którego zazwyczaj nie korzystasz.