18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Jak wygrywać zakłady bukmacherskie – jak obstawiać mecze

Każdy kto lubi obstawianie meczy, próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie: jak wygrywać zakłady bukmacherskie? Opowiemy o kilku trikach, dzięki którym będziesz miał większą szansę na przechytrzenie bukmachera. Ale pamiętaj, to niełatwa sztuka, więc do ryzykowania dużych pieniędzy podchodź ostrożnie!

Jak wygrywać zakłady bukmacherskie?

O tym jak wygrywać zakłady bukmacherskie napisano już niejedną książkę. My postaramy się temat odrobinę uprościć. Ale chcemy też z góry postawić sprawę jasno: tylko nieliczne osoby wiedzą jak obstawiać mecze i wygrywać na tyle regularnie, aby móc się z tego utrzymywać. Są wyjątkami, a nie regułą. Aby zapewnić sobie regularne wygrane, pracują tworząc własne typy bukmacherskie.

Dla większości graczy zakłady bukmacherskie online to tylko dodatkowy element frajdy towarzyszącej sportowym emocjom. Dlatego, zachęcamy Cię graczu, żebyś rozsądnie ocenił swoje umiejętności i budżet, zanim zdecydujesz się na ryzykowanie większych kwot na zakładach. Jeśli uwielbiasz sport i zakłady bukmacherskie, jak wygrywać – to zapewne jedno z nurtujących Cię pytań.

Zawodowi gracze, czyli osoby, które w perspektywie długofalowej, wygrywają zakłady sportowe z bukmacherem, mają swoje systemy na obstawianie meczy. Często metodą prób i błędów, oraz ogromnym nakładem pracy, znaleźli odpowiedź na pytanie jak wygrywać na zakładach.

jak wygrywać zakłady

Jak wygrywać na zakładach? Sprawdź najlepszych bukmacherów

Dobry bukmacher to przede wszystkim legalny bukmacher. Tylko legalne zakłady bukmacherskie dają Ci gwarancję otrzymania pieniędzy z wygranego zakładu. Więc jeśli zastanawiasz się jak obstawiać mecze, zacznij od wybrania odpowiedniego bukmachera.

Poza legalnością, warto zwrócić uwagę na kilka innych kwestii. Przede wszystkim trzeba ocenić czy bukmacher ma dobre kursy. Nie interesują nas wszystkie kursy u bukmachera, tylko te na konkretne wydarzenie. A więc wybierasz mecz, a potem odwiedzasz strony internetowe różnych bukmacherów i sprawdzasz kursy na wynik, który przewidujesz.

Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę są bonusy bukmacherskie. Często przy popularnych wydarzenia sportowych, bukmacherzy będą mieli w ofercie specjalne promocje. Dzięki tym promocjom, Twój zakład może okazać się bardziej opłacalny i mniej ryzykowny. Szczególnie godne uwagi są promocje z mnożnikami kursów. Ale o tym opowiemy w dalszej części. Lubisz zakłady bukmacherskie? Jak grać, żeby wygrywać? – dowiedz się koniecznie i przeczytaj nasze wskazówki.

Legalny bukmacherOpinie o bukmacherze
STSSTS kod promocyjny
BetclicBetclic kod promocyjny 
PZBukPZBuk kod promocyjny
FortunaFortuna kod promocyjny
LV BETLV BET kod promocyjny

Jak skutecznie obstawiać mecze?

Pierwszy i najbardziej podstawowy wymóg to solidna, rzetelna wiedza – matematyczna i sportowa. Wybierz dyscyplinę sportu i ligę, które dobrze znasz. Musisz mieć dostęp do statystyk sportowych i aktualną wiedzę o tym, jak drużyna sobie radzi w grze z konkretnym przeciwnikiem. Ale co więcej, musisz nauczyć się liczyć. Twoje rozumienie matematyki niezbędne do kalkulowania prawdopodobieństwa i wygranych musi być mniej więcej na poziomie przeciętnego absolwenta szkoły średniej.

Istnieją różne systemy stawiania zakładów, dwa podstawowe to systemy pełne i skrócone. Systemy pełne polegają na postawieniu zakładów na wszystkie możliwe rezultaty. Koszty są duże, ale założenie jest takie, że wygrana powinna je pokryć. To oczywiście bardzo uproszczony opis tej metody na to jak wygrywać na zakładach. Warto też wspomnieć o popularnej grze na dwie szanse, czyli podpieraniu się remisem (1X lub 2X na kuponie).

Ale żeby naprawdę dowiedzieć się jak obstawiać mecze, zachęcamy do przestudiowania tych metod i zrozumienia kierujących nim zasad obliczania prawdopodobieństwa.

jak obstawiać mecze

Analiza przed meczem – na co zwracać uwagę?

Jeśli chcesz na zakładach zarabiać, musisz zrezygnować na jakiś czas z lojalności wobec swojej drużyny, czy to reprezentacji czy ulubionego klubu sportowego. I pogodzić się, że czasem pieniądze będziesz musiał postawić na przeciwnika. Jeśli chcesz zarabiać i stawiać zakłady bukmacherskie jak grać to podstawowe pytanie. Odpowiedź: przede wszystkim strategicznie. Wiemy, że dla polskich graczy, niezwykle lojalnych wobec swojej reprezentacji, to może być wyzwanie.

Eksperci opisywali niejeden przypadek, gdy kursy bukmacherskie nie odpowiadały rzeczywistemu prawdopodobieństwu wygranej. Były bardziej przyjazne wobec drużyny, która miała wielu lojalnych fanów. Ważne mecze, cieszące się dużym rozgłosem, często mają nieadekwatne kursy. Dlatego jednym z Twoich głównych zadań przed meczem, jest rzetelna analiza archiwalnych kursów i porównanie ich z wynikami meczów.

Jak obstawiać mecze? Tak jak robią to najlepsi gracze.

Równie ważne jest przyjrzenie się kondycji drużyny, jej najważniejszych zawodników oraz strategii trenera. To właśnie analizując dogłębnie strategie różnych coachów, Harlabos Voulgaris dorobił się milionów dolarów na zakładach bukmacherskich. Ten legendarny gracz, przyznaje, że większość swojego czasu poświęcał oglądaniu meczów koszykówki i uczeniu się o każdym aspekcie gry danej drużyny.

Sprawdza czy trener wystawia swoich najmocniejszych zawodników w pierwszej połowie? Czy właśnie na odwrót? Czy na początku drużyna skupia się na ofensywie i ma większą szansę wygrać pierwszą połowę? Czy może raczej gra w pierwszej połowie jest bardziej defensywna, ale na koniec i tak wygrywają mecz? W ten sposób Voulgaris stawiał na cząstkowe wyniki meczów i wygrywał zakłady bukmacherskie. Jak wygrywać? Ano właśnie tak.

Zakłady sportowe od kuchni

Zakłady sportowe to jeden z rodzajów zakładów wzajemnych. Bukmacherzy oferują również zakłady dotyczące wydarzeń społecznych i politycznych. Obstawianie wyników wyborów jest jednym przykładem na tego rodzaju zakłady bukmacherskie. Jak wygrać takie zakłady? Tak samo, jak zakłady sportowe.

W dużym uproszczeniu, cała zabawa polega na tym, że bukmacher oferuje Ci przejęcie zakładu. Najpierw buk przewiduje prawdopodobieństwo różnych rezultatów wydarzenia sportowego. Im bardziej prawdopodobny rezultat, tym niższy kursy i tym samym niższa wygrana. Kursy wyliczają oddsmakerzy, eksperci z ogromną wiedzą o sportach i matematycznymi umiejętnościami analityka giełdowego.

Ty możesz próbować samodzielnie wyliczać prawdopodobieństwo i jeśli czujesz się pewnie w swoich wyborach, zakładać się z bukmacherem o wynik gry. Na tym to wszystko z grubsza polega. To teraz wracamy do głównego pytania: zakłady bukmacherskie: jak grać, żeby wygrać?

Typy bukmacherskie

Typy bukmacherskie to sugestie, które mają pomóc w decydowaniu o tym jak obstawiać mecze. Dzięki typom, możesz trafić na zakłady, które według znawców tematu, mają wysokie prawdopodobieństwo i wysokie kursy jednocześnie. Mogą to być przeoczenia bukmachera albo celowe wybory, polegające na zawyżaniu prawdopodobieństwa wygrania danej drużyny celem przyciągnięcia jej fanów.

O typach bukmacherskich opowiemy w szczegółach w dalszej części tego przewodnika o tym jak obstawiać mecze i wygrywać. Ale pamiętaj, jest to dobra strategii, pod warunkiem, że posłużysz się nią w przemyślany sposób.

typy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie

Rozumienie tego jak działają kursy bukmacherskie to absolutna podstawa. Jeśli nie jest to dla Ciebie wciąż jasne, to nie martw się. Postaramy się to wyjaśnić na przykładzie. Kurs zawiera dwie informacje – o wielkości wygranej oraz o prawdopodobieństwie zajścia danego wydarzenia. To na podstawie kursów możesz wyliczyć jak to prawdopodobieństwo ocenia bukmacher i porównać to ze swoją oceną.

Istnieje kilka różnych rodzajów zapisów kursów bukmacherskich. My skupimy się na systemie dziesiętnym, z którego korzystają bukmacherzy w Polsce. Załóżmy, że kurs to 3.2.

Prawdopodobieństwo typowanego wyniku wydarzenia sportowego, obliczysz dzieląc 100% przez kurs.

100% : 3,2 = 31,25%.

Wynik tego działania to właśnie prawdopodobieństwo, że wystąpi spodziewany rezultat gry. Pamiętaj, że to jest prawdopodobieństwo sugerowane i wyliczone przez bukmachera. Może się różnić od rzeczywistych szans. Dlatego warto zawsze przeliczać kursy na prawdopodobieństwo. I szukać takich zakładów, w których możesz bezpiecznie założyć, że bukmacher coś przeoczył lub celowo poprawił kursy.

Druga informacja, jaką otrzymasz z kursów to wysokość wygranej. To również bardzo prosta operacja matematyczna. Stawkę, którą stawiasz mnożysz przez kurs. Jeśli wygrasz zakład, to tę kwotę wypłaci Ci bukmacher.

Oczywiście możesz uniknąć tego całego liczenia, korzystając z internetowych konwerterów kursów. Te strony nie tylko zamienią zapis kursów z europejskiego (dziesiętnego) na brytyjski, amerykański i azjatycki, ale również wyliczą dla Ciebie prawdopodobieństwo i wygraną. Choć trzeba przyznać, że działania matematyczne na wyliczanie prawdopodobieństwa i wygranej są wyjątkowo proste.

Typy bukmacherskie, czyli jak obstawiać mecze

Typy bukmacherskie to dla zawodowych graczy sposób na życie. Wraz z rosnącym rynkiem internetowych zakładów bukmacherskich, rośnie również rynek doradztwa. Ale nie bądźmy naiwni. Gdyby wszyscy ci ludzie wiedzieli jak wygrywać zakłady bukmacherskie, nie fatygowaliby się prowadzeniem stron i pewnie niezbyt chętnie dzieliliby się swoimi przepisami na wygraną. Dlatego korzystając z porad i przeglądając dostępne w internecie typy bukmacherskie bądźmy ostrożni. Obstawianie meczy to jednak dla większości z nas dobra zabawa, a nie sposób na stały dochód.

Dlatego, jeśli chcesz korzystać z internetowych sugestii i ryzykować większe kwoty, zweryfikuj samodzielnie typy bukmacherskie. Spróbuj ocenić jak dana drużyna czy sportowiec radzą sobie w ostatnich tygodniach. Czy nastąpiła jakaś istotna zmiana? Jak w przeszłości wyglądały starcia tych drużyn/zawodników? Jak adekwatne wydaje Ci się prawdopodobieństwo wyliczone przez bukmachera? Dopiero, gdy przemyślisz sprawę i przyjrzysz się tym wszystkim kwestiom, możesz szukać u typerów instrukcji o tym jak wygrywać na zakładach.

I oczywiście, sprawdź co inni gracze mają do powiedzenia na temat wybranego przez Ciebie typera. Upewnij się, że nie jest to żadne oszustwo, na które nadziali się już inni gracze. Szczególnie, jeśli korzystasz z odpłatnych usług. Istnieje też wiele dobrych darmowych stron. Wystarczy, że odrobinę pogrzebiesz w internecie. Wiesz już jak wybrać zakłady bukmacherskie. Odpowiedź na pytanie jak wygrywać zakłady to kolejna część tej zagadki.

Bonusy bukmacherskie pomagające w zakładach

Bonusy bukmacherskie to jedna z dobrych odpowiedzi na pytanie jak wygrywać na zakładach. Mają różne formy, choć najczęściej najlepsze zestawy bonusowe czekają nowych graczy. Bukmacherzy próbują w ten sposób zainteresować kolejne osoby swoimi usługami. I są gotowi wypłacać hojne nagrody. Każde środki bonusowe, które gracz dostaje na swoje konto, muszą zostać postawione określoną ilość razy po określonych kursach. Dopiero po takiej operacji możesz je spieniężyć.

Darmowe zakłady

Darmowe zakłady to wspaniała szansa, dla tych którzy chcą wiedzieć jak wygrywać na zakładach. Nie ponosisz ryzyka utraty pieniędzy, a jeśli dobrze wykorzystasz darmowy zakład – możesz pierwotną stawkę wielokrotnie pomnożyć.

Dobrym przykładem jest oferta powitalna STS. Wpisując kod bonusowy, możesz otrzymać nawet 1660 zł na dobry początek. Częścią tego hojnego pakietu jest bonus powitalny 100% do 300 zł oraz cashback do 100 zł, przysługujący wyłącznie graczom, rejestrującym się z kodem: BONUS100.

Twoja praca graczu, polega na tym, żeby bonusową kwotą obrócić trzykrotnie po łącznym kursie na każdym wygranym kuponie 1.91 lub większym. I to wszystko. Zakłady bukmacherskie – jak wygrać – to wcale nie jest taka duża zagwostka.

Zakłady ubezpieczone

Zakłady ubezpieczone to kolejna forma bonusu bukmacherskiego. Ta promocja polega na zwrocie stawki do określonej kwoty, jeśli przegrasz zakład. Zazwyczaj bukmacher jest gotowy zwrócić kilkadziesiąt złotych. Ale Betclic wyróżnia się wyjątkową szczodrością na tym polu.

Jeśli wciąż zastanawiasz się jak wygrywać zakłady bukmacherskie online, nie ponosząc zbytnich strat, to powinieneś rozważyć ofertę Betclic. Ten bukmacher oferuje zwrot nawet 200 zł w przypadku przegranego zakładu. Oczywiście, wszystkie bonusy bukmacherskie mają swój haczyk. W tym przypadku, musisz mieć środki na zaryzykowanie tak dużej sumy. Poza tym, gdy przegrane pieniądze dostaniesz z powrotem, będziesz musiał nimi obrócić sześć razy po kursie 2.0 lub wyższym, żeby naprawdę je odzyskać.

Bonus mnożnik kursu

Bonusy bukmacherskie polegające na mnożnikach kursów to jedna z ciekawszych ścieżek dla osób szukających odpowiedzi na pytanie: jak wygrywać zakłady bukmacherskie? Mnożniki kursów dają większą wygraną bez zmieniania prawdopodobieństwa wystąpienia danego rezultatu.

Zakłady bukmacherskie, jak wygrywać je za pomocą mnożnika, chcesz się dowiedzieć? Wyjaśnimy na przykładzie bonusu LV BET. Po rejestracji z naszego linka, otrzymasz darmowy zakład 20 zł. Na Twoim koncie pojawi się jednak tylko złotówka. Dziwne? Niekoniecznie, bowiem wraz z nią na kwalifikowanym kuponie otrzymasz mnożnik x20, który oznacza pomnożenie przez tę liczbę kursu kuponu. Działa więc to dokładnie tak, jak darmowy zakład 20 zł.

Jak oszukać bukmachera?

Bukmachera nie da się oszukać, poza tym legalne zakłady bukmacherskie to nie miejsce na robienie nielegalnych przekrętów. Ale nie oznacza to wcale, że grając uczciwie, bukmachera nie da się przechytrzyć. Najlepszym dowodem na to są ogromne wygrane, liczone w milionach, inkasowane przez polskich graczy. Bukmacherzy też w jakimś sensie profitują z ogromnych wygranych, które muszą swoim graczom wypłacać. Nie dość, że to reklama, to jeszcze potwierdzenie, że legalne obstawianie meczy może być bardzo opłacalne. Szukanie dobrych typów oraz praca włożona w analizę sportowych wyników i kursów, to najlepsze odpowiedzi na pytanie: zakłady bukmacherskie jak wygrywać?

Poza tym bukmacherzy mają prawo nie przyjąć zakładu, jeśli podejrzewają przekręt albo obawiają się, że zakład będzie kosztował ich grube miliony. Prezes STS w wywiadzie opowiadał, że pracownicy STS dzwonią do niego o każdej porze dnia i nocy, żeby upewnić się, że mogą przyjąć zakład na dużą kwotę.

Pewniaki z internetu

Pewniaki mogą mieć dwa znaczenia. Albo są to zakłady o bardzo niskim kursie, których jedyną rolą na kuponie jest podbicie ogólnego kursu. Albo są to bardzo pewne typy bukmacherskie, bez względu na ich kurs u bukmachera. Jeśli mówimy o pewniakach w pierwszym znaczeniu, to i tak bez zgody bukmachera nie umieścimy ich na kuponie. Natomiast jeśli chodzi o korzystanie z internetowych rekomendacji – tu trzeba być ostrożnym. Jak już pisaliśmy wyżej, jeśli chcesz się nauczyć jak wygrywać na zakładach, musisz pogodzić się z wkładaniem w ten proces ogromu własnej pracy. Więc zachęcamy ponownie: zanim postawisz pieniądze, poczytaj, przemyśl, zrób własną analizę. Inaczej skończysz oszukując samego siebie, a nie bukmachera.

Ustawione mecze

Ustawione mecze to nie tylko intrygujący motyw filmów detektywistycznych. Niestety, w rzeczywistości zdarzają się też takie przypadki. I nie dzieje się to tylko gdzieś daleko za granicą. W pierwszej dekadzie tego stulecia, Polską wstrząsnęła afera korupcyjna. Sędziowie, obserwatorzy, piłkarze i inne osoby, w sumie ponad 600 oskarżonych, ustawiali mecze. Trudno o bardziej niesportowe zachowanie. Prawdziwych fanów polskiej piłki nożnej oczywiście ta afera oburzyła. Podobnie osoby czerpiące frajdę z zakładów wzajemnych. Lubisz sport i zakłady bukmacherskie. Jak grać, pytasz? Jest wiele odpowiedzi na to pytanie, ale obstawianie meczy nieuczciwie ustawionych nie jest rozwiązaniem.

obstawianie meczy

Zakłady bukmacherskie – czy da się na nich zarabiać?

Jeśli wciąż zastanawiasz się jak wygrywać zakłady, pomyśl raczej o tym, żeby dobrze się bawić i nie przegrywać dużych kwot. Obstawianie meczy ma być przede wszystkim rozrywką, dodatkowym dreszczykiem emocji towarzyszącym kibicowaniu ulubionym drużynom.

Zakłady bukmacherskie: jak grać, żeby nie przegrać

Jedną z metod na duże wygrane są zakłady akumulowane. Kupon AKO to taki, który zawiera co najmniej dwa zakłady. Ale często na takich kuponach gracze umieszczają więcej zakładów. Kurs z takiego kuponu liczy się przez pomnożenie przez siebie kursów z każdego zakładu. Dzięki temu, choć nie zmienia się prawdopodobieństwo wystąpienia wyników indywidualnych zakładów, rośnie potencjalna wygrana. Choć nie widać tego na pierwszy rzut oka, prawa statystyki jednocześnie potwierdzają, że szansa na wygranie kuponu AKO, maleje drastycznie z każdym kolejnym zakładem.

Przykład AKO ilustruje dwie ważne kwestie. Tego rodzaju zakłady mają sens, gdy naprawdę wiesz co robisz i grasz według opracowanego i przetestowanego systemu. Jeśli nie jesteś zawodowym graczem, a to kategoria do której należy bardzo mały odsetek graczy, AKO mogą być jedynie formą dodatkowej, okazjonalnej rozrywki.

Ale nie warto ryzykować dużych pieniędzy na kupon, który statystycznie ma nikłe szanse wygranej. Warto trzymać się tej zasady przy innych kuponach, nie tylko typu AKO. To najlepsza gwarancja tego, żeby z bukmacherem przede wszystkim nie przegrywać.