18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Najlepsi Sportowcy 2018 roku. „Kamil, jesteś bogiem”

W plebiscycie “Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca 2018 roku triumfował Bartosz Kurek, siatkarz, złoty medalista z Mistrzostw Świata 2018. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch, skoczek narciarski.

- 29.09.2022

To jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów sportowych w Polsce. W tym roku odbyła się już 84. edycja. Na faworytów głosują czytelnicy „Przeglądu Sportowego” oraz widzowie Polsatu.

W tym roku walka była niezwykle emocjonująca i zacięta, bowiem na ok. 2 minuty przed końcem głosowania prowadził Kamil Stoch. Bartosz Kurek wyprzedził go w ostatniej chwili.

„Ja tutaj tylko na chwilkę wskoczyłem”

Trudno się dziwić decyzji kibiców. To Kurek poprowadził siatkarską reprezentację do mistrzostwa świata.

– Byłbym naiwniakiem i głupcem, gdybym myślał, że to jest moje indywidualne wyróżnienie. Panowie, złota drużyno, to dla was. Tak wam dziękują wasi kibice i tak wam dziękuję ja – powiedział atakujący reprezentacji Polski, odbierając nagrodę podczas uroczystej gali.

– Kamil, jesteś bogiem, a ja tutaj tylko na chwilkę wskoczyłem – dodał Bartosz Kurek, zwracając się do Kamila Stocha, który zajął drugie miejsce.

W jego imieniu nagrodę odebrała żona – Ewa Bilan-Stoch.

– W imieniu reprezentacji skoczków narciarskich chciałam pogratulować siatkarzom – powiedziała.

– Ostatni rok był wspaniałym sportowym rokiem dla Kamila. Każdy konkurs przynosi mu wiele radości. Za sukcesami i nagrodą stoi sztab ludzi – dodała.

Lewandowski na 9. miejscu

Trzecie miejsce kibice przyznali Michałowi Kubiakowi, który jest kapitanem naszej złotej drużyny.

Poza podium – na czwartym miejscu znalazła się Justyna Święty-Ersetic, lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów. W 2018 roku została indywidualną mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4 × 400 metrów.

Warto dodać, że Robert Lewandowski uplasował się dopiero na dziewiątym miejscu.

Podczas gali przyznano też m.in. tytuł Drużyny Roku. Przypadł on reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn.

Z kolei za wyczyn roku nagrodzeni zostali himalaiści uczestniczący w akcji ratunkowej na Nanga Parbat.