18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Obstawianie CS GO na 2022 rok

Chciałbyś posmakować, czym jest obstawianie meczy CS GO, ale to Twoje pierwsze kroki w zakładach? Niczym się nie martw. Poświęć kilka chwil na przeczytanie poradnika, w którym krok po kroku wyjaśniamy, na czym to polega!

Obstawianie meczy CS GO w 2022 roku

Jeszcze całkiem niedawno zakłady bukmacherskie kojarzyły się z tradycyjnym sportem, ewentualnie wyścigami konnymi. Dzisiaj to o wiele więcej możliwości, a jedną z nich są zakłady CS GO. Najpopularniejsza strzelanka bardzo szybko przedostała się do wydawałoby się, że dość zamkniętego świata zakładów bukmacherskich. Rozsiadła się w nim na tyle wygodnie, że obecnie każdy bukmacher pozwala na obstawianie meczy CS GO, a wraz z tym, dostarcza ciekawe promocje czy streaming. Właśnie o tym wszystkim pomówimy w naszym materiale. Zapinamy pasy i lecimy!

Gdzie obstawiać mecze CS GO?

Zanim na dobre się rozhulamy, spójrz na tabelę, która przedstawia bukmacherów u których obstawianie meczy CS GO wypada w naszym odczuciu najkorzystniej. Mamy tu na myśli ofertę zakładów, kursy bukmacherskie CS GO oraz bonusy powitalne dla nowych graczy.

Obstawianie CS GOBonus na zakładyObstawiaj!
STS100% do 300 zł
Cashback 100 zł
50% do 500 zł
50% do 700 zł
Extra 60 zł
Kod promocyjny MAXBONUS
BetclicCashback 200 zł
Kod promocyjny VIPBONUSPL
BetFan600 zł cashback
60 zł freebet
100% do 1000 zł
Kod promocyjny BONUSMAX
forBET1200 zł cashback
100% do 2080 zł
30 dni gry bez podatku
Kod promocyjny MAXBET

Jak zaplanować obstawianie meczy CS GO?

obstawianie meczy cs go
Zrzut ekrany z gry CS: GO / Twitch

Czytając to pytanie, możesz pomyśleć, czy w ogóle da się zaplanować obstawianie takiej gry, jak Counter Strike Global Offensive, w której dzieje się tak wiele, że tymi emocjami moglibyśmy obdarzyć z 3 czy nawet 4 mecze piłki nożnej? Ano pewnie, że się da! I wbrew pozorom, nie jest to takie trudne, jakby mogło się początkowo wydawać.

Rodzaje zakładów bukmacherskich na CS GO

Zanim przejdziemy stricte do poradnika, spójrz na to, jak wygląda obstawianie meczy CS GO w praktyce, a więc jakie są rodzaje zakładów bukmacherskich. Jeżeli do tej pory myślałeś, że dostępne są wyłącznie zakłady na zwycięzcę meczu, oj, to byłeś w błędzie. Mniej więcej takim, że myślałeś, że wsiadłeś do pociągu do Krakowa, a wylądowałeś w Gdańsku. No cóż, zdarza się i tak.

Zwycięzca meczu

To dość podstawowy, ale niezwykle popularny i jak dobrze wiesz niezbyt oczywisty zakład. Dość często niezwykle ciężko jest przewidzieć zwycięzcę meczu, a co za tym idzie, kursy bukmacherskie bywają wyjątkowo atrakcyjne. Reasumując, jest to zakład 2-drogowy, w którym stawiasz na zwycięstwo jednej bądź też drugiej drużyny. To, co wydarzy się na poszczególnych rundach, mapach czy ogólnie w trakcie meczu, nie ma najmniejszego znaczenia. Liczy się tylko i wyłącznie wynik końcowy.

Zwycięzca z handicapem

Jeżeli chcesz nieco podbić kurs lub po prostu pofantazjować, masz do tego prawo. Skorzystaj z zakładu na zwycięzcę z handicapem. W ten oto sposób możesz obstawić, że np. Virtus Pro wygrają najbliższy mecz nawet, jeśli odejmie się im od wyniku -1.5 mapy.

Zwycięzca mapy

Nie musisz jednak koncentrować się wyłącznie na wyniku meczu. Obstawianie CS GO to także stawianie zakładów na mapy. Możesz wybrać jedną z map i wrzucić kasę na to, kto ją wygra. Np. wspomniane Virtus Pro wygra drugą mapę.

Suma map

Dość ciekawym rynkiem bukmacherskim na obstawianie meczy CS GO jest także “suma map”. W takim przypadku do wyboru masz dwa zakłady: powyżej lub poniżej 2.5 mapy. Ten zakład dość często jest wykorzystywany w przypadku zaciętych meczy, gdzie gracze korzystają z wątpliwości bukmachera i dość korzystnych kursów.

Suma rund

Były mapy, są i rundy. Na nie także możesz postawić zakłady. Każdy zakład tyczy się poszczególnej mapy. Przykładowo możesz obstawić, że na pierwszej rundzie będzie powyżej 26.5 rund lub też poniżej. Wedle uznania.

Dokładny wynik

Stawianie na dokładny wynik wydaje się być najtrudniejsze. Stąd też często owocuje w najwyższe kursy bukmacherskie. Możesz zagrać, że Virtus Pro wygrają 2:0 albo innym razem, że 2:1. Pamiętaj, że jak sama nazwa zakładu wskazuje, musisz dokładnie wstrzelić się w wynik meczu. Każda pomyłka “pali” Twój zakład.

Będzie dogrywka – tak lub nie

Jak wiadomo, mapa może zakończyć się także dogrywką. Stąd też bukmacherzy dopuszczają możliwość postawienia zakładów na to, czy tak będzie czy też nie. Uważaj jednak, bowiem dogrywki to dość rzadkie zjawiska na scenie Counter Strike’a.

Łączna liczba zabójstw

Czym byłoby obstawianie CS GO bez możliwości grania na statystyki? Ah, aż nie chcemy sobie tego wyobrażać. Na całe szczęście bukmacherzy zezwalają także postawić zakłady na statystyki graczy. Najpopularniejszym rynkiem jest obstawianie łącznej liczby zabójstw danego gracza (poniżej/powyżej) na danej mapie czy w całym meczu.

Tyle jeśli chodzi o rynki bukmacherskie, a czas teraz przejść do krótkiego poradnika, żeby wyjaśnić, jak je wykorzystać w praktyce.

Zakłady CS GO w bieżącym sezonie

zakłady cs go
Przykładowa oferta STS na CS: GO

Pierwsza zasada: zawsze koncentruj się na tym, co jest tu i teraz lub w niedalekiej, kilkutygodniowej przyszłości. Nigdy nie wybiegaj w przyszłość dalej, bo choć owszem, kursy bukmacherskie kuszą, to jednak kto wie, co będzie za pół roku czy za rok na tak dynamicznie zmieniającej się scenie Counter Strike’a? No właśnie. Dokładnie przejrzyj kalendarz zbliżających się spotkań czy turniejów i zdecyduj się na obstawianie meczy CS GO na tym, którym szczególnie się interesujesz. Wówczas będziesz miał najlepsze rozeznanie o samym turnieju, drużynach, jak i zawodnikach.

Zanim jednak wyślesz swoje zakłady, warto prześledzić jak teamy radziły sobie w ostatnich meczach czy na turniejach podobnej rangi. Wielu najbardziej doświadczonych graczy słusznie zauważa, że obstawianie CS GO to przede wszystkim umiejętność analizowania statystyk. Takich, jak chociażby ulubiona broń czy mapa. Tak jak Ty wolisz przykładowo Pepsi zamiast Coli, gracze CS GO wolą dust2 od inferno i odwrotnie. Kluczowe jest więc nie tylko spojrzenie na ostatnią formę, ale przede wszystkim na ostatnią dyspozycję z uwzględnieniem map, na których ma odbyć się spotkanie, które chcesz obstawiać. Warto też śledzić nastroje samych graczy, bo co, jak co, ale twarz i oczy prawdę Ci powiedzą. Co za tym idzie, jeśli chcesz stawiać zakłady na drużyny, które nie mają wielkiego obycia na największych turniejach, warto uwzględnić, że gra na LAN-ie a gra przed wieloma tysiącami kibiców znacząco się różni. To inny ładunek emocjonalny, a jak dobrze wiesz, nawet drobne drżenie rąk może pozbawić gracza fraga, a co za tym idzie jego drużyny rundy czy zwycięstwa w meczu.

Kursy bukmacherskie CS GO

Kursy bukmacherskie są prostym wskaźnikiem tego, jak wiele możesz wygrać stawiając dany zakład. Przykładowo jeśli bukmacher wycenił zwycięstwo Virtus Pro na kurs 2.20, to stawiając za 10 złotych, wygrać możesz 19,80 zł. Żeby zobaczyć ewentualną wygraną, wystarczy wrzucić zakład na szkic kuponu lub skorzystać z prostego wzoru: (kurs x stawka) – 12% podatku bukmacherskiego.

Wspomniane kursy nie tylko podpowiedzą Ci, ile można zarobić, ale są też odzwierciedleniem myśli samego bukmachera. Im kurs na dany zakład niższy, tym jego zdaniem, jest to bardziej prawdopodobne i odwrotnie – im wyższy, tym bardziej bukmacher nie spodziewa się takiej sytuacji w meczu np. zwycięstwa pierwszej mapy przez Virtus Pro. Czy zatem kursy bukmacherskie to typy CS GO? Poniekąd tak, bo przecież mówią Ci, co bukmacher sądzi o ewentualnym przebiegu meczu. Tak naprawdę jednak zakłady bukmacherskie mylą się bardzo często. Nie warto więc sztywno sugerować się kursami, a warto za to postawić na analizę przeciwników, statystyk i własną intuicję. Owszem, adekwatnie do sytuacji z boiska piłkarskiego – kiedy San Marino gra z Brazylią, raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie postawi na tych pierwszych. I podobnie bywa, jeśli chodzi o obstawianie CS GO. Najbardziej sporne bywają mecze zbliżonych do siebie potencjałem drużyn, a kiedy spotyka się wielki faworyt z kimś, kto dopiero nauczył się operowania myszką, to gracze grają tak, jak sugerują bukmacherzy.

CS GO typy

Skąd zabrać zatem dobre typy CS GO? Na samym początku obalmy pewien mit. Nie ma, nie było i nie będzie pewniaków. Zdarza się i tak, że nawet wydawałoby się, że najlepsze na CS GO typy, po chwili lądują w koszu. W Counter Strike’a nie grają maszyny, roboty czy istoty z kosmosu (choć spoglądając na umiejętności niektórych graczy, można zastanawiać się, czy tak właśnie nie jest). Generalnie są to zwykli ludzie, którzy miewają lepsze i słabsze dni, a niespodzianki, wiele wtopy czy sensacyjne zwycięstwa bywają częścią sceny e-gamingu.

Dlatego też typy CS GO traktuj zawsze z pewnym dystansem. Nie wierz im ślepo, a potraktuj je jako konfrontację ze swoimi przewidywaniami. Śledź fora, grupy dyskusyjne i kanały na Youtube o Counter Strike’u. Jeśli zobaczysz, że jakaś znana persona ma podobne odczucia jak Ty, względem nadchodzącego meczu, to może to być znak. Jeśli myśli inaczej, spróbuj rozpisać sobie na kartce wszystkie “za” i “przeciw” i wywnioskuj, czy lepsze są Twoje na CS GO typy czy jednak jego. Są też tacy, co rzucają monetą, ale nie uważamy, żeby skrajne rozwiązana już i tak w ryzykownej branży były na tyle skuteczne, by warto było je praktykować.

Porównanie ofert bukmacherskich

Na sam koniec pamiętaj, żeby porównywać bukmacherów pod kątem tego, co mają do zaoferowania na dane turnieje czy mecze. Raz, że różnią się kursy bukmacherskie (warto wybierać te najwyższe), a dwa, dochodzi też do znaczących różnic w rynkach bukmacherskich. Możliwe, że jeden bukmacher pozwoli Ci postawić na najbliższy mecz Virtusów tylko trzy główne zakłady – wynik, mapy i rundy, a drugi wrzuci w ofertę kilkadziesiąt opcji – włącznie z handicapami i statystykami graczy. Szkoda by było zatem ograniczać sobie możliwości przez wybór w ciemno gorszej oferty.

Istotną specyfiką zakładów na CS GO są też zakłady na żywo. Możesz oglądać mecz i obstawiać w jego trakcie. Jeżeli zainteresowało Cię obstawianie meczy CS GO na żywo, to podobnie warto sprawdzić, który bukmacher CS GO ma najlepsze kursy i najwięcej rynków na zakłady live.

Gdzie znajdziesz najlepsze typy na CS GO?

Jeżeli szukasz dobrych typów, to przede wszystkim daj sobie spokój z płatnymi typami. Najczęściej jest to różnego rodzaju scam, który ma na celu wyłącznie drenaż Twojego portfela, a obstawianie meczy CS GO wcale nie będzie łatwiejsze. Postaw na zaufane strony z typami z pierwszych stron wyników wyszukiwania Google czy kanały na Youtube, których nie brakuje. W tym celu sprawdź liczbę obserwujących i wyświetleń, które dokładnie podpowiedzą Ci, czy są to treści godne uwagi. I to właśnie Youtube traktowalibyśmy jako najlepszą kopalnie typów. Wpisz frazę “typy CS GO” w polu wyszukiwania i odpal kanały z milionową publiką. Na pewno się nie zawiedziesz.

Czym różni się obstawianie esportu od obstawiania sportów tradycyjnych?

Oprócz tego, że obstawianie CS GO to stawianie zakładów na grę komputerową, a sporty tradycyjne to wydarzenia rzeczywiste, to tak naprawdę niczym. Musisz podejść tak samo rozsądnie do zakładów zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku. Przeprowadzić analizę rywali, porównać statystyki, a następnie wykazać się dobrą intuicją. Sam proces obstawiania wygląda też dokładnie tak samo.