18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Obstawianie meczy LoL na 2022 rok

Interesuje Cię obstawianie meczy LoL? Dobrze trafiłeś! Zakłady na LoLa są coraz popularniejsze. Już mało kogo chyba dziwi ich fenomen. Wraz ze wzrostem popularności esportu bukmacherzy rozbudowują swoją ofertę na zakłady. League of Legends jest jedną z najpopularniejszych tego typu rozgrywek na świecie!

League of Legends: LoL obstawianie

Skoro już tu jesteś, na pewno doskonale znane Ci są rozgrywki w LoL. Obstawianie ich jest już niemal tak popularne jak sama gra! League of Legends zostało stworzone w 2008 roku przez Riot Games na bazie Warcraft III. Ta darmowa gra sieciowa z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) bardzo szybko stała się hitem na skalę światową. W 2010 oraz 2011 roku została nagrodzona Złotym Joystickiem, natomiast w roku 2019 – za wyjątkową grafikę i design. 

Wraz ze wzrostem popularności esportu nie tylko w Polsce, ale i na świecie, pojawiła się także możliwość, aby typować zakłady bukmacherskie LoL. W dzisiejszych czasach już coraz trudniej spotkać osobę, która kwestionuje nazywanie tego typu rozgrywek sportem. A jeśli już, jest to raczej starsze pokolenie, któremu w ogóle gry komputerowe są obce.

Aktualnie już niemal u każdego legalnie działającego w Polsce bukmachera możliwe jest obstawianie meczy LoL. Pomyślisz, że to żadna sztuka udostępnić standardowe zakłady 1×2? Może i tak. Jeśli jednak chodzi o rozgrywki LoL, bukmacher przygotował rozbudowaną ofertę. No, może nie każdy, zatem…

Gdzie robić zakłady bukmacherskie LoL?

Jeśli chodzi o LoL obstawianie tej gry, podobnie jak innych esportów, możliwe jest już u większości legalnych bukmacherów w Polsce. A na pewno u tych wiodących prym w branży.

Pamiętaj jednak, że w takich kwestiach jak obstawianie meczy LoL musisz być bardzo ostrożny. Typowanie zakładów na rozgrywki w gry komputerowe stało się tak popularne, że nie brakuje stron działających nielegalnie. Pamiętaj, że obstawianie meczy LoLa, ale też typowanie czegokolwiek innego w takich miejscach jest niezgodne z prawem i mogą w związku z tym spotkać Cię nieprzyjemności. Abstrahując już od tego, że najprawdopodobniej tylko stracisz swoje ciężko zarobione pieniądze.

Jeśli chodzi o LoL obstawianie możliwe jest na przykład u bukmacherów przedstawionych w poniższej tabeli. Są to sprawdzone, pewne firmy, które działają w Polsce w pełni legalnie na podstawie licencji udzielonej przez Ministra Finansów. Jeżeli chcesz typować zakłady League of Legends, zdecydowanie powinieneś zapoznać się z ich ofertą.

Przedstawieni poniżej bukmacherzy mają szeroką ofertę esportową, wiele dostępnych rynków i atrakcyjne kursy. Dodatkowo, rejestrując u nich nowe konto z wykorzystaniem naszego kodu, masz szansę zgarnąć świetne bonusy na start! 

Obstawianie CS GOBonus na zakładyObstawiaj!
STS100% do 300 zł
Cashback do 100 zł
50% do 500 zł
50% do 700 zł
Extra 60 zł
Kod promocyjny MAXBONUS
BetclicCashback 200 zł
Kod promocyjny VIPBONUSPL
BetFan600 zł cashback
60 zł freebet
100% do 1000 zł
Kod promocyjny BONUSMAX
forBET1200 zł cashback
100% do 2080 zł
30 dni bez podatku
Kod promocyjny MAXBET

Jak zaplanować obstawianie meczy LoL?

obstawianie meczy lol
Zrzut ekrany z gry League of Legends / Twitch

Jeśli chodzi o LoL obstawianie w rzeczywistości tak naprawdę niczym nie różni się od standardowych zakładów sportowych. Podobnie jak w przypadku typowania na przykład piłki nożnej, na samym początku ważne jest, abyś zapoznał się z zasadami samej gry, a także turnieju, który chcesz obstawiać.

Skoro już tu jesteś, prawdopodobnie nie musimy tłumaczyć Ci, że najogólniej mówiąc, rozgrywki toczą się pomiędzy dwoma pięcioosobowymi drużynami, a ich celem jest zniszczenie konstrukcji zwanej nexusem przeciwnika. Aby Twoje obstawianie meczy LoL było skuteczne, musisz trzymać się jednej podstawowej zasady: konieczna jest analiza!

Musisz dobrze zapoznać się z drużynami, ich graczami, taktyką, formą czy rezultatami bezpośrednich pojedynków pomiędzy rywalami. Aby dowiedzieć się jak najwięcej o poszczególnych zespołach, możesz na przykład oglądać dostępne w internecie, a aktualnie często już nawet w telewizji streamy ich meczów.

Warto też czytać różnego rodzaju publikacje ekspertów na temat poszczególnych drużyn czy samych rozgrywek. Podobnie jak w przypadku jakichkolwiek gier u bukmachera, zanim rozpoczniesz typować zakłady bukmacherskie LoL, ustal swój budżet. Jest to bardzo ważne, aby czerpać z obstawiania radość i przy okazji w razie niepowodzenia nie stracić więcej, niż możesz sobie na to pozwolić.

Zakłady LoL w bieżącym sezonie

Każdego roku zarówno w Polsce, jak i na świecie odbywają się różnorodne turnieje League of Legends. Większość tych najpopularniejszych możesz bez obaw typować u legalnych bukmacherów.

Najważniejszą imprezą, kończącą e-sportowy sezon LoLa są oczywiście Mistrzostwa Świata. Odbywają się one najczęściej w okolicy października. Biorą w nich udział dwadzieścia cztery drużyny z całego świata. Ich typowanie cieszy się największą popularnością wśród graczy. 

Bardzo istotne, warunkujące udział w Mistrzostwach Świata, są wyniki tzw. Mid-Season Invitational. Rozgrywki te składają się z trzech faz, a kto weźmie w nich udział, zależy od rezultatów regionalnych turniejów z poprzedzających dwóch lat. MSI najczęściej ma miejsce w maju i również możesz go typować u większości legalnych bukmacherów!

Wśród najpopularniejszych rozgrywek LoLa w Europie wyróżnia się:

 • League of Legends European Championship – w jej skład wchodzi dziesięć zespołów. W sezonie odbywają się dwie edycje: wiosenna i letnia. 
 • European Masters – turniej dla najlepszych regionalnych drużyn z trzynastu lig, gwarantujący tytuł mistrza Europy. 
 • Ultraliga – jest to polska liga, która została zainicjowana w 2018 roku. Aktualnie w jej skład wchodzi osiem drużyn. Powstała w oficjalnej współpracy z Riot Games, a rozgrywki transmitowane są w internecie oraz telewizji. 

Oczywiście jeśli chodzi o obstawianie meczy LoL wszystkie powyższe rozgrywki dostępne są do typowania u legalnych polskich bukmacherów takich jak na przykład STS, Betclic, BetFan czy forBET. Ale to jeszcze nie wszystko! W ofercie buków znajdziesz także ofertę na zakłady innych lig ze świata takich jak między innymi Latin America League, The Tencent LoL Pro League, League of Legends Japan League czy Vietnam Championship Series.

Kursy bukmacherskie LoL

obstawianie meczy lol zaklady
Przykładowe kursy na obstawianie meczu LoL w STS.

Teraz zapewne zastanawiasz się, czy obstawianie meczy LoL się w ogóle opłaca. Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: podobnie, jak typowanie jakichkolwiek innych zakładów sportowych.

Zaskoczony? No cóż, nie zapominaj, że esport to nadal sport i jeśli chodzi o LoL obstawianie rządzi się podobnymi prawami do innych rozgrywek, także tych, które nie odbywają się przed komputerem. A jak to bywa w przypadku takich rywalizacji: nic nie jest pewne. Ale może jednak obstawianie meczy LoL pozwoli Ci zgarnąć lepszą kasę, niż typowanie innych zakładów sportowych? Może. A może nie. Oczywiście wszystko zależy od skuteczności Twoich typów oraz oferowanych przez bukmacherów kursów na poszczególne zdarzenia.

Rzeczywiście zdarzają się bardzo niepewne spotkania, gdzie eksperci mają duże wątpliwości co do tego, która drużyna wygra. Wtedy możesz spotkać wysokie kursy na oba zespoły. Tylko czy to akurat Tobie uda się wytypować prawidłowo? Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie LoL, znajdziesz też rozgrywki z kursami na faworyta poniżej 1.20 czy nawet 1.10. Zupełnie tak jak w piłce nożnej czy innych rozgrywkach sportowych. 

LoL typy

Jeśli chodzi o LoL obstawianie wymaga całkiem sporo myślenia. Sprawa wcale nie jest prosta. Oczywiście, podobnie jak w przypadku innych sportów, możesz typować bez namysłu, wybierając faworyta na podstawie niższego kursu. Niestety obawiamy się, że takie zakłady nie przyniosą Ci zbyt dużego zysku. Jeśli chodzi o LoL typy będą najskuteczniejsze, jeśli podeprzesz je stosowną analizą. Możesz oczywiście znaleźć cudze przemyślenia w internecie, ale też dokonać jej sam. Na co powinieneś zwrócić uwagę, sprawdzając statystyki poszczególnych drużyn i wybierając swój typ?

 • Strona rozgrywki – jest to jej bardzo ważny element. W League of Legends drużyny rozpoczynają mecz po jednej ze stron mapy. Wyróżnia się tak zwaną niebieską i czerwoną. Według statystyk, to ta druga jest zdecydowanie trudniejsza dla większości drużyn i to właśnie wtedy częściej przegrywają. 
 • Liczba zwycięstw i porażek – lub choćby sam ich bilans. Szczególnie spośród ostatnich kilkunastu-kilkudziesięciu rozgrywek. Znajomość formy drużyny może być dobrą sugestią naprowadzającą na faworyta spotkania. 
 • Różnica złota – jest to także wskaźnik dostępny w internecie. Możesz sprawdzić przeciętną różnicę w 25. minucie spotkań. W przypadku wysokiej wartości dodatniej oznacza to, że drużyna prawdopodobnie jest mocniejsza, gdyż złoto pozwala na ulepszanie swojego bohatera.
 • Pierwsza krew – dzięki zabójstwom przeciwników gracze również zdobywają złoto. Ta drużyna, która pierwsza wyeliminuje jednego z bohaterów przeciwników, zdecydowanie ma też większe morale, co z kolei znacząco przyczynia się do ostatecznego zwycięstwa. Mimo że do niego od tzw. first blood jeszcze daleka droga. 
 • Różnica w liczbie wież – wskaźnik ten obliczany jest zgodnie ze stanem na 20. minutę gry. Aby wygrać rozgrywkę, konieczne jest zniszczenie tzw. nexusa przeciwników. Nie jest to możliwe bez wcześniejszego wyeliminowania stojących na drodze wież. Wysoka wartość tego wskaźnika świadczy o efektywności i dobrej defensywie drużyny.
 • Liczba zdobytych smoków – w grze jest ich pięć typów. Każdy dostarcza innego rodzaju bonusów dla całej drużyny, a także złoto. Ich eliminacja może znacząco pomóc w przebiegu rozgrywki. Dostępna jest statystyka przeciętnej ilości smoków zabitych przez poszczególne drużyny do 20. minuty spotkania.
 • Baron Nashor to najważniejszy stwór w grze. Jego zabicie dostarcza bardzo ważne, potężne bonusy całej drużynie. Jego zabicie niemal równa się ze zwycięstwem. Choć oczywiście nie jest to wcale jeszcze nic pewnego. Zanim postawisz swój zakład, sprawdź w ilu % spotkań dana drużyna pierwsza eliminuje Barona. Powinno dać Ci to dużo do myślenia.
 • Indywidualna forma zawodników to także bardzo istotny czynnik. Mimo że League of Legends to gra zespołowa, w początkowej fazie kluczową rolę pełnią pojedynki na liniach: jeden na jednego na górze i środku oraz dwóch na dwóch na dole. Choć nie możemy zapominać też o pomocy z tak zwanej dżungli. Zawodnik na linii słabszy od przeciwnika pozwoli na zdobycie temu drugiemu więcej złota, co wzmocni go jeszcze bardziej i może doprowadzić do zniszczenia wieży. W związku z tym najistotniejsze są statystyki graczy na tych samych pozycjach, po przeciwnych stronach.
 • Najczęściej wybierane postaci – to także jedna z kluczowych statystyk. Co prawda przed meczem nie jesteś w stanie przewidzieć, jakiego bohatera wybierze dany gracz, jednak możesz sprawdzić, jakich on i jego przeciwnik, wybierają najczęściej. Postać kontrująca swojego rywala na linii daje znacznie większe szanse na zwycięstwo.

Porównanie ofert bukmacherskich

Jeśli chodzi o obstawianie meczy LoL nieco większą korzyść niż standardowe typowanie zwycięzcy spotkania może przynieść stawianie na różnorodne mniej popularne rynki. Każdy ze wspomnianych wcześniej przez nas bukmacherów oferuje znacznie więcej możliwych do wyboru rezultatów, niż tylko standardowo kto wygra rozgrywkę. Jeśli chodzi o zakres dostępnych rynków, zdecydowanie przoduje STS. Poza zwycięzcą poszczególnych spotkań możesz wybierać także faworyta całych rozgrywek.

Ale to oczywiście jeszcze nie wszystko! Każde zdarzenie dostępnych ma co najmniej kilka różnych innych rynków, spośród których możesz wybierać! Jeśli chodzi o LoL obstawianie na pewno przyniesie znacznie większy zysk, jeśli poprawnie wytypujesz, kto zdobędzie pierwszą krew lub czy obie drużyny zabiją barona. Możesz postawić też, czy dany zespół zniszczy inhibitor, liczbę lub poniżej / powyżej zdobytych uśmierceń, kto pierwszy pokona smoka, kto zniszczy pierwszą wieżę, czas gry danej mapy i wiele, wiele innych. Jeśli chcesz obstawiać nietypowe rynki, to koniecznie przyjrzyj się ofercie u buka, który Cię interesuje, bo nie każdy serwis udostępnia takie same możliwości doboru rynków.

Gdzie znajdziesz najlepsze typy na LoL?

Jeśli chcesz, aby Twoje obstawianie meczy LoL było skuteczne, musisz być bardzo ostrożny. Szczególnie wtedy, kiedy korzystasz z porad dostępnych w internecie. Tych jest mnóstwo. Musisz jednak umieć rozróżnić wiarygodne źródło od tego raczej wątpliwego. W związku ze wzrostem popularności rozgrywek esportowych i rosnącym zainteresowaniem na ich typowanie dostępnych jest coraz więcej rzekomo super pewniaków na League of Legends.

Ale nie daj się nabrać! Najlepszym źródłem informacji jeśli chodzi o typy LoL, są różnego rodzaju fora dyskusyjne czy grupy tematyczne w mediach społecznościowych. Jak rozpoznać rzetelne porady? Wiarygodne sugestie najczęściej podparte są wyczerpującą analizą, gdzie wybór jest dokładnie uzasadniony. Ciekawym miejscem do analizy typów są też ligi typerów. Gracze zostają w nich nagradzani, za prawidłowe wybory. Dostępne tam są też statystyki takie jak na przykład Yield. Wskaźnik ten dotyczy oczywiście graczy w takiej lidze i informuje on o stosunku wygranych do postawionych środków. Jeśli ktoś posiada dodatni Yield, oznacza to, że jego typy przynoszą zyski. 

Dlaczego obstawianie LoLa różni się od obstawiania CS GO?

Mimo że śmiało można powiedzieć, że obstawianie wszystkich rozgrywek zarówno sportowych, jak i esportowych wygląda podobnie, to jasne jest, że każda dyscyplina na swój sposób nieco się różni. Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że każda rozgrywka wygląda inaczej, polega na czymś innym, ma inne cele i zasady. Mimo że wytypowanie zwycięzcy działa tak samo, inne dostępne rynki są zupełnie różne.

Rozgrywka w CS:GO składa się z trzydziestu rund. W przypadku remisu (15 : 15) następuje dogrywka. Może być ich nieskończenie wiele. Rundę wygrywa ta drużyna, która pierwsza zabije wszystkich pięciu przeciwników lub jeśli terrorystom uda się podłożyć bombę, a antyterroryści nie zdążą jej rozbroić, zanim wybuchnie.

Natomiast jeśli chodzi o League of Legends, mecz turniejowy może składać się z kilku map. Aby wygrać mapę, pięcioosobowa drużyna musi jako pierwsza zniszczyć konstrukcję zwaną nexusem przeciwnika. W międzyczasie zabijają nawzajem swoje postaci, potwory i ulepszają swoich bohaterów. W związku z tym, że rozgrywki rządzą się zupełnie innymi zasadami, dostępne są zupełnie inne rynki. Niestety swojej wiedzy i doświadczenia, które posiadasz w typowaniu CS:GO nie wykorzystasz na obstawianie meczy LoL.