18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Obstawianie wyborów prezydenckich 2020 w Polsce

Obstawianie wyborów prezydenckich na dobre ruszyło jeszcze przed rozpisaniem terminu przeprowadzenia głosowania. W zakładach bukmacherskich szaleństwo trwa już od końcówki zeszłego roku. Zobacz jak oraz na co możesz postawić zakłady.

Obstawianie wyborów prezydenckich 2020

kto wygra wybory

Zakłady bukmacherskie kojarzone są głównie ze sportem. Nie ma co ukrywać, że to właśnie na piłkę nożną, tenis, czy koszykówkę stawianych jest najwięcej zakładów. Niemniej jednak bardzo popularne stały się także zakłady na wydarzenia ze świata polityki.

Pewnie zastanawiasz się, co łączy politykę i zakłady bukmacherskie? Wybory prezydenckie to wydarzenie, o którym mówią wszyscy. Na okrągło trąbią o tym w telewizji, radiu, internecie, czy rozpisują się w gazetach. Bez względu na to, czy interesujesz się polityką, znasz programy poszczególnych kandydatów, czy też jesteś biernym słuchaczem, zapewne masz jakieś przypuszczenia odnośnie wyników wyborów.

Wobec tego, śmiało można stwierdzić, że obstawianie wyborów prezydenckich może zaciekawić nie tylko osoby, które z polityką są za pan brat, ale również istnych laików. Dla jednych, jak i drugich kluczowa jest przede wszystkim jedna rzecz – dobrze poznać zakłady bukmacherskie. Wybory prezydenckie można obstawić na różne sposoby, a poniżej prezentujemy najciekawsze rodzaje zakładów.

Kto wygra wybory prezydenckie?

To najchętniej stawiany przez graczy zakład, czyli po prostu “kto wygra wybory?”. Spośród wszystkich zarejestrowanych kandydatów wybierasz jednego. Twierdzisz, że to Andrzej Duda wygra wybory? A może Rafał Trzaskowski? Stawiasz na to, na co masz ochotę!

Czy będzie II tura?

Dziś wiemy już, że II tura jak najbardziej się odbędzie. Na przyszłość pamiętaj jednak, że obstawianie wyborów prezydenckich to nie tylko typowanie zwycięzcy, ale można przewidzieć również, czy wszystko rozstrzygnie się w pierwszej, a może będzie potrzebna druga tura? Zakłady bukmacherskie wybory prezydenckie traktują zupełnie serio, co da się zauważyć po kursach, o których pomówimy w dalszej części artykułu.

Frekwencja wyborcza

Przed pięcioma laty frekwencja wyborcza w pierwszej turze przekroczyła 48%, a w drugiej 55% uprawnionych do głosowania. W 2020r. do głosowania w I turze ruszyło ponad 64% obywateli, co jest wynikiem wręcz rekordowym! Czy do II tury obywatele pójdą do urn równie lub nawet bardziej licznie? Kto wygra wybory prezydenckie, czy ile wyniesie frekwencja – tak najczęściej wygląda obstawianie wyborów prezydenckich u legalnych bukmacherów.

Wybory prezydenckie 2020 – infografika

Wybory prezydenckie 2020 zakłady statystyki
Infografika jest odrobinę przedawniona, ale poza listą kandydatów wszystkie informacje są nadal aktualne

Kiedy wybory prezydenckie 2020?

Wiesz już, jak wyglądają zakłady bukmacherskie. Wybory prezydenckie zostały rozpisane na 28 czerwca 2020 roku. Wtedy też odbędzie się pierwsza tura głosowania. Jeżeli żaden z kandydatów nie przekroczy 50% poparcia, to dwa tygodnie później – 12 lipca 2020 roku odbędzie się druga tura, pomiędzy dwoma najlepszymi kandydatami. Zatem już po 12.07 poznamy odpowiedź na pytanie, kto zostanie prezydentem Polski na lata 2020 – 2025.

Zakłady bukmacherskie wybory prezydenckie 2020 w Polsce

Zaciekawiło Cię obstawianie wyborów prezydenckich? Może masz przeczucie, kto wygra wybory? Dobrze się składa, bo zakłady bukmacherskie już przygotowały ofertę na najgorętsze wydarzenie polskiej polityki w 2020 roku.

Zakłady “polityka” są specyficzną gałęzią branży bukmacherskiej; wydawać by się mogło, że nieco abstrakcyjną i bukmacherzy nie traktują jej zupełnie na serio. Wręcz przeciwnie. Zasady zakładów są dokładnie takie same, jak w przypadku obstawiania chociażby meczów piłkarskich.

Jak działają takie zakłady? Wybory prezydenckie podlegają głębokiej wiwisekcji wykonywanej przez analityków poszczególnych bukmacherów. Sprawdzają oni na bieżąco to, co dzieje się na scenie politycznej, a także nastroje społeczne i w odniesieniu do tego wystawiają swoje kursy.

W jaki sposób zatem skutecznie obstawiać zakłady? Wybory prezydenckie zdawałoby się, że można łatwo przewidzieć, ale zdarzają się niespodzianki. Przed pięcioma laty Andrzej Duda pokonał faworyzowanego w sondażach Bronisława Komorowskiego. To czym zatem się sugerować? Przede wszystkim własną intuicją, obserwacją życia politycznego, nastrojów społecznych, a także sondaży. Tych ostatnich nie należy jednak traktować jako ostateczny wyznacznik, bowiem nie są one nieomylne, a właśnie poprzez przechytrzenie sondaży zarobić można najwięcej.

Kandydaci na prezydenta Polski w I turze

Obstawianie wyborów prezydenckich rozhulało się na dobre. Kampania wyborcza również trwa w najlepsze. Podkreśliliśmy też, jak łakomym kąskiem dla graczy zakładów są wybory prezydenckie 2020. Kandydaci już zgłoszeni, a typerzy próbują przewidzieć, kto zostanie prezydentem! Zwycięzca może być tylko jeden, a na kogo głosować sprawdzisz na poniższej liście.

Andrzej Duda

Andrzej Duda to obecnie urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Jest wspierany przez będące przy władzy Prawo i Sprawiedliwość. Przed pięcioma laty Duda pokonał ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Sondaże wskazywały zwycięstwo Komorowskiego, ale Andrzej Duda okazał się lepszy najpierw w pierwszej, a później także w drugiej turze wyborów. Czy Andrzej Duda wygrywa wybory po raz kolejny? Przekonamy się o tym 10 maja, albo i później – jeśli potrzebna będzie dogrywka, w postaci II tury.

Rafał Trzaskowski

Członek Platformy Obywatelskiej, a oficjalnie kandydat Koalicji Obywatelskiej, która składa się także z formacji Nowoczesna. Rafał Trzaskowski do wyścigu prezydenckiego stanął w wyniku zmiany kandydatki Małgorzaty Kidawy – Błońskiej po tym, jak z powodu pandemii COVID-19 nie odbyły się wybory 10 maja. Trzaskowski sprawuje obecnie urząd prezydenta miasta Warszawy.

Władysław Kosiniak-Kamysz

Szef Ludowców, a zarazem Koalicji Polskiej, którą PSL zawiązało z Ruchem Pawła Kukiza. Sam Władysław Kosiniak-Kamysz charakteryzuje się jako przedstawiciel nowoczesnej chadecji. Kosiniak-Kamysz w wyścigu prezydenckim uzyskał poparcia Pawła Kukiza, który kandydował na głowę państwa w 2015 roku. Kukiz wówczas uzyskał trzeci wynik – z ponad 20% poparciem.

Robert Biedroń

Lewica najdłużej zwlekała z podaniem swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Po lewej stronie sceny politycznej zastanawiali się, kto wygra wybory i co zrobić, żeby to był właśnie ich przedstawiciel. Uszczypliwi zauważali, że SLD i spółka poszukują usilnie kobiety, przypominając kandydaturę Magdaleny Ogórek. Ostatecznie postawiono na europosła, a także eks-posła i byłego Prezydenta Słupska, Roberta Biedronia.

Krzysztof Bosak

Obstawianie wyborów prezydenckich jest szczególnie popularne wśród ludzi młodych, a Ci pokazali także skłonność do głosowania na Konfederację. Czy taka tendencja się potwierdzi? Krzysztof Bosak został mianowany na kandydata Konfederacji, czyli ugrupowania politycznego, które tworzą partię Ruch Narodowy oraz KORWiN. Bosak wygrał wewnętrzne prawybory, pokonując między innymi Grzegorza Brauna, Artura Dziambora, Janusza Korwin-Mikkego, czy Konrada Berkowicza.

Szymon Hołownia

Czarnym koniem Szymon Hołownia? Czy jego potencjał widzą także zakłady bukmacherskie? Choć o zamiłowaniu Hołowni do polityki i spraw codziennych wiadomo nie od dziś, to nikt nie przypuszczał, że były dziennikarz i prezenter TVN stanie w wyborcze szranki. To się jednak stało faktem. Jak sobie poradzi sobie ten kandydat?

Kto wygra wybory 2020? Bukmacherzy już wiedzą!

Jak widzą zakłady bukmacherskie wybory prezydenckie? Buki mają już swoich faworytów. Warto też napisać od razu, który to – naszym zdaniem – najlepszy bukmacher. Polityka, w tym obstawianie wyborów prezydenckich wygląda niezwykle atrakcyjnie w zakładach bukmacherskich STS oraz Fortuna. Poniżej zamieszczamy kursy na zakłady na zwycięzcę wyborów prezydenckich.

STS: Zakłady na zwycięzcę wyborów prezydenckich

Zdaniem bukmachera STS największe szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich ma Andrzej Duda.

Zwycięzca wyborów Kurs STS Postaw zakład!
Andrzej Duda 1.52 Graj!
Rafał Trzaskowski 2.50 Graj!

Kursy bukmacherskie z dnia 29.06.2020r.

Fortuna: Zakłady na zwycięzcę wyborów prezydenckich

Fortuna również nie zaskoczyła i zgodnie z przewidywaniami oraz sondażami wyborczymi, największe szanse daje obecnie urzędującemu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzejowi Dudzie.

Zwycięzca wyborów Kurs Fortuna Postaw zakład!
Andrzej Duda 1.60 Graj!
Rafał Trzaskowski 2.35 Graj!

Kursy bukmacherskie z dnia 29.06.2020r.

Czy bukmacherzy mają rację: Andrzej Duda wygra wybory?

Obstawianie wyborów prezydenckich to niewątpliwie łakomy kąsek nie tylko dla tych, których na co dzień polityka interesuje. Wszyscy jak równy zastanawiają się, kto wygra w maju i czy bukmacherzy, a także sondażownie mają rację? Media jednym głosem z bukmacherami podają, że to Andrzej Duda jest zdecydowanym faworytem wyścigu prezydenckiego. Świadczą też o tym sondaże z początku kampanii prezydenckiej. Kto zostanie prezydentem? Czy Andrzej Duda wygra wybory? Na to jeszcze musimy poczekać, ale zakłady już można stawiać!

Zakłady bukmacherskie: wybory prezydenckie 2020 najbardziej przewidywalne?

zakłady bukmacherskie wybory prezydenckie

Jak wyglądają zakłady – polityka u bukmacherów, w tym także obstawianie wyborów prezydenckich? Bukmacherzy sugerują się przede wszystkim sondażami wyborczymi. Na ich podstawie przygotowują oferty i przeliczają kursy bukmacherskie. Im mniejszy kurs na danego kandydata, tym większe szanse firma bukmacherska jemu przypisuje.

Ruszyły wybory prezydenckie 2020. Polska, a właściwie Polacy zadecydują, komu powierzyć sprawowanie urzędu głowy państwa przez najbliższe 5 lat, więc warto zastanowić się kto może wygrać. W tej kwestii rzeczywiście sondaże, ale także obserwowanie sceny politycznej, czy analiza poprzednich wyborów może okazać się kluczowa. Pamiętaj, że zwycięzca wyborów to nie jedyne, na co umożliwia stawianie zakładów bukmacher. Polityka, a konkretnie w tym przypadku wybory prezydenckie to także zakłady na frekwencję, czy na to, czy będzie druga tura. Wydaje się, że przy coraz większym zainteresowaniu Polaków wyborami, to właśnie ten zakład może okazać się najbardziej łakomym kąskiem dla graczy.