18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Płatności w Fortuna: wpłaty i wypłaty

Bukmacher eFortuna ma już ugruntowaną pozycję, ale jeśli chodzi o wpłaty, Fortuna wcale nie jest notowana wysoko. Wypłaty Fortuna też zgodnie z przepisami odbywają się raczej niezbyt efektywnym sposobem, ale nie uprzedzajmy faktów.

Każdemu podoba się coś innego, my skupimy się na tym, jak wyglądają wpłaty Fortuna i wypłaty Fortuna online (a to nie jest jedyna opcja).

fortuna

Przewodnik krok po kroku: jak złożyć depozyt w Fortuna

Fortuna wpłaty pozwala złożyć nie tylko wirtualnie, ale także w oddziałach stacjonarnych kartą lub gotówką. W tych przypadkach trzeba mieć przygotowane hasło do konta internetowego na stronie Fortuna i swój dowód osobisty. Online jest trochę łatwiej.

Jak wpłacać do Fortuna?

Wpłaty Fortuna online nie są trudne, tym bardziej że wybór metod płatności jest praktycznie żaden. Jak to jednak zrobić po kolei?

 1. Zarejestruj się, korzystając z kodu promocyjnego Fortuna.
 2. Wybierz pozycję depozytu z głównego menu.
 3. Wprowadź kwotę, jaką chcesz doładować swoje konto.
 4. Zatwierdź formularz.
 5. Przejdź z Fortuna do formularza przygotowanego przez operatora.
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami.
 7. Graj na doładowanym koncie.

Podczas wpłacania pierwszego depozytu po rejestracji, możesz skorzystać z bonusu powitalnego do 830 zł. Sprawdź, jak wygląda na Fortuna bonus!

Jak wypłacać z Fortuna?

Polskie przepisy wymagają, aby wszystkie wygrane były transferowane na rachunek bankowy gracza, więc Fortuna nie daje wyboru – już przy rejestracji możesz podać dane konta, a jeśli nie – musisz zrobić to teraz.

 1. Zaloguj się na Fortuna do swojego konta.
 2. Złóż zlecenie wypłaty w menu.
 3. Zweryfikuj poprawność danych konta bankowego.
 4. Wprowadź kwotę, jaką chcesz wypłacić.
 5. Zatwierdź wypłatę.
 6. Cierpliwie czekaj na kasę.
 7. Sprawdź na koncie, czy kwota zgadza się z dyspozycją.

Fortuna: szczegóły metod płatności

Metody wpłat

Choć operator płatności jest jeden, to możliwości w istocie są dwie: przelew z banku obsługującego szybkie przelewy lub nie. Fortuna daje dość duży wybór, ale należy pamiętać, że nie tylko Fortuna ma to coś do powiedzenia, bo nie wszystkie banki pracują w trybie błyskawicznym przez całą dobę.

Metoda wpłatZakres kwotProwizjaCzas oczekiwania
Szybki przelewDowolna kwota 0 złKsięgowane natychmiast (do 24 godzin)
Przelew z banku nieobsługującego transakcji błyskawicznych Dowolna kwota 0 złDo 3 dni roboczych

Metody wypłat

Wypłaty, zgodnie z przepisami, muszą iść prosto na konto bankowe. Problem jest oczywiście taki sam, jak w przypadku wpłat na konto Fortuna, bo nie każdy bank uczestniczy w sieci szybkich przelewów.

Metoda wypłatZakres kwotProwizjaCzas oczekiwania
Szybki przelewDowolna kwota 0 złKsięgowane natychmiast (do 24 godzin)
Przelew z banku nieobsługującego transakcji błyskawicznych Dowolna kwota 0 złDo 3 dni roboczych

Pytania i odpowiedzi

Jakie są wysokości opłat za wpłatę i wypłatę na Fortuna?

Wpłaty i wypłaty są zawsze bezpłatne. Nie ma znaczenia, jaką kwota doładowujesz konto na Fortuna – nigdy za to nie płacisz. Podobnie przy wypłacie – niezależnie od kwoty nie, operator nie pobiera prowizji. Jedyne, z czym musisz się liczyć, to 12% podatku pobieranego przy zawieraniu zakładów. Kwota ta jednak nie jest odejmowana przy wpłacie ani wypłacie, ale przy definiowaniu i zatwierdzaniu kuponu na Fortuna.

Jak działa zatwierdzenie tożsamości?

Zatwierdzenie tożsamości przeprowadzone jest jeszcze przed pierwszą wpłatą Fortuna, bo na etapie zakładania konta, gdzie trzeba przesłać skan dowodu osobistego. Później Fortuna może dodatkowo zweryfikować dane konta bankowego, ale ten proces może odbyć się bez Twojego udziału (na podstawie danych z przelewu doładowującego).

Jaki jest najniższy depozyt Fortuna?

Na Fortuna zawsze można wpłacić dowolną kwotę, nawet 1 grosz. Jedynie należy pamiętać o tym, że minimalna wartość kuponu pojedynczego to 2 złote, ale doładowania można mieć na Fortuna pod pełną kontrolą.

Jaką metodą najszybciej można wypłacić pieniądze?

Zasadniczo metoda jest tylko jedna i jeśli twój bank obsługuje szybkie przelewy, to kasa powinna dotrzeć maksymalnie w ciągu kilku godzin. Jeśli chcesz przyspieszyć wypłaty z 3 dni do takiego okresu, to musisz założyć konto w banku, który jest obsługiwany przez transferuj.pl i skontaktować się z Fortuna w sprawie danych osobowych (trzeba będzie zmienić numer konta do wypłat, a nie można tego zrobić samodzielnie).

Czy można anulować zleconą na Fortuna wypłatę?

Nie, nie ma takiej możliwości. Wypłaty Fortuna są automatycznie dodawane do kolejki płatności. Wszystkie wypłaty Fortuna są realizowane przez podmiot zewnętrzny i nie ma możliwość interweniowania w sprawie przerwania transakcji. Dlatego też, jeśli chcesz wypłacić z konta fortuna, musisz kilka razy sprawdzić poprawność kwoty.

Jakie waluty są dostępne na stronie Fortuna?

Wpłaty Fortuna i wypłaty są prowadzone tylko i wyłącznie w złotówkach. Gdybyś chciał zapłacić z konta prowadzonego w innej walucie, to masz taką możliwość, jeśli daje ci ją regulamin banku, ale wpłata Fortuna i tak zostanie przekonwertowana na złotówki. W takim przypadku zostanie również naliczona opłata za przewalutowanie lub opłata za przelew walutowy zgodna z cennikiem twojego banku. Fortuna nie pobiera dodatkowej prowizji od takich transakcji.

Obsługa klienta

W razie jakichkolwiek problemów z obsługa płatności należy skontaktować się z obsługą serwisu na czacie live lub przez formularz kontaktowy.

Pomoc można również uzyskać w punktach naziemnych sieci Fortuna, jednak tutaj pracownicy nie będą w stanie rozwiązać niektórych problemów, a jedynie np. wyjaśnić procedury lub przyjąć wpłaty.

Możesz dowiedzieć się więcej czytając naszą pełną recenzję na Fortuna.