18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Skoki narciarskie zakłady bukmacherskie 2022

Nie każdy wie, że jeśli chodzi o skoki narciarskie zakłady bukmacherskie należą do jednych z bardziej popularnych w naszym kraju. W trakcie sezonu zimowego Polacy bardzo często śledzą losy naszych skoczków. Ich wygrane cieszą, ale dlaczego miałyby nie cieszyć podwójnie?

Kolejny sezon na skoki narciarskie i zakłady bukmacherskie

Oglądanie skoków w naszym kraju budzi spore emocje, ale zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie sprawiają, że wielu graczy, którzy na co dzień nie interesują się tą dyscypliną również próbuje swoich sił w obstawianiu. Dlaczego? Bukmacherzy proponują często różne rodzaje rynków zakładów. Od zwykłego typu dotyczącego zwycięzcy konkursu, po zdarzenia dotyczące uzyskanej przez skoczka odległości lub not przyznanych przez sędziów. Zwłaszcza fani potwierdzają, że są to interesujące zakłady bukmacherskie. Skoki narciarskie otwierają przed typerami mnóstwo nowych możliwości i co najważniejsze dla nowicjuszy: wygrywanie zakładów wcale nie musi być uzależnione od notorycznego śledzenia wszystkich konkursów Pucharu Świata. 

Jeśli nie zjadłeś sobie na nich nart, zakłady bukmacherskie w tej dyscyplinie staną się dla Ciebie dużo prostsze po zapoznaniu się z naszym artykułem. I na przykład w przerwie między rozgrywkami piłkarskimi, nie będziesz musiał się ograniczać przy obstawianiu, bo skoki staną się doskonałą alternatywą na zimowe weekendy, a przecież w dalszej perspektywie można je po prostu dołączyć do kuponu, na którym widnieją inne sporty.

zakłady na skoki na fortunie

Poniżej poznasz bukmacherów, u których obstawianie skoków narciarskich będzie najlepszym wyborem. Postanowiliśmy też wymienić tu wszystkie porady i wskazówki, które warto wziąć pod uwagę przy zakładach na skoki. Poznasz zasady tej dyscypliny i podpowiemy Ci, które typy zdarzeń są najbardziej opłacalne. Na końcu znajdziesz podsumowanie, które będzie swego rodzaju zbiorem najważniejszych informacji jeśli chodzi o skoki narciarskie.

Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie 2022

Jeśli zdecydowałeś już, że chcesz je obstawiać, to pewnie zastanawiasz się na tym jak wybrać bukmachera odpowiedniego do typowania skoków narciarskich. Zakłady bukmacherskie na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie u każdego z nich, ale w niektórych przypadkach warto skoncentrować się na określonych operatorach. Poniżej przedstawiamy listę tych buków, u których warto rozważyć zakłady bukmacherskie. Skoki narciarskie są dość specyficzną dyscypliną, więc być może zdecydujesz się na założenie nowego konta tylko pod ten sport, bo stwierdzisz, że przykładowo bukmacher Fortuna ma najciekawsze promocje związane ze skokami.

 1. STS

  Bonusy do 1500 zł + 100 zł w cashbacku + 60 zł ekstra
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  1. depozyt 100% do 300 zł: x3 po 1.91; 2. depozyt 50% do 500 zł: x3 po 1.91; 3. depozyt 50% do 700 zł: x3 po 1.91; Cashback 100 zł: x3 po 1.91; Bonus 60 zł: x3 po 1.91 Pełen reg
 2. Fortuna

  Freebet 20 zł + 10 zł + cashback do 600 zł + 50% do 200 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  – Freebet 10 zł: bez obrotu!; – Freebet 20 zł: obrót x1; – Bonus 50% do 200 zł: brak obrotu; – Cashback 600 zł: depozyt min. 1 zł; obrót: bonus x1 Pełen reg
 3. Superbet

  Freebet 34 zł + bonusy 3500 zł + 20 zł mobile
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  – Pierwszy depozyt min 20 zł na bonus 100%; – Obrót: x4; 2 zdarzenia na kuponie (z min. kursem 1.30 dla każdego z nich i min. kursem łącznym 1.80). Pełen reg
 4. LVbet

  Freebet 20 zł + bonusy do 3000 zł + cashback 333 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  – Bonus 100% od 1. depozytu do 1500 zł; obrót: bonus x4 po kursie min. 1.75 – Bonus 50% od 2. depozytu do 1500 zł; obrót: bonus x3 po kursie min. 2.00 (jedna selekcja z kursem mini. 1.50). – Zakład bez ryzyka 333 zł; kurs min. 1.75. Pełen reg
 5. Fuksiarz

  Cashback do 500 zł + Polsat Box Go Sport z adarmo!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  – Bonus bez wymogów obrotu! – Polsat Box Go Sport za rejestrację linkiem Pełen reg

Warto rozważyć: Fortuna skoki narciarskie i zakłady

Jeśli zakłady bukmacherskie skoki narciarskie są Twoim celem w nadchodzącym sezonie, koniecznie wypróbuj usług Fortuny. Firma jest oficjalnym sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego, a więc i kadry narodowej naszych skoczków. Co to oznacza dla graczy? Częste promocje i bonusy związane z konkursami skoków narciarskich, Igrzyskami Olimpijskimi czy Turniejami Czterech Skoczni. Porównując konkurencję, to właśnie w Fortunie najobszerniej rozbudowane są skoki narciarskie. Kursy bukmacherskie są odrobinę wyższe niż w przypadku innych bukmacherów, co daje pewną przewagę nad resztą.

Sprawdź u bukmachera Fortuna skoki narciarskie! Zakłady w tym miejscu będą najbardziej korzystne w przypadku naszego ulubionego zimowego sportu. Oferta Fortuny jest na pewno warta sprawdzenia. Znajdziesz tam mnóstwo zdarzeń, nawet tych bardzo szczegółowych, związanych ze skokami narciarskimi na każdy turniej.

Fortuna
90/100
Fortuna kod promocyjny MAXVIP

Obstawianie skoków narciarskich – jak to robić skutecznie?

Czas przejść do głównej części, a więc do poradnika obstawiania skoków. Chcesz wiedzieć jak skutecznie typować skoki narciarskie? Zakłady nie są skomplikowane, ale trafne obstawianie już jest nieco trudniejsze. Chętnie zatem dzielimy się doświadczeniami i wiedzą, bo najlepiej ustrzec się prostych błędów na samym początku. Przede wszystkim warto śledzić informacje dotyczące świata skoków. Bycie na bieżąco ułatwiają polskojęzyczne serwisy, takie jak skijumping.pl czy skokinarciarskie.pl. Obie strony są stale aktualizowane o najnowsze wiadomości związane ze skokami narciarskimi, co bardzo się przydaje, jeśli chcemy być na bieżąco. Znajdziemy tam informacje o zawodnikach, nadchodzących konkursach, treningach, a także tabele punktowe i klasyfikacje skoczków. Co ważne ułatwia to też wgląd w minione wyniki, z których jako typerzy możemy też sporo wywnioskować pod skoki narciarskie.

Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie

Poniżej przedstawiamy najczęstsze zakłady bukmacherskie. Skoki narciarskie są specyficzną dyscypliną, więc trzeba dostosować również specjalną strategię obstawiania. Podobnie jak w innych sportach, mamy do czynienia z zakładami krótko i długoterminowymi. Te pierwsze np. napotkamy przed każdym weekendem w sezonie, natomiast z tymi drugimi mają do czynienia gracze, którzy typują wyniki na przestrzeni całego sezonu. Przyjrzyjmy się im dokładniej, aby stwierdzić, które są najbardziej opłacalne.

Zakłady na zwycięzcę konkursu – ten rodzaj zakładu jest właściwie najpopularniejszy. Gracz musi wytypować, kto stanie na najwyższym stopniu podium w danym konkursie. Faworytów jest zazwyczaj kilku, więc sprawa wygląda z pozoru łatwo. W czołówce jednak poziom jest często bardzo wyrównany, więc trudniej wskazać tylko jednego zawodnika. Ciekawie prezentują się za to kursy na mniej popularne opcje. Polecamy ten rodzaj zakładu przy stawianiu kuponów pojedynczych.

Zawodnik zajmie miejsce z określonego przedziału – nieco łatwiejszy rodzaj zdarzenia w porównaniu z powyższym. Przykładowo może on brzmieć tak: czy Kamil Stoch zajmie miejsce na podium. Ewentualnie przedziały będą jasno określone np. 1.-3, 1.-10. Itd. W tym drugim przypadku typowany przez nas skoczek musi znaleźć się w pierwszej dziesiątce rankingu, żeby zakład został rozliczony jako trafiony. Daje to większe pole manewru i teoretycznie łatwiej jest poprawnie wytypować, ale wiąże się to oczywiście z niższymi kursami.

H2H – który zawodnik lepszy? – prawdopodobnie najciekawszy rodzaj zakładu, który spopularyzował się w ostatnich latach. Głównie z tego względu, że nawet skoki słabszych zawodników mogą generować większe emocje, a to też w tym wszystkim chodzi. Kiedy skoczkowie rywalizują nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale też w bezpośrednim pojedynku z innym rywalem, często wyniki ogólne schodzą na dalszy plan. Tutaj interesuje nas lepszy z podanej pary w zakładzie np. Kto będzie wyżej po zakończeniu konkursu – Kraft czy Kobayashi.

Konkursy drużynowe – w trakcie sezonu Pucharu Świata przychodzi też czas na zawody drużynowe. Tutaj mamy do czynienia z większą liczbą składowych, więc trzeba brać więcej czynników pod uwagę. Na końcowy wynik ma wpływ postawa czterech zawodników każdej reprezentacji i wystarczy, że choć jeden z nich spisze się poniżej oczekiwań, by zniwelować wysiłek reszty drużyny. Wśród graczy ten rodzaj zakładów jest najrzadziej wykorzystywany.

Awans do drugiej serii – było już co nieco o słabszych zawodnikach, ale osobna kategoria została im poświęcona. Dla niektórych skoczków już samo załapanie się do najlepszej 30 zawodów jest osiągnięciem, więc możemy także obstawiać taki wariant. Skoczkowie, którzy po pierwszej serii nie znajdą się w tym gronie, nie przystępują do udziału w drugiej serii. Opłacalne kursy w tym przypadku dotyczą jedynie mniej popularnych zawodników.

Zakwalifikowani Polacy – kolejnym stosunkowo nowym rodzajem zakładu jest ten dotyczący liczby polskich zawodników zakwalifikowanych do 2. Serii. Poniekąd jest on powiązany z powyższym, ale obraca się wyłącznie wokół Polaków. Mamy kilku utalentowanych skoczków, więc zdarza się, że zdarzenie jest określone np. Jako powyżej lub poniżej 3,5 zawodnika.

Miejsce w klasyfikacji końcowej – sezon w skokach narciarskich jest intensywny, ale nie aż tak długi jak w innych sportach. Nie oznacza to jednak, że nie możemy obstawiać zakładów długoterminowych. Takimi będą te, w których gracze starają się przewidzieć, kto zdobędzie np. Puchar Świata w skokach narciarskich. Na przestrzeni kilku miesięcy sytuacja może być zmienna, ale jeśli ktoś chce dodać nieco emocji nie tylko poszczególnym konkursom, ale i całemu sezonowi, spodobają mu się takie zakłady.

Typy na skoki narciarskie

Grupy tematyczne typerów to kolejny ważny element obstawiania takiego sportu jak skoki narciarskie. Zakłady bukmacherskie na mniej popularne sporty są zaskakująco często poruszane na różnego rodzaju forach. Ciekawe statystyki i uwagi, które znajdziesz w tego typu miejscach mogą mieć kluczowe znaczenie dla trafności Twoich typów.

Zwłaszcza początkujący gracze mogą skorzystać ze wskazówek bardziej doświadczonych kolegów. Niemniej w mediach społecznościowych łatwo natknąć się na naciągaczy, których celem wcale nie jest przekazanie trafnych typów. Pod żadnym pozorem nie płać za analizy innych, które rzekomo zapewnią wygraną. Takie przedsięwzięcia to zwykłe próby oszustwa, dlatego my polecamy jedynie sprawdzone i w pełni darmowe społeczności, jak właśnie wymieniona wyżej grupa.

zakłady na skoki bukmacher fortuna

Dobór bukmachera do zakładów na skoki

Zanim zdecydujesz się obstawiać, najpierw sprawdź, gdzie najlepiej grać skoki narciarskie. Zakłady bukmacherskie różnią się bonusami powitalnymi, promocjami, ale też ofertą na poszczególne dyscypliny. Nie inaczej jest w przypadku skoków i warto zrobić małe rozeznanie, zanim zaczniesz stawiać na nie pieniądze. Na co należy zwrócić uwagę?

 • Obecność promocji na skoki narciarskie
 • Dedykowane bonusy pod konkursy skoków narciarskich
 • Wysokość kursów bukmacherskich na skoki
 • Możliwość gry bez podatku przed konkursami skoków
 • Szerokość oferty na zdarzenia związane ze skokami

Jest kilka ważnych czynników, którymi możesz się kierować przy podjęciu decyzji o tym, gdzie obstawiać skoki narciarskie.

Skoki narciarskie, zakłady bukmacherskie i… zasady w skokach

O czym trzeba pamiętać obstawiając skoki narciarskie? Wyniki poszczególnych zawodników są zależne od wielu zmiennych. Ma to także wpływ na zakłady bukmacherskie, a właściwie ich rozliczanie, więc zwłaszcza nowicjusze powinni się z tą częścią zapoznać. Nie wystarczy bowiem, że obstawiony przez nas zawodnik skoczy najdalej. 

Odległość – to oczywiście ma duży wpływ i z reguły im dalej tym lepiej, ale nie zawsze daleka odległość musi dać najwyższą pozycję w rankingu.

Wiatr – korzystny wiatr powoduje, że zawodnik jest w stanie polecieć dalej. Sędziowie więc odejmują za to punkty i działa to też w drugą stronę. Przy utrudnionych warunkach pogodowych skoczek może liczyć na bonusowe punkty za wiatr.

Styl – pięcioro sędziów ocenia każdy skok. Odrzucana jest najniższa i najwyższa z ich not, a pozostałe przyznane w skali od 0 do 20 sumują się i oznaczają całkowitą liczbę punktów zawodnika za skok.

Najważniejsze zawody w sezonie

Sezon 2022/2023 rozpoczyna się 5 listopada 2022 i potrwa do 2 kwietnia 2023. Rozpocznie się w Polsce na małej skoczni w Wiśle, a zakończy na słoweńskim mamucie w Planicy. Jednak nie tylko zimą można obstawiać zakłady bukmacherskie. Skoki narciarskie dzięki igielitowi, czyli specjalnej nawierzchni na skoczniach, można uprawiać cały rok. Stąd organizowane są nawet Letnie Grand Prix. Poniżej wymienione są najważniejsze konkursy, które czekają graczy i kibiców skoków w nadchodzącym sezonie.

 • Puchar Świata w skokach narciarskich
 • Mistrzostwa świata w lotach
 • Turniej Czterech Skoczni
 • Raw Air
 • Willingen Five
 • Planica 7
 • Letnie Grand Prix
 • Puchar Kontynentalny

Czy obstawianie skoków ma sens?

Oczywiście, że obstawianie skoków narciarskich ma sens! Daje sporo emocji zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy jesteśmy spragnieni sportu na najwyższym poziomie. Mamy dostęp do regularnych transmisji, wielu grup społecznościowych i darmowych typów, więc zakłady na skoki narciarskie są bardzo przyjemnym doświadczeniem. W przypadku konkretnych zawodników, możemy uzyskać bardzo szybkie rozstrzygnięcia i w ramach jednego konkursu możemy obstawić wiele zdarzeń. To znacząca przewaga nad innymi dyscyplinami i na pewno warto spróbować swoich sił w zakładach na skoki.