18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Statystyki piłkarskie w zakładach bukmacherskich

Jeśli czytałeś któryś z naszych poradników, na pewno spotkałeś się z pojęciem “statystyki piłkarskie”. Dlaczego są one tak ważne i jak mogą Ci pomóc kiedy obstawiasz zakłady piłkarskie, dowiesz się w tym tekście.

Statystyki piłkarskie a zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie i statystyki piłkarskie kiedy chodzi o obstawianie piłki nożnej, zawsze idą ze sobą w parze. Jeśli wolisz typować inny sport, to wiadomo, że najważniejsze będą statystyki dla tego sportu, ale skoro piłka nożna wciąż uznawana jest za nasz narodowy sport, a Ty wolisz typować tę kategorię, to statystyki piłkarskie warto znać i czytać. Dlaczego?

Zacznijmy od początku. Spotkania sportowe polegają w głównej mierze na zbieraniu danych: o liczbie bramek danego zespołu, o liczbie wygranych spotkań, przebytych kontuzjach, wykluczeniach z gry, czy żółtych kartkach. W związku z tym zakłady bukmacherskie i piłka nożna to po prostu typowanie prawdopodobieństwa wystąpienia danego zdarzenia. A jak je oszacować? Na podstawie analizy poprzednich meczy. W ten sposób tworzą się statystyki piłkarskie. Jeśli drużyna X wygrywa 10 razy z rzędu z drużyną Y, to jest większa szansa, że w jedenastym spotkaniu wynik będzie taki sam, jeśli skład obu drużyn się nie zmieni. Dlatego kurs na zwycięstwo drużyny X będzie stosunkowo niski, a na zwycięstwo Y – wysoki. Zdarzenia bardziej prawdopodobne będą miały niskie kursy, aby zachęcić graczy do ryzykowania i typowania wydarzeń, które mają mniejszą szansę na powodzenie (bo wiążą się z większą wygraną). Tym samym zakłady piłkarskie i rynek bukmacherski sam się napędza.

Skąd bukmacherzy biorą statystyki piłkarskie do zakładów?

Skoro wiemy już jak istotne są statystyki piłkarskie oraz jak potrafią wpływać na poszczególne typy piłkarskie, zastanówmy się skąd bukmacherzy biorą wszystkie analizy i statystyki piłkarskie? Całym procesem gromadzenia danych dotyczących bilansu spotkań, rzutów rożnych, żółtych kartek, najlepszych strzelców, bezpośrednich pojedynków, czy bilansów bramkowych zajmują się poszczególne związki piłkarskie. Każdy z nich posiada informacje o swojej drużynie, ale nierzadko również statystyki dotyczące przeciwników. Dane te można znaleźć na ich oficjalnych stronach internetowych. Właśnie na podstawie takich statystyk piłkarskich bukmacherzy ustalają kursy na zakłady piłkarskie.

A statystyki piłkarskie na stronach samych bukmacherów?

Nie można zapominać, że bukmacherzy również prowadzą własne statystyki, którymi dzielą się z typerami i wrzucają je na swoje strony. Jeśli masz swoje typy piłkarskie, w prosty sposób możesz sprawdzić, jak poszczególna drużyna radziła sobie w poprzednim spotkaniu z tym samym przeciwnikiem. Dzięki temu obstawianie meczy staje się nieco łatwiejsze, a wszystko tak naprawdę masz w jednym miejscu.

Najlepsze zakłady piłkarskie: top 3

Wiadomo, że jeśli obstawiać zakłady bukmacherskie, piłka nożna musi tam być na wysokim poziomie, a opcje zakładów w tej kategorii dość rozległe. Nie zaszkodzi, jeśli dodatkowo okaże się, że obstawiając właśnie tę dyscyplinę sportu, zyskasz całą masę bonusów. Spokojnie, nie musisz szperać i przeszukiwać całego internetu. Przedstawiamy Ci najlepszych z najlepszych. Oto ścisła czołówka bukmacherów, u których zakłady piłkarskie są najfajniejsze!

BukmacherZakłady piłkarskieBonus i kodGraj!
STS

 

sts zakłady piłkarskie

Ogromna oferta100% do 300 zł + Cashback do 100 zł + 50% do 500 zł + 50% do 700 zł + Extra 60 zł

 

BONUS100

Fortuna

 

fortuna zakłady piłkarskie

Solidne zakładyCashback do 600zł + 20 zł freebet + 10 zł extra + 50% do 200 zł

 

MAXVIP

forBET

 

forbet zakłady piłkarskie

Mnóstwo promocjiCashback do 1200 zł + Bonus 100% do 2080 zł + 30 dni gry bez podatku

 

MAXBET

Oczywiście powyższa tabela to nasz własny wybór i istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, wybierając swojego najlepszego bukmachera na zakłady piłkarskie. Jeśli jesteście gotowiy przetestować któregoś z polecanych przez nas, jesteśmy przekonani, że nie pożałujeciesz, ale śmiało możeciesz też poszukać innych i sprawdzić co oferują.

Jak wykorzystać statystyki piłkarskie w zakładach bukmacherskich?

Skoro wiesz już jak istotne są statystyki kiedy obstawiasz m.in zakłady piłkarskie, podpowiemy Ci jak możesz je odpowiednio wykorzystać, aby zwiększyć swoją szansę na wygraną. W końcu skoro bukmacherzy opierają się na analizach statystycznych, czemu samemu z tego nie skorzystać? Nasza dobra rada jest taka: zanim obstawiisz swoje typy piłkarskie, przyjrzyj się uważnie dostępnym liczbom na stronie bukmachera (lub samego związku piłkarskiego) i przeanalizuj co mogą oznaczać. Zastanów się także, jak mogą wpływać na grę obu drużyn. Warto pamiętać o tym, że to, które dane mogą okazać się przydatne, w większej mierze zależy od rodzaju zakładu, który chcesz zawrzeć. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów typowych rynków bukmacherskich, z którymi możesz się spotkać obstawiając zakłady piłkarskie oraz jak możesz w nich wykorzystać statystyki.

Statystyki dla zakładów 1 2 / 1×2

Aby zacząć przygodę i móc obstawiać zakłady piłkarskie z sukcesem, warto poznać najprostszy i jeden z najbardziej popularnych rynków bukmacherskich, czyli zakłady 1×2. To mało skomplikowany rynek, w którym obstawiasz kto wygra spotkanie. Charakteryzuje się tym, że masz do wyboru 3 opcje. Albo wygrają gospodarze (1), albo zwyciężą goście (2), albo będzie remis (X). Czy powyższe zakłady bukmacherskie i piłka nożna potrzebują statystyki, aby je wygrać? Jak najbardziej! Warto przyjrzeć się poprzednim starciu obu drużyn. Jak wypadali w poprzednich meczach? Czy większość z nich była zwycięska, czy niestety dość często powinęła im się noga? Czy jest zależność między ich formom, a miejscem grania (czy są gospodarzami, czy gośćmi)? Czy w poprzednich spotkaniach, kiedy grali ze sobą, można stwierdzić, kto częściej wygrywał?

Kiedy zadasz sobie kilka pytań tego rodzaju i na podstawie statystyk odpowiesz na nie i przeanalizujesz te odpowiedzi, łatwiej będzie Ci wytypować wynik meczy, a tym samym zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Statystyki dla zakładów poniżej / powyżej

Ten rynek zakładów nazywa się także over / under i może dotyczyć wielu elementów gry. Tak naprawdę nie jest zarezerwowany wyłącznie na zakłady piłkarskie. Decydując się na jego obstawienie, podajesz konkretną liczbę ile mniej lub więcej będzie czegoś w tym konkretnym spotkaniu. Brzmi nieco enigmatycznie? Już podajemy przykłady! Bukmacher udostępni Ci kilka opcji. Najpopularniejsza to oczywiście liczba goli, która pojawi się w danym meczu. Możesz zdecydować, czy np. w ostatecznym rozrachunku obie drużyny strzelą powyżej 2,5 bramki. Możesz brać pod uwagę tylko jedną drużynę, obie, cały mecz, jedynie pierwszą połowę, albo tylko drugą. Wybór należy do Ciebie, jak mają wyglądać Twoje zakłady bukmacherskie.

Piłka nożna, to sport, w którym nie można strzelić pół gola. Co oznaczają wobec tego te połówki przy zakładach? Nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Zakład powyżej 2,5 to minimum 3 strzelone gole.

Teraz pozostaje pytanie, jak do tego mają się statystyki? Choć wydawać by się mogło, że tak nie jest, do tego rodzaju zakładów są wręcz niezbędne. Załóżmy, że drużyna, która jest faworytem ma bardzo silną obronę, przez którą ciężko się przebić, ale jeśli chodzi o atak, to jest dość średnia, bo brakuje celnych strzelców. Na podstawie poprzednich spotkań można stwierdzić, że najczęściej aby wygrać, potrzebowali jedynie jednego gola. W takim wypadku możesz postawić zakład, w którym spodziewasz się mniej goli. Jeśli jednak bramkarz jest w kiepskiej formie, bo jest np. po kontuzji, a przeciwnicy mają w swojej drużynie niezwykle skutecznego napastnika, możesz spodziewać się sporej liczby goli. Prościzna, prawda?

Statystyki piłkarskie dla żółtych / czerwonych kartek

Zdarzają się mecze, kiedy kibice nie zobaczą ani jednej kartki podczas meczu. Ale są też i takie rozgrywki, kiedy gra jest tak zacięta, że sędzia co chwilę decyduje się ukarać zawodnika. W końcu bardzo często spotkania bywają emocjonujące i nie raz dochodzi do fauli. Niektóre z nich kończą się właśnie ukaraniem kartką (żółtą lub czerwoną). Pojedyncza żółta karta stanowi jedynie upomnienie dla gracza i nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji. Gorzej, jeśli podczas gry, piłkarz otrzyma drugą żółtą kartkę – wówczas automatycznie sędzia wyciągnie czerwoną, która nakazuje graczowi opuszczenie boiska i wyklucza go z kolejnego meczu. Ciekawy wydaje się fakt, że jeśli podczas całego sezonu piłkarz nazbiera pięć żółtych kartek, nie może wystąpić w kolejnym meczu. Nie jest jednak to złotą zasadą – stopień ukarania piłkarza zależy od wielu czynników, jak np. ligi.

Z racji tego, że pojawienie się kartki w meczu nie jest zasadą i może odbywać się na wiele sposobów i kombinacji, bukmacherzy zauważyli w tym niezły biznes i zdecydowali się wprowadzić taki typ zakładu. W związku z tym, to kolejna rzecz, o którą możesz się założyć, gdy obstawiasz zakłady piłkarskie. Jeśli więc decydujesz się na ten rodzaj zakładu, przejrzenie statystyk wydaje się wręcz koniecznością. Zerknij jak prezentuje się średnia liczba żółtych kartek, które otrzymała interesująca Cię drużyna. Warto sprawdzić też sędziego – czy należy do tych hojnych, jeśli chodzi o rozdawanie kartek, czy może jest dość wstrzemięźliwy. Może zdarzyło mu się już sędziować w przeszłości takie samo spotkanie? To pomoże Ci wydedukować, czy możesz spodziewać się podobnej liczby wystawionych kartek, co poprzednio. Nie zapominaj, że informacje dotyczące fauli, również mogą okazać się przydatne. Na ich podstawie możesz ocenić czy dana drużyna gra agresywnie. Dzięki temu łatwiej będzie ci wytypować liczbę kartek powyżej lub poniżej jakiejś wartości.

Jak obstawiać mecze piłki nożnej porównując statystyki klubów?

Statystyki piłkarskie - zakłady

Dzięki porównywaniu danych statystycznych, obstawianie piłki nożnej może stać się jeszcze bardziej atrakcyjne. Część typerów, analizując wyniki z poprzednich meczów, tylko na tym opiera swoje typy i w ten sposób stara się wyłonić zwycięzcę.

Pamiętaj, że najczęściej każda z drużyn, o którą chcesz się założyć z bukmacherem jest już jakiś czas na arenie sportowej, w związku z tym dostępnych jest cala masa informacji, które mogą okazać się przydatne podczas obstawiania wielu rynków.

Jeśli sezon się dopiero zaczyna, ciężko jest powiedzieć coś więcej, bo znamy jedynie część statystyk – informacje są dość niekompletne, w końcu jedynie niewielka część spotkań się odbyła. Jedyne co w takiej sytuacji możesz zrobić, to zerknąć na zestawienie z poprzedniego sezonu i zobaczyć, jak radziła sobie w poprzednim roku. Dobrym pomysłem wydaje się także prześledzenie transferów, które miały miejsce. Takie informacje również sporo powiedzą ci o danych zawodnikach z drużyny. Być może doszedł do zespołu jakiś król strzelców? A może to obrona zyskała istotnego gracza? W takiej analizie wszystko ma znaczenie.

Jeśli chcesz obstawić mecz, a sezon jest już w pełni, bardzo ważną informacją, która może Cię naprowadzić, jest miejsce w tabeli. To raczej mało realne, żeby drużyna, która zajmuje pierwsze miejsce, przegrała z tą na końcu tabeli, ale wiadomo, że mimo wszystko może się to zdarzyć. Chyba wszystkim znane są przypadki niedocenienia przeciwnika, albo dość powszechnie znana strategia, kiedy wystawia się np. skład rezerwowy. Dzięki temu mniej doświadczeni gracze mają okazję, aby zgrać się z całą drużyną, a zawodnicy z pierwszego składu odpoczywają. Kiedy będziesz już porównywał miejsca w tabeli, zwróć szczególną uwagę na to, czy wszystkie drużyny, które bierzesz pod uwagę rozegrały taką samą liczbę meczów. Czasem widoczna różnica w punktach wynika z faktu, że jeden z zespołów nie rozegrał jeszcze jednego meczu.

Podczas porównywania statystyk klubu, nie zapomnij sprawdzić, czy drużyna, która Cię interesuje nie rozgrywa przypadkiem w najbliższej przyszłości jeszcze jednego istotnego meczu. Dlaczego to takie ważne? Jeśli oba spotkania mają wysoką rangę i mają odbyć się w bliskim terminie, może to wpłynąć na kondycję graczy: będą zmęczeni, zestresowani, pod dużą presją itp. To znacznie wpływa na jakość gry.

Innymi słowy: statystyki piłkarskie w zakładach bukmacherskich są niezbędne!

Czy zakłady bukmacherskie, piłka nożna i statystyka to niecodzienne połączenie? Absolutnie nie! Porównywanie danych zanim wytypuje się zakład to wręcz konieczność, jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na wygraną. Tak naprawdę wszystkie dostępne dane mogą okazać Ci się przydatne. Sędzia, który ma wystąpić w tym spotkaniu w poprzednim sezonie wystawił dużo kartek? Jest spora szansa, że w tym będzie podobnie, więc zakład dotyczący sporej liczby żółtych kartek wydaje się sensowny.

To już szóste spotkanie obu drużyn? Zobacz, która z nich wygrywała najczęściej. Warto też sprawdzić, czy fakt, że drużyna zagrała na swoim boisku przyczynił się do jej wygranej. Dzięki temu możesz przypuszczać, że tym razem będzie podobnie.

Prawda jest taka, że jeśli tylko potrafisz czytać statystyki (a to wcale nie jest trudne!), łatwiej będzie ci poprawnie wytypować konkretny zakład. Korzystając ze statystyk zwiększasz swoje szanse na wygraną, więc jeśli dotychczas Twoje zakłady polegały na strzelaniu, warto to zmienić.

FAQ

Dlaczego statystyki piłkarskie w zakładach bukmacherskich są istotne?

Bo pokazują jakie są szanse na wystąpienie danego zdarzenia po analizie danych.

Jak wykorzystać statystyki piłkarskie w zakładach na mecze?

Dowiedz się o tym, która drużyna częściej wygrywa, a także, czy oba zespoły miały już okazję ze sobą grać. Analiza takich danych pomoże Ci ocenić, kto ma większe szanse wygrać spotkanie i postawić zakład na zwycięstwo konkretnej drużyny.

Gdzie najłatwiej znaleźć statystyki piłkarskie?

Znajdziesz je na stronach bukmacherów oraz na oficjalnych stronach związków piłkarskich.

Gdzie są najlepsze zakłady na bukmacherskie na piłkę nożną?

STS, Fortuna i forBET ma naszym zdaniem świetne oferty. Możesz też pokusić się i zerknąć do innych bukmacherów.