18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Zakłady bukmacherskie dla niepełnoletnich. Gdzie obstawiać?

Interesują Cię zakłady bukmacherskie dla niepełnoletnich? Prawo zakazuje udziału osób nieletnich w grach hazardowych, więc nie ma możliwości legalnego obstawiania przed ukończeniem 18. roku życia. Sprawdź, co wiąże się z działaniem niezgodnym z prawem.

Legalne zakłady bukmacherskie dla niepełnoletnich

Ewentualne zakłady bukmacherskie dla nieletnich od początku istnienia hazardu wywołują wiele dyskusji. Nic dziwnego, że władze chcą ściśle kontrolować prawem, aby młodzi ludzie nie mieli dostępu do obstawiania u bukmacherów. Problem uzależnień – również uzależnienia od hazardu – istnieje i nie można udawać, że go nie ma. A przy wszechobecnych reklamach bukmacherów trudno się spodziewać, żeby branża zakładów nie dotarła ze swoim przekazem do niepełnoletnich miłośników sportu.

Jaki bukmacher dla nieletnich?

Młodzież może szukać sposobu, żeby obstawiać zakłady sportowe dla niepełnoletnich. W końcu wizja dorobienia do kieszonkowego na sporcie brzmi całkiem nieźle. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę, że to tak nie wygląda i na szczęście bukmacherzy dbają o to, żeby nikt, kto nie ukończył jeszcze 18 lat, nie mógł obstawiać zakładów. Dedykowany bukmacher dla nieletnich zwyczajnie nie istnieje, więc nie należy się obawiać, że ktoś takiego znajdzie. W punktach naziemnych obsługa przed zagraniem kuponu zawsze prosi o dowód osobisty potwierdzający wiek gracza, natomiast ścieżka online wymaga weryfikacji tożsamości i nie ma możliwości obstawiania dla niepełnoletnich.

Legalny bukmacher nie może sobie pozwolić na działanie niezgodne z przepisami zawartymi w polskim prawie. Proces ubiegania się o licencję Ministerstwa Finansów jest długi i przechodzi się go po to, aby legalnie organizować zakłady. Operatorzy nie będą więc ryzykować umożliwienia gry nieletnim, ponieważ mogłoby to skutkować wycofaniem przyznanego zezwolenia i kłopotami finansowymi i prawnymi danej firmy bukmacherskiej. Zakłady bukmacherskie dla nieletnich są zatem niezgodne z przepisami w naszym rodzimym prawie.

Szybka rejestracja u bukmachera. Zakładanie konta bez dowodu

Obstawianie dla niepełnoletnich w lokalach stacjonarnych jest praktycznie niemożliwe, jako że pracownicy bukmachera mają obowiązek sprawdzać dowód osobisty graczy, u których istnieje podejrzenie, co do wieku. Można więc sądzić, że obstawianie w zakładach online będzie szybsze, prostsze i trudniejsze do wykrycia. Nic bardziej mylnego.

Bukmacherzy muszą się zabezpieczyć przed różnego rodzaju praktykami niezgodnymi z prawem, a do takich należy obstawianie przez nieletnich. W związku z tym, założenie konta przez osobę, która nie ukończyła jeszcze 18 lat nie jest możliwe, ani tym bardziej dozwolone. Dlaczego nawet szybka rejestracja, która teoretycznie przebiega bez dowodu, nie jest w stanie tego zmienić?

Przy zakładaniu konta w ten sposób i tak konieczne jest podanie numeru PESEL, po którym bukmacher dojdzie wieku potencjalnego gracza. Poza tym w późniejszym etapie wymagany jest dowód tożsamości bez którego w dalszej perspektywie – ani rusz. Ponadto takie zachowania mogą nie tylko stanąć na drodze obstawiania w zakładach, ale skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Co kiedy bukmacher odkryje fałszywe konto? Kary za nielegalne obstawianie

Jak już ustaliliśmy, zakłady bukmacherskie dla nieletnich są nielegalne i bukmacherzy nie są skłonni oferować żadnych promocji czy bonusów takim graczom. Zdarzają się jednak przypadki, w których to gracze nie robią sobie nic z zapisów w polskim prawie i szukają sposobu na to, aby obejść proces rejestracji i cieszyć się możliwością obstawiania u bukmachera. Wspomnieliśmy, że bukmacherzy przywiązują ogromną wagę to kwestii legalności, więc mają pod kontrolą to, kto u nich gra. Wcześniej czy później na pewno ustali nieprawidłowości na koncie gracza, a wtedy może się zrobić naprawdę nieprzyjemnie.

Z czym wiąże się nielegalne obstawianie i jakie są przewidziane za to kary? Ustawa mówi o karze grzywny za grę wbrew prawu w wysokości nawet 120 stawek dziennych. Przeciętnemu graczowi niewiele powie taki zapis, ale jeśli napiszemy, że kilkanaście tysięcy złotych to najłagodniejszy wymiar kary, powinno to odstraszyć potencjalnych nieletnich typerów. Do tego dojdzie oczywiście obowiązek oddania wszystkich ewentualnych wygranych wraz z postawionymi w zakładach pieniędzmi, więc kieszeń rzeczywiście może bardzo zaboleć. Podsumujmy więc, że zakłady bukmacherskie dla nieletnich są nielegalne i żaden z bukmacherów nie pokusi się o umożliwienie gry niezgodnej z prawem.