18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Zakłady bukmacherskie: siatkówka bez tajemnic – poradnik

W Polsce coraz popularniejsze stają się zakłady bukmacherskie. Siatkówka należy do dyscyplin, na które gracze chętnie stawiają pieniądze. W końcu mecze siatkówki oglądane są przez miliony kibiców!

Zakłady bukmacherskie siatkówka

Zakłady bukmacherskie: siatkówka

Skąd aż tak ogromna popularność siatkówki w naszym kraju? Z pewnością duży wpływ na ten fakt mają ostatnie wyniki reprezentacji Polski, czy naszych klubów. Biało-czerwoni dwa razy z rzędu sięgnęli po Mistrzostwo Świata. Rodzime kluby coraz lepiej poczynają sobie w europejskich pucharach.

Mecze siatkówki należą do bardzo atrakcyjnych, wobec czego dyscyplina jest popularna nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Europy, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, czy Azji.

Kibice wśród największych zalet siatkówki, oprócz elektryzujących pojedynków, wymieniają wspaniałą atmosferę na halach, gdzie fani wręcz współgrają ze swoimi zawodnikami.

Wraz ze wzrostem popularności tego sportu, rosną też zakłady na siatkówkę. Kibice coraz chętniej stawiają na swoje ulubione drużyny. Zakłady bukmacherskie w Polsce doskonale zdają sobie sprawę z siatkarskiego fenomenu, to też można u nich spotkań wiele atrakcyjnych ofert, czy bonusów.

Zakłady bukmacherskie siatkówka: rodzaje rynków

Zacznijmy od tego, jak w ogóle stawiać zakłady na siatkówkę. Jakie są najpopularniejsze rynki, które znalazły się w ofercie legalnych bukmacherów?

Zakłady na zwycięstwo

Zakład na zwycięzcę to zdecydowanie najbardziej popularny rodzaj rynku w branży bukmacherskiej. Nie ma znaczenia, czy postawisz na przykład na wygraną reprezentacji Polski w meczu z Brazylią, czy na to, że Skra Bełchatów okaże się lepsza od Jastrzębskiego Węgla. Nie liczy się także, czy mecz zakończy się w trzech setach, czy w pięciu. Jeśli wytypujesz prawidłowo zwycięzcę, to zgarniasz kasę.

Wynik seta

Zakłady na siatkówkę to także możliwość przewidzenia, jakim rezultatem zakończy się konkretny set.

Zakłady na zwycięzcę seta oznaczają, że grasz po prostu na to, kto wygra pierwszy, drugi, trzeci itd. set.

Zakłady bukmacherskie: siatkówka (Liga Światowa)
Polska – Brazylia, zwycięzca pierwszego seta: 1 (2,20)
Stawka: 100 zł
Potencjalna wygrana: 220 zł

Na powyższym kuponie nie ma znaczenia, czy Polska wygra 1.set 10 punktami, czy też będziemy potrzebować tie-breaka.

Zakłady na rezultat meczu po określonej liczbie setów (na przykład dwóch, trzech itd.)

Zakłady bukmacherskie: siatkówka (PlusLiga)
PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia, wynik po 2 setach: 0:2 (5,90)
Stawka: 100 zł
Potencjalna wygrana: 590 zł

W przypadku zakładu na rezultat po określonej liczbie setów, musisz dokładnie trafić, jaki będzie stan meczu. Na powyższym przykładzie, aby wygrać pieniądze, Resovia musi prowadzić 2:0.

Zakłady akumulowane (wielokrotne)

Nie musisz ograniczać się do jednego zakładu. Możesz wysłać ich kilka – i to na jednym kuponie! Wówczas, jeżeli prawidłowo wytypujesz wyniki, zgarniesz większą kasę!

Zasada działania zakładów akumulowanych (wielokrotnych) jest prosta. Różnią się one tym, że w przeciwieństwie do zakładu pojedynczego, na jednym kuponie wysyłasz dwa lub więcej typów.

Zakład pojedynczy rozliczany jest jako iloczyn stawki i kursu bukmacherskiego. W przypadku zakładów akumulowanych najpierw mnożone są wszystkie kursy zawarte na kuponie. W ten sposób powstaje kurs łączny, który zostaje jeszcze pomnożony przez stawkę kuponu.

Zakład pojedynczy na to, że Polska zostanie Mistrzem Olimpijskim. Kurs wyniósł 3,80 i pomnożony przez stawkę daje potencjalną wygraną 380 zł:

Zakłady bukmacherskie: siatkówka: Polska reprezentacja na IO Tokio
Polska zostanie Mistrzem Olimpijskim: TAK (3,80)
Stawka: 100 zł
Potencjalna wygrana: 380 zł

Zakład akumulowany (wielokrotny) na trzy mecze siatkówki. Kurs łączny po pomnożeniu wszystkich stawek wyniósł 4,54. Przemnożenie przez stawkę daje potencjalną wygraną 454 złote.

Zakłady bukmacherskie: siatkówka (PlusLiga)
Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia 2 (2,10)
Krasnodar – Kazań 2 (1,20)
Istanbul BB – Inegol 1 (1,80)
Stawka: 100 zł
Potencjalna wygrana: 454 zł

Liczba punktów (więcej/ mniej)

Wróćmy ponownie do tego, jak wyglądają zakłady na siatkówkę. Wybierz sobie dowolny mecz. Polska siatkówka w wydaniu reprezentacyjnym, a może klubowym? Bez znaczenia, stawiasz w końcu na to, na co masz ochotę. Dlatego też możesz postawić na:

 • Łączna liczbę punktów obu drużyn w meczu
 • Liczbę punktów danej drużyny w meczu
 • Łączna liczbę punktów obu drużyn/danej drużyny w konkretnym secie

W zakładach na liczbę punktów bukmacherzy proponują opcję więcej/mniej. Na liście znajdziesz kilka wariantów. Na przykład, stawiając na łączna liczbę punktów obu drużyn w danym secie, masz do wyboru najczęściej takie warianty jak: 44,5; 45,5; 46,5. Możesz wybrać określoną sumę i postawić na to, że punktów będzie mniej, albo też więcej.

Połówki brzmią dziwnie, prawda? Dzieje się tak dlatego, żeby wykluczyć możliwość remisu. Jeśli zamiast 44,5 postawiłbyś na 44 punkty, to właśnie dokładnie taka suma mogłaby paść, a wówczas bukmacher nie mógłby rozliczyć zakładu, ani jako wygrany, ani jako przegrany.

Dokładny wynik (DW)

To nie wszystkie zakłady bukmacherskie. Siatkówka jest tak popularnym sportem w Polsce, że legalni bukmacherzy proponują na nią naprawdę wiele rynków. Kolejnym z nich jest dokładny wynik. Grasz tutaj na to, jakim rozstrzygnięciem zakończy się mecz. Możesz zatem postawić, że Asseco Resovia wygra z Cerradem Czarnymi 3:2, albo też przegra 1:3. Zawsze musisz idealnie wytypować rozstrzygnięcie w setach.

Siatkówka zakłady

Zakłady z handicapem

Zakłady na siatkówkę z handicapem to z pewnością specyficzny rodzaj rynku. Dlatego, że do końcowego rozstrzygnięcia np. wyniku meczu, musisz wliczyć też zastosowany handicap. Brzmi skomplikowanie prawda, ale już wyjaśniamy!

Zakłady zawierające handicap mają na celu wyrównanie szans. Bukmacherzy stosują handicap ujemny oraz handicap dodatni. W przypadku tego pierwszego, danej drużynie można odjąć jeszcze przed startem meczu 1,5, czy 2,5 seta. W przypadku dodatniego – tak samo – z tą różnicą, że sety zamiast odejmować, dodajesz.

Zakłady bukmacherskie: siatkówka (PlusLiga)
Cerrad Czarni Enea Radom – Asseco Resovia, 1 (handicap -1,5), kurs 1,90
Stawka: 100 zł
Potencjalna wygrana: 190 zł

W przypadku tego kuponu, postawiono na zwycięstwo Cerradu Czarnych Radom z zastosowaniem handicapu ujemnego -1,5 seta. Oznacza to, że na starcie rywalizacji Cerrad traci u bukmachera 1,5 seta, a więc musi wygrać mecz 3:1 lub 3:0. Każda inna wygrana powoduje, że Twój kupon nie wejdzie.

Zakłady na siatkówkę z handicapem można stawiać nie tylko na wynik meczu, ale także chociażby wyniki setów. Wówczas odejmuje lub dodaje się określoną liczbę punktów dla danej drużyny.

Inne dostępne rynki na siatkówkę

Na co jeszcze można stawiać?

 • Końcowy triumfator rozgrywek lub turnieju
 • Czy dana drużyna wygra choćby jeden set
 • Czy w meczu będzie tie-break
 • To tylko część z zakładów na siatkówkę. Ich liczba oraz rodzaj uzależnione są wyłącznie od fantazji bukmachera. Postawić możesz dosłownie na wszystko. Nawet na to, czy pierwszy punkt zostanie zdobyty zagrywką.

O co chodzi z betting value?

Betting value to prawdziwa enigma dla początkujących graczy. Warto jednak zapoznać się, co kryje się pod tymi dwoma tajemniczymi słowami. Znalezienie odpowiedniego betting value jest niezwykle ważne.

Nie jest istotne, czy Twoim obiektem zainteresowań w bukmacherce jest piłka nożna, skoki narciarskie, czy siatkówka. Bukmacher zawsze wystawia kursy, wedle swojego uznania. To właśnie z kursami ściśle powiązane jest betting value. Mówiąc wprost, polega ono na znalezieniu zakładów, które dadzą Ci zysk.

Jak obliczyć, czy wystąpiło betting value? Spójrz poniżej.

Zakłady bukmacherskie: siatkówka (Superliga Rosja)
Dynamo Kazań 1,05
Dynamo Krasnodar 9,20

Czy dany zakład ma w sobie betting value obliczasz na podstawie wzoru: prawdopodobieństwo x kurs bukmacherski – 100%.

Chcesz obstawić Dynamo Kazań i sądzisz, że na 85% wygra ono ten mecz. 85% x 1,05 – 100% daje -10,75, a więc zakład ten nie posiada betting value.

Chcesz postawić na wygraną Dynama Krasnodar i dajesz im 15% szans na wygraną. 15% x 9,20 – 100% oznacza 38%, a więc jest tutaj betting value i opłaca się postawić taki zakład.

Kursy na siatkówkę – jak to działa?

Jak są ustalane kursy bukmacherskie? Bez względu, czy to hokej, tenis, czy siatkówka bukmacher zatrudnia osoby nazywane oddsmakerami. To one porównują szanse na przykład na zwycięstwo danej drużyny i na tej podstawie bukmacherzy wystawiają swoje kursy.

To idealnie pokazuje, że im mniejszy kurs, tym bukmacher widzi większe prawdopodobieństwo, że dana drużyna wygra. Oddsmakerzy nie są nieomylni, a siatkówka jest nieprzewidywalna. W związku z tym, z dobrą intuicją, możesz zagrać na wysoki kurs i wygrać.

Patrząc na poszczególne kursy z łatwością wyliczysz też, ile możesz wygrać. Wystarczy, że pomnożysz kurs kuponu przez stawkę.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie- siatkówka

Interesuje Cię siatkówka? Mecze, jak już wiesz, możesz obstawiać u bukmacherów. Jak jednak sprawić, by obstawianie dało spodziewane efekty – w postaci wygranych?

Dobra znajomość dyscypliny

Przede wszystkim stawiaj zakłady na siatkówkę, tylko na te rozgrywki, którymi naprawdę się interesujesz. Wyobrażasz sobie postawić kasę na mecz drużyn, których nazwę pierwszy raz widzisz? No właśnie. W jaki sposób miałbyś przewidzieć wynik, na podstawie kursów bukmacherskich? To zdecydowanie za mało! Dlatego graj zawsze na rozgrywki, które oglądasz i wśród których masz chociaż podstawowe rozeznanie, a co za tym idzie, rozróżniasz największe gwiazdy poszczególnych klubów, czy faworyzowane zespoły.

Graj rozważnie – nie daj się ponieść emocjom

Jak jeszcze powinny wyglądać zakłady bukmacherskie? Siatkówka – polska reprezentacja, PlusLiga, czy Liga Siatkówki Kobiet potrafią być zgubne, ale nie tylko one. Nie oznacza to, że nie masz stawiać na te rozgrywki zakładów. Wręcz przeciwnie, pewnie w któryś z nich orientujesz się najlepiej. Nie daj się jednak ponieść emocjom, a więc:

 • Nie stawiaj tylko dlatego, że jesteś kibicem danej drużyny. Zawsze realnie oceniaj szanse
 • Przegrałeś ostatni zakład, czy nawet zakłady? Nie odgrywaj się za wszelką cenę.
 • Nie obstawiaj wielu zakładów na raz. Myślisz, że jak wyślesz 10 kuponów, to masz szansę na większą wygraną? Bzdura!

Nie skupiaj się tylko na jednym bukmacherze

Najlepsza dyscyplina według Ciebie to siatkówka? Bukmacher STS, Fortuna, LV BET, czy Betclic, pewnie zastanawiasz się, który z nich będzie najlepszy? My powiemy inaczej. Nie koncentruj się tylko na jednym z nich. Co jakiś czas dokonuj porównania kursów bukmacherskich, a także promocji. Może bowiem okazać się, że aktualnie STS ma lepsze kursy na zakłady na siatkówkę, niż Fortuna, ale za miesiąc role się odwrócą.

Poznaj rynki zakładów na siatkówkę

Dokładnie poznaj, co oznacza dany rodzaj zakładu bukmacherskiego na siatkówkę. Zwycięstwo meczowe to proste, podobnie, jak dokładny wynik. Może się jednak okazać, że w głowie będzie Ci świtało coś innego odnośnie meczu, a nie będziesz wiedział, jak to obstawić? Dlatego dokładnie poznaj rynki bukmacherskie, opisaliśmy je w naszym artykule.

Obstawiaj tylko wtedy, gdy widzisz szansę wygranej

No właśnie. Granie, bo granie, to nie jest dobra strategia w bukmacherce. Postawię sobie coś, bo nudzi mi się – absolutnie nie! Stawiaj zakłady tylko wtedy, kiedy widzisz szansę na swoją wygraną. Może skorzystasz z opisanego przez nas wyżej betting value?

Siatkówka – typy bukmacherskie mogą okazać się pomocne

Chcesz stawiać zakłady, a Twoim hobby jest siatkówka? Typy bukmacherskie to też ciekawy i istotny element branży. Pozwolą Ci one skonfrontować Twoje pomysły na zakłady, z przewidywaniami innych, może i bardziej doświadczonych graczy. No to co zrobić, by zarobić. Wiesz już jak wyglądają rynki u bukmacherów oraz siatkówka. Typy znajdziesz na sprawdzonych stronach sportowych, a także na tematycznych forach dyskusyjnych.

Top 4: najlepsze zakłady bukmacherskie na siatkówkę

Nas też interesują zakłady bukmacherskie i siatkówka. Bukmacher idealny? Takiego chyba nie ma, ale śmiało możemy polecić Tobie cztery najlepsze firmy, u których obstawianie siatkówki wypada najkorzystniej. Wzięliśmy pod uwagę ofertę, kursy bukmacherskie, a także bonusy i promocje. Sprawdzasz?

STS

Dlaczego naszym zdaniem STS to najlepsze zakłady bukmacherskie na siatkówkę? Bukmacher ten posiada bogatą ofertę zakładów, a dla nowych graczy, którzy zarejestrują się z kodem promocyjnym BONUS100 przygotował wyjątkową ofertę powitalną. W pakiecie na start znajdziesz: bonus 100% do 300 zł, cashback do 100 zł, bonus 50% do 500 zł oraz, 50% do 700 zł oraz extra 60 zł.

STS

98/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 29.09.2022

STS kod promocyjny BONUS100

Podaj w STS kod promocyjny BONUS100 i zgarnij bonusy do 1500 zł + nawet 100 zł cashbacku i bonus 60 zł dla wytrwałych!

Fortuna

Co takiego w sobie ma Fortuna, że przekonała nas do zakładów na siatkówkę? Lubimy wygrywać, a w Fortunie nieźle wyglądają kursy. Dla nowych graczy, rejestrujących się z naszego linku, Fortuna przygotowała cztery bonusy. To cashback do 600 zł, 20 zł za free bez depozytu, extra 10 zł oraz 50% do 200 zł za drugą wpłatę.

Fortuna

90/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 29.09.2022

Fortuna kod promocyjny MAXVIP

Podaj w Fortunie kod promocyjny MAXVIP i odbierz freebety 10 zł i 20 zł, cashback do 600 zł oraz bonus 50% do 200 zł!

Betclic

Betclic jest sponsorem polskiej reprezentacji w siatkówce, a więc i oferta zakładów musi wyglądać, co tu dużo mówić, grubo. Jeżeli zarejestrujesz się z naszego polecenia, to Betclic nagrodzi Cię zakładem bez ryzyka. Ubezpieczone może zostać maksymalnie 200 złotych, które otrzymasz z powrotem, jeśli nie trafisz pierwszego kuponu.

Betclic

73/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 29.09.2022

Betclic kod promocyjny VIPBONUSPL

Podaj w Betclic kod promocyjny VIPBONUSPL i wykorzystaj bonus cashback aż do 200 zł!

LV BET

LV BET przygotował fajną ofertę powitalna dla nowych graczy. Na nieźle wyglądające u niego siatkarskie zakłady możesz otrzymać dodatkową forsę. 20 złotych bez depozytu, 333 zł jako zakład ubezpieczony, a także 3000 złotych w bonusach od depozytów to chyba nieźle, co nie?

LVbet

80/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 29.09.2022

LV BET kod promocyjny TOPBONUS

Podaj w LV BET kod promocyjny TOPBONUS i odbierz pakiet na start: freebet 20 zł + bonusy do 3000 zł, a do tego cashback 333 zł.

Siatkówka mecze na żywo – gdzie oglądać, jak obstawiać?

Wiesz już jak obstawiać mecze siatkówki, a gdzie je oglądać? Oczywiście najprościej odpowiedzieć, że siatkówka live “leci” na platformach telewizyjnych. To fakt, ale niekiedy dostęp do takiej telewizji kosztuje i to całkiem sporo – co miesiąc. Jeśli nie masz odpowiedniego pakietu telewizyjnego, to możesz skorzystać z bukmacherów, którzy oferują transmisje wideo z meczów. Streaming u bukmacherów jest darmowy, a dodatkowo możesz zawierać zakłady na żywo. Bez względu na to, jaki interesuje Cię mecz. Polska siatkówka to zdecydowanie najbogatsza oferta do obstawiania live u legalnych bukmacherów!

Jak wybrać najlepsze zakłady bukmacherskie? Siatkówka pod lupą

Uf, dotarliśmy wspólnie na sam koniec, ale przypomnijmy jeszcze jedną istotną kwestię – jak wybrać najlepsze zakłady bukmacherskie. Siatkówka: polska reprezentacja, PlusLiga, Liga Siatkówki Kobiet, a może jeszcze inne rozgrywki? Sugerować zawsze musisz się tym samym. Sprawdzaj i porównuj kursy oraz promocje bukmacherskie. Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawa, że u danego bukmachera doceniona została siatkówka – mecze na żywo. To przydatne zwłaszcza w stawianiu zakładów live. Jeśli nie możesz oglądać meczu na hali, czy w telewizorze, to fajnie, gdy bukmacher dostarcza streaming! To właśnie na podstawie tych kryteriów, odpowiedzieliśmy, gdzie najlepiej wygląda siatkówka: bukmacher STS, Fortuna, Betclic oraz LV BET.