18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Zakłady na Eurowizję

Czy przygotowałeś już swoje zakłady na Eurowizję!? Tak, majowy konkurs to nie tylko szansa na przeżycie ogromnego wstydu przed telewizorem – to również możliwość postawienia na zwycięzcę, często po całkiem apetycznym kursie.

Zakłady na Eurowizję 2022

Konkurs Piosenki Eurowizja (zakłady bukmacherskie na widowisko pojawiły się jednak sporo później!) od 1956 co roku pozwala całemu światu śledzić emocjonujące zmagania europejskich artystów. Kto się wywróci na scenie? Kto najbardziej się ośmieszy? Kto wygra cały konkurs i czemu znowu nie Polska? Tego typu pytaniami żyją w maju całe rodziny od Portugalii na zachodzie aż po Azerbejdżan na wschodzie. Cóż, a w zasadzie to po Australię, bo z jakiegoś dziwnego powodu ona również bierze udział w konkursie.

A co interesuje najbardziej nas? Oczywiście zakłady na Eurowizję! Impreza jest w Polsce nader popularna, więc nie dziwi, że gdy nadchodzi Eurowizja bukmacherzy publikują na kursy i pozwalają stawiać zakłady na to, kto wygra cały konkurs. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się wszystkiego o obstawianiu na najbliższy konkurs Eurowizja! Zakłady bukmacherskie będą dużo łatwiejsze, jeśli dowiesz się więcej na temat kursów i faworytów.

Eurowizja 2022: kiedy?

Ponieważ Eurowizja 2020 została odwołana, musieliśmy odczekać swoje do kolejnego konkursu. Poprzednia edycja miała miejsce w 2021 w holenderskim Rotterdami.

Kiedy Eurowizja 2022? Jak zawsze w maju! W tabelce znajdziesz najważniejsze daty.

Eurowizja 2022 etapData
Pierwszy półfinał10 maja 2022
Drugi półfinał12 maja 2022
Wielki finał14 maja 2022

Gdzie odbędzie się Eurowizja 2022? Polska to niestety nie jest poprawna odpowiedź. W 2021 roku wygrał zespół Måneskin reprezentujący Włochy, więc konkurs odbędzie się właśnie w tym państwie. Miasto wybrane na gospodarza to Turyn.

Eurowizja 2022: kto z Polski i jakie ma szanse?

Kiedy zbliża się Eurowizja, kto z Polski staje się niezwykle ważnym pytaniem. I poznaliśmy już na nie odpowiedź! Jako nasz reprezentant na konkurs wybierze się w tym roku Krystian Ochman z piosenką “River”. Poprzednim razem, gdy wystawialiśmy na Eurowizję mężczyzn (parę lat temu Gromee feat. Lukas Meijer, a w zeszłym roku Rafał Brzozowski) poszło im bardzo słabo, ale mamy też przecież w pamięci charyzmatycznych polskich piosenkarzy, którzy zaskarbili sobie sympatię widzów jak Michał Szpak. Mamy nadzieję, że Krystian Ochman również zrobi dobre wrażenie! Na plus działa fakt, że właśnie od Szpaka pobierał on nauki jako uczestnik programu The Voice of Poland.

Eurowizja: Polska vs inne kraje

Na konkurs pojedzie Krystian Ochman. O dziwo wygląda na to, że w tym roku nasz reprezentant może mieć realne szanse! Internauci wypowiadają się na temat jego piosenki “River” z niekrytym entuzjazmem. Zagraniczni komentatorzy bronią wręcz Krystiana przed jakąkolwiek krytyką, nawet taką ze strony Polaków! Wygląda na to, że naszemu piosenkarzowi udało się ująć tłumy jeszcze przed rozpoczęciem konkursu. Spójrz tylko na kursy bukmacherskie wystawione na Polske poniżej… W zeszłym roku sięgały one astronomicznych liczb takich jak 500.00, a teraz nasza kandydatura jest traktowana poważnie!

Eurowizja 2022 kursy na Polskę

Tak jak co roku, z okazji konkursu Eurowizja 2022 bukmacherzy wystawili kursy także na Polskę. Przynajmniej niektórzy, reszta na pewno dołączy wkrótce.

Eurowizja 2022STSeTotoFortunaLV BET
Polska35.0035.00 40.0051.00
Obstawiaj!

Kursy na Eurowizję 2022 z dnia 13.05.2022 r. Kursy mogą ulec zmianie.

No i jak wyglądają w kontekście konkursu Eurowizja 2022 kursy na Polskę? Jak widać w tabeli powyżej, kursy na Krystiana Ochmana prezentują się całkiem nieźle, bo w okolicy ~20 to – w naszym doświadczeniu – liczba, którą oferuje się na kraj, który ma realne szanse na wygraną, choć nie jest może oczywistym faworytem. Co prawda, jak zobaczysz dalej, faworyt tegorocznej Eurowizji jest jasny, jednak nie ma się co na ten fakt obrażać – Eurowizja stoi przecież za pokojem i przyjaźnią. Niemniej, zakłady na zwycięzcę Eurowizji nie są jedynymi, które można postawić u bukmacherów. Możesz więc nadal zrobić kupon z zakładem na Polskę i wygrać!

Zakłady na Eurowizję – najlepszy bukmacher

A więc zbliża się Eurowizja, zakłady bukmacherskie są dostępne, okej, ile w tym jeszcze filozofii!? Cóż, żeby postawić kupon na swojego faworyta, musisz najpierw założyć konto u jednego z legalnych polskich bukmacherów. Bez obaw, to zajmuje tylko chwilę i jest w pełni bezpieczne. Po prostu musisz wybrać dla siebie odpowiedniego buka. Weź przy tym pod uwagę bonus powitalny, czyli nagrodę przydzielaną przez buków za rejestrację! My mamy dla Ciebie dwie główne propozycje: STS i Fortuna. Nadchodzi Eurowizja: bukmacher z legalną polską licencją to ktoś, z kim musisz się zakolegować, by postawić zakład.

Eurowizja: bukmacher STS i bonus 1600 zł z kodem BONUS100

Ten pierwszy to wiodący bukmacher na polskim rynku, ufa mu praktycznie połowa Polaków, którzy obstawiają zakłady. W ramach bonusu powitalnego możesz zgarnąć od niego aż 1600 zł – oczywiście jeśli wykorzystasz nasz kod promocyjny BONUS100, który zauważalnie tę kwotę zwiększa! Na tę promocję składa się 100% do 300 zł pierwszego depozytu, cashback 100 zł (za kod!), bonus reload 50% do 500 zł oraz drugi reload 50% do 700 zł. Zakłady na Eurowizję pojawiają się na STS co roku, więc możesz być pewien, że będziesz mógł wykorzystać swój bonus właśnie na nie!

STS

98/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 29.09.2022

STS kod promocyjny BONUS100

Podaj w STS kod promocyjny BONUS100 i zgarnij bonusy do 1500 zł + nawet 100 zł cashbacku i bonus 60 zł dla wytrwałych!

Eurowizja: bukmacher Fortuna i bonus 830 zł

Fortuna to prawdopodobnie największy rywal STSu jeśli chodzi o polski rynek bukmacherski, a jeśli w grę wchodzą solidne zakłady ne Eurowizję, to trzeba nam właśnie najlepsze oferty. Zakładając konto w Fortunie możesz teraz zyskać w sumie aż 830 zł w pakiecie powitalnym. 20 zł dostaniesz za darmo, za weryfikację tożsamości. Pierwszy zakład zostanie ubezpieczony do 600 zł, a za pierwszy depozyt wpadnie też 10 zł extra. Mało tego, od drugiego depozytu możesz zgarnąć 50% do 200 zł. Warto? Pewnie!

Fortuna

90/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 29.09.2022

Fortuna kod promocyjny MAXVIP

Podaj w Fortunie kod promocyjny MAXVIP i odbierz freebety 10 zł i 20 zł, cashback do 600 zł oraz bonus 50% do 200 zł!

Eurowizja 2022: bukmacherzy alternatywni

Poza opisanymi powyżej bukami możemy zaproponować Ci jeszcze dwa konkurencyjne serwisy, które również mają co roku zakłady na Eurowizję i do tego oferują całkiem apetyczne bonusy powitalne.

eToto to bukmacher, który działa na polskim rynku od naprawdę wielu lat. Możesz być pewien, że tej marce warto zaufać. Choć nie jest tak nowoczesna jak niektórzy konkurenci i tak oferuje różnorodne zakłady, w tym jest tam również oczywiście Eurowizja. Bukmacher ma bonus powitalny na średnim poziomie, to tylko 200 zł, ale plus jest taki, że działa ono na zasadzie 200% od depozytu, więc można dostać procentowo spory boost, wpłacając w miarę niedużą kwotę.

LV BET natomiast ma w swoim bonusie powitalnym bardzo nietypowy mechanizm, czyli mnożnik kursu – ale na tej zasadzie działa już tylko darmowy zakład. Łączna wartość oferty rejestracyjnej tego buka to do 3353 zł, w tym freebet 20 zł dla naszych klientów, którzy przejdą na stronę buka naszym linkiem. Na  znajdziesz LV BET również znajdziesz zakłady na Eurowizję. Koniecznie zapoznaj się z zaproponowanymi przez nas bukami i wybierz najlepszą ofertę dla siebie!

Eurowizja – zakłady bukmacherskie

Może jesteś w temacie zakładów zupełnie nowy, a może obstawiłeś już niejedną taśmę na piłkę nożną czy koszykówkę. Ale to wszystko inna bestia niż Eurowizja. Bukmacher podchodzi do tego tematu inaczej niż do sportów zawodowych i Ty powinieneś obrać podobną strategię! Przedstawiamy dla Ciebie kilka faktów i podpowiedzi, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć zakłady na Eurowizję i mądrzej obstawić.

 • Pamiętaj, że o zwycięstwie nie decyduje obiektywna jakość poszczególnych występów, tylko głosy jury oraz widowni.
 • Możesz się spodziewać, że im bliżej samego konkursu, tym bardziej bukmacher będzie się zbliżał do poprawnego wytypowania zwycięzcy, czyli kurs na niego będzie spadał. Im wcześniej postawisz, tym większe podejmiesz ryzyko, ale tym większą będziesz mieć też szansę na trafienie zwycięzcy po wysokim kursie.
 • Jeśli chodzi o kursy, to koniecznie porównaj przed postawieniem oferty poszczególnych bukmacherów. Jeśli i tak już się zdecydowałeś na obstawienie na dany kraj, to zrób to po najwyższym możliwym kursie!
 • Nie zapominaj także o bonusach powitalnych. Tutaj zasada jest podobna jak powyżej. Jeżeli i tak zdecydowałeś się postawić na określoną osobę, to możesz wykorzystać przy tym jakiś ciekawy bonus i za darmo podbić stawkę lub ubezpieczyć swój kupon!
 • Bierz pod uwagę wypowiedzi ekspertów i klimat panujący na internetowych forach.
 • Przeanalizuj klimat polityczny. Eurowizja to nie tylko muzyka, ale także ideologia. Wielu piosenkarzy stara się przekazać przez swoje występy emocje lub komentarze społeczne.

Eurowizja: typy

W postawieniu na to, czyim zwycięstwem zakończy się Eurowizja, typy mogą okazać się oczywiście bardzo przydatne. W końcu ten konkurs rządzi się innymi prawami niż sport i częściowo to właśnie poprzez opinie ekspertów jest podejmowana decyzja co do tego, komu przyznać główną nagrodę! Dlatego czytanie w internecie opinii osób powiązanych z konkursem może w sporym stopniu pomóc w poprawnym wytypowaniu zwycięzcy. Pamiętaj, że każdy bukmacher również analizuje to, jak potoczy się Eurowizja! Kursy są przez to naprawdę dobrą podpowiedzią. Przecież nie biorą się one z niczego, tylko z bogatej statystycznej analizy, która ma zapewnić bukowi zarobki.

Eurowizja: typy z zeszłych lat

A kto wygrał Eurowizję w zeszłych latach? Czy bukmacherom i ekspertom udało się przewidzieć najlepszego piosenkarza? W zeszłym roku przed rozpoczęciem konkursu stawiali oni na inne kraje, ale już w przeddzień finału wahali się między Włochami a Francją z leciutką przewagą Włoszech, przynajmniej u niektórych buków. Ostatecznie rzeczywiście wygrały Włochy, a Francja zajęła drugie miejsce. Warto zaznaczyć, że ze względu na mocną rywalizację tych dwóch krajów kursy były naprawdę apetyczne, bo wynosiły ponad 3.00.

W edycji 2019 (czyli w przedostatniej, bo w 2020 nie było Eurowizji) również się udało. Wygrała wtedy Holandia i właśnie na jej zwycięstwo wskazywały kursy bukmacherskie już na kilka tygodni przed finałem. Na godzinę przed jego rozpoczęciem z perspektywy buków wygrana Holendra była już praktycznie pewna, kursy spadły do ok. 1.70, a kolejny najlepszy konkurent miał je na poziomie aż 6.00.

Rok wcześniej wygrał Izrael, czyli pierwotny faworyt, który tuż przed finałem spadł jednak na drugie miejsce. Można jednak powiedzieć, że bukmacherzy i tak byli dość blisko. W 2017 również wygrał faworyt buków, reprezentant Portugalii. Nie zawsze było jednak tak łatwo. W 2016 bukmacherzy dość mocno się przejechali, bo wygrała Ukraina, kursy wskazywały natomiast na Rosję, która skończyła dopiero na trzecim miejscu. Jak widzisz buk często ma rację, ale nie warto kierować się jego faworytami bez samodzielnej analizy!

Eurowizja 2022 kursy

Muzyczno – imprezowe święto: Eurowizja 2022. Kursy bukmacherskie? Cóż, na pewno niedługo pojawi się ich więcej! Zobacz aktualne kursy na Eurowizję 2022 u wiodących bukmacherów w Polsce!

 STSLV BETBetFanPZBuk
Polska35.0051.0040.0051.00
Włochy18.0013.0010.0023.00
Szwecja8.008.009.007.00
Wielka Brytania8.007.008.007.00
Hiszpania18.0017.0017.0023.00
Ukraina1.401.301.401.28

Kursy na Eurowizję 2022 z dnia 13.05.2022 r.

Eurowizja 2022: faworyci

Czyim zwycięstwem zakończy się Eurowizja?! Bukmacher zadaje sobie to pytanie tak samo jak Ty, ale on musi udzielić przewidywanej odpowiedzi dużo wcześniej. Robi to oczywiście poprzez kursy. To właśnie z nich można odczytać faworytów i wyrzutków konkursu. Zasada jest prosta: im niższy kurs, tym mniejsza wygrana i mniejsze ryzyko, czyli tym większa wiara bukmachera w zwycięstwo danego kraju.

Jakich faworytów możemy spodziewać się konkretnie, jeśli chodzi o konkurs Eurowizja 2022?

 • Ukraina z zespołem Kalush Orchestra ma zdaniem ekspertów ogromne szanse na wygraną. Nie tylko ze względu na jakość muzyczną, ale również przez trudną sytuację tego kraju, która z pewnością przełoży się na sympatię widzów.
 • Szwecja zawsze radzi sobie na Eurowizji doskonale i w tym roku spodziewamy się tego samego. Cornelia Jakobs, reprezentantka tego kraju, przygotowała energiczną piosenkę, przy której aż chce się tańczyć.
 • Wielka Brytania jako faworyt dziwi, bo w zeszłym roku ten kraj poradził sobie tragicznie, ale wystawiony przez Brytyjczyków w tym roku Sam Ryder zyskał sympatię internautów i wygląda na to, że może zaliczyć udany występ.

Kto wygra Eurowizję 2022? Typy, prognozy

Czy masz już swoją teorię na to, czyim zwycięstwem zakończy się Eurowizja 2022? Bukmacherzy mają oczywiście swoje teorie, głównie spodziewają się wygranej opisanych w poprzedniej sekcji faworytów. Już wiemy, że kursy na Polskę prezentują się dużo, dużo bardziej optymistycznie niż zazwyczaj! W tym roku wygląda na to, że istnieje realna szansa na sukces naszego reprezentanta albo po prostu występ, któryh przyniesie nam dumę.

Jeśli chcesz lepiej zrozumieć temat i dobrze przewidzieć zwycięzców, czytaj i oglądaj materiały od influencerów, których już od lat pasjonuje Eurowizja. Bukmacherzy to także bardzo dobre źródło informacji. Warto już na kilka miesięcy przed konkursem śledzić to, jak zmieniają się kursy!

Zakłady na Eurowizję – czy to się opłaca?

Tak samo jak każda dyscyplina, może opłacać się także Eurowizja. Zakłady bukmacherskie są przecież opłacalne wtedy, kiedy się je wygrywa – niezależnie od tego, czy obstawiło się na gole Lewandowskiego, czy na kolor jego skarpetek 18 kwietnia. Nie ma żadnej kary za postawienie kuponu na coś, co nie wymaga udziału piłki!

Ale żeby zakłady miały sens, musisz oczywiście obstawić mądrze. Naszym zdaniem dobrą podpowiedź stanowi tutaj passa z poprzednich lat. Eurowizja to w końcu głównie show, raczej trudno się spodziewać, żeby w kółko wygrywał ten sam rodzaj muzyki. Naszą uwagę zwrócił na przykład fakt, że od 2014 roku – jeśli uznać sceniczną tożsamość Conchity za kobietę – panie i panowie wygrywają na zmianę. Naprawdę wygląda na to, że Eurowizja nie znosi nudy, więc zastanów się, który występ będzie najciekawszy na tle poprzednich edycji!

FAQ

Czy warto stawiać zakłady na Eurowizję?

Nie musisz być znawcą muzyki, ale jeśli orientujesz się, co dzieje się w świecie piosenki popowej oraz nastrojach społecznych tej wiosny, to jak najbardziej tak. Bukmacherzy często proponują atrakcyjne kursy bukmacherskie oraz bonusy na Eurowizję.

Gdzie stawiać na Eurowizję?

Zakłady na Eurowizję możesz postawić u legalnych bukmacherów. Ich recenzje oraz to, u którego obstawianie Eurowizji wypada najlepiej, dowiesz się z naszych tekstów!

Gdzie znajdę typy na Eurowizję?

Kilka faktów świadczy o tym, jak dużą popularnością w zakładach bukmacherskich cieszy się Eurowizja. Typy mają nie tylko baczni obserwatorzy muzycznej sceny, ale także zakłady bukmacherskie, czy gracze. Wiele razy zdarzyło się tak, że bukmacherzy pomylili się w swoich przewidywaniach. Warto zatem zawsze konfrontować typy i sugerować się tym, co podpowiada intuicja. W naszym tekście zamieszczamy też typy bukmacherskie.