18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Zakłady na pogodę w 2022 roku

Znudziło Cię obstawianie wyłącznie wydarzeń związanych ze sportem? Sprawdź zakłady na pogodę i dowiedz się, u którego polskiego bukmachera możesz postawić, że jutro w Twoim mieście będzie ulewa, a w Rzeszowie temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza!

Jak obstawiać zakłady na pogodę w 2022 roku

Para pogoda – zakłady bukmacherskie wydaje się w pierwszej chwili nienaturalna. I trudno się temu dziwić. Typując tradycyjne wydarzenia sportowe czy też dotyczące sportów wirtualnych, zawsze możemy podeprzeć się twardymi danymi. Ten zespół znajduje się w dobrej dyspozycji, a przeciwnik w ostatnich pięciu meczach zawsze tracił bramkę. Z kolei do tego meczu nasz faworyt podejdzie bez najważniejszego zawodnika, co daje większe szanse rywalowi. Jeżeli zatem masz już plany na solidne kupony na najbliższy miesiąc, nie powinieneś swojej strategii opierać na typowaniu opadów w mieście wojewódzkim na drugim końcu Polski. Jednakże obstawianie pogody, jako odskocznia, sposób na relaks, a i może poczucia lekkiego dreszczyku emocji, sprawdzi się u Ciebie znakomicie.

Który bukmacher robi zakłady na pogodę?

Jak pewnie się spodziewasz, nie każdego bukmachera interesuje pogoda. Zakłady najczęściej dotyczą różnych dyscyplin sportu, a czasem i wydarzeń związanych z popkulturą (gala Oscarów czy rozdanie nagród Emmy) lub polityką (najczęściej wybory). Nad Wisłą jest jednak bukmacher, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Oferta powitalna Betfan przewiduje spore bonusy na start, a że to właśnie ten operator pozwoli Ci postawić zakłady na pogodę – nic nie stoi na przeszkodzie, by jej część wykorzystać do obstawiania opadów, temperatury itp. Betfan nie ucieka od zaproponowania klientom oferty na wydarzenia, których próżno szukać u konkurencji.

Betfan

75/100
  • Legalny bukmacher PL
  • Sprawdzone i zweryfikowane 29.09.2022

BetFan kod promocyjny BONUSMAX

Wykorzystaj w BetFan kod promocyjny BONUSMAX i odbierz aż 3 bonusy: cashback do 600 zł, freebet 60 zł i bonus 100% do 1000 zł!

Jak typować pogodę?

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że obstawianie pogody to jak wróżenie z fusów. Oczywiście, znaczną rolę w ewentualnej wygranej odegra szczęście, ale tej fortunie można trochę pomóc.

Sprawdzaj rzetelne dane pogodowe

Dane wykorzystywane do sporządzania prognoz w Polsce przygotowuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na jego oficjalnej stronie zawsze znajdziesz informacje z pierwszej ręki, a do tego podane w zróżnicowanej formie. Wiemy już podstawy. Teraz przejdźmy do czegoś nieco bardziej wnikliwego.

Czym jest meteorogram? Według definicji, jest to zapis wykonany za pomocą meteorografu. Żarówka nad głową wciąż nie zaświeciła, co? To za pomocą meteorogramu przedstawiane są prognozy pogody, a ich dokładna analiza pozwoli Ci z większą precyzją przewidywać zmiany atmosferyczne. Gdy posiądziesz tę wiedzę, będziesz wiedział – po odczycie odpowiedniego meteorogramu, rzecz jasna – jak długo spodziewać się silnych, zachodnich wiatrów i jak długo potrwają intensywne opady.

Ostatecznie, choć stara prawda ludowa głosi, że nie sposób poskromić natury, działa ona wedle ustalonych już praw fizyki. Im więcej dowiesz się na temat takich zjawisk, jak wędrówki wyżów i niżów, kierunki i siła wiatru oraz zrozumiesz, co one oznaczają dla pogody w regionie, w którym chcesz obstawiać, tym większa jest Twoja szansa na wygraną.

Nie umniejszaj też roli, jaką odgrywają katastrofy ekologiczne. Gdy w jednym ze stanów Ameryki Północnej rozpęta się huragan, jgoj skutki mogą oddziaływać całymi tygodniami. I to nie tylko w bliskim otoczeniu, ale i na obszarze kilku sąsiednich stanów.

Nie ufaj jednemu źródłu

Zauważyłeś, że czasem prognoza pogody, którą widziałeś w jednej ze stacji telewizyjnych różni się od tej dostępnej na innym kanale? Nie wspominając już o licznych aplikacjach mobilnych, gdzie przewidywania dotyczące zmian atmosferycznych zmieniają się po kilkadziesiąt razy na dzień.

Eksperci różnie analizują dane pozwalające im przewidzieć pogodę w najbliższych dniach. Dlatego, jeśli chcesz zarabiać na obstawianiu pogody, stwórz nawyk sprawdzania i porównywania różnych prognoz. Po jakimś czasie zauważysz, które źródło najczęściej serwowało Ci prawdziwe dane, a także w jakich elementach istniały najbardziej rażące różnice.

Prognozy… “alternatywne”

W dobie internetu pojawiło się jednak znacznie więcej teorii na temat przewidywania pogody. Poniżej przedstawimy Ci kilka przykładów, ale powiedzmy sobie szczerze: żaden z nich nie opiera się na twardych danych i odradzamy uznawanie ich za podstawę Twojej strategii dotyczącej obstawiania.

Meteoropatia – Meteoropaci to osoby szczególnie wrażliwe na warunki atmosferyczne. Przejawia się to u nich negatywnymi reakcjami organizmu, i to zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Ta dolegliwość może wpływać na taką osobę na wiele sposobów. Gwałtowne zmiany ciśnienia atmosferycznego, nadejście silnych wiatrów, szybkie zmiany temperatur, nadchodząca burza czy długotrwałe utrzymanie się wilgoci w powietrzu – jeżeli ktoś jest meteoropatą, z pewnością każde z tych zjawisk będzie odczuwać na swój sposób.

Instynkt – Czy jest na sali choć jedna osoba, która nigdy nie wściekła się i nie rzuciła mięsem w kierunku telewizora po tym, jak nie sprawdziła się przewidywana prognoza pogody? “Spokojnie, dziś na niebie zobaczymy tylko kilka chmurek, nie bierz z domu parasola”. No i nie wziąłeś tego parasola, choć gdy zobaczyłeś te “kilka chmurek”, prędzej kojarzyły Ci się z biblijną zapowiedzią potopu niż spokojnym, suchym dniem. Wyruszyłeś do dentysty, a później zapłaciłeś dwa rachunki: pierwszy za leczenie kanałowe, a drugi za leki na przeziębienie, bo w drodze przemokłeś do suchej nitki. Myślałby człowiek, że w 2022 roku nie musimy Cię przekonywać, że nie każda informacja, jaką usłyszysz w telewizji, jest prawdziwa. Rzecz jasna, większość zakładów dotyczących pogody odnosi się do prognoz długoterminowych, tu jednak zależność jest podobna. Powiedzmy, że w Twojej okolicy od dekady nie spadł śnieg na Wigilię. Ale już w listopadzie widzisz znaczne ochłodzenie i po prostu wiesz, że tego roku będziesz wcinać karpia, patrząc przez okno na grube płaty śniegu. Możesz więc wykorzystać swojego nosa w zakładach bukmacherskich. Jeszcze raz dodamy jednak, że warto przed podjęciem decyzji o postawieniu kuponu sprawdzić twarde dane i porównać różne prognozy pogody.

zakłady na pogodę: wrzesień liczba dni z opadami

Czy obstawianie pogody ma sens?

Powiedzmy sobie wprost. Skoro autorzy prognoz pogody mają do dyspozycji wszelkie możliwe dane meteorologiczne, a i tak często popełniają błędy, to spore szanse na pomyłkę masz również Ty. Zakłady na pogodę należy traktować podobnie, jak obstawianie pokera czy też innych gier karcianych – a więc tylko częściowo losowych. Oczywiście, widzisz do pewnego stopnia, co gracze mają na rękach i na tej podstawie możesz wysnuć wstępne wnioski. Nie masz jednak wpływu na to, jaka karta pojawi się zaraz na stole i czy nie zmieni układu sił wśród uczestników gry. Typowanie pogody to świetny sposób na poczucie dreszczyku emocji lub zwyczajne rozluźnienie się. Nie może jednak stanowić podstawy planu żadnego dobrego gracza.

Pogoda, zakłady, deszcz ze śniegiem i pewnie jeszcze afrykański upał

Jeżeli znudziło Cię typowanie wszelkich dyscyplin sportowych lub w Twojej ukochanej lidze trwa właśnie przerwa, może warto zerknąć na coś tak prozaicznego, jak pogoda. Zakłady na nią znajdziesz np. u bukmachera Betfan. Może chcesz szybkiego rozliczenia kuponu? Poszukaj zakładów na dany dzień albo wypróbuj zabawy w sportach wirtualnych. Ale teraz możesz też obstawić, przykładowo, liczbę dni z opadami deszczu w Krakowie czy Rzeszowie w danym miesiącu. Sam pomyśl: to przecież nic innego, jak postawienie długoterminowego kuponu underowego lub overowego! Później przez cały miesiąc będziesz siedział, jak na szpilkach, mając nadzieję, że liczba dni z opadami pokryje się z Twoimi przewidywaniami.

Typowanie zmian pogodowych to bardzo popularna część rynku bukmacherskiego np. w Wielkiej Brytanii. Tam gracze rozumieją już, że być może nie jest to najbardziej przewidywalna gałąź bukmacherki, ale z pewnością na swój sposób elektryzująca. Powoli ten trend dociera też do Polski, a stale rozwija oferta tylko udowadnia, że kupony zawierające typy na pogodę stają się coraz popularniejsze.