18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe

Zakłady na tenisa: nasz kompletny przewodnik

Obstawianie zakładów na tenisa może wydawać się dość proste, jako że tylko dwóch zawodników gra przeciwko sobie, nie ma możliwości remisu, a faworyci są zazwyczaj znani wcześniej.

Ale zaraz! Istnieje wiele subtelności i musisz zwracać uwagę na szczegóły, żeby Twój zakład się udał. Przejdźmy do najważniejszych punktów, które trzeba wziąć pod uwagę przy obstawianiu tenisa.

Zakłady bukmacherskieBonus powitalny i kod promocyjnyObstawiaj!
STS

 

sts kod promocyjny

100% do 300 PLN + do 100 PLN cashback + 50% do 500 PLN + 50% do 700 PLN + extra 60 PLN
kod promocyjny: BONUS100
Fortuna

 

kod promocyjny fortuna

20 PLN + do 600 PLN cashback + extra 10 PLN + 50% do 200 PLN
kod promocyjny: w linku!
Pzbuk

 

Bukmacher PZBuk

cashback 1000 PLN + freebet 20 PLN
kod promocyjny: NIEWYMAGANY
LV BET

 

lvbet kod

freebet 20 PLN + bonus do 3000 PLN + cashback do 333 PLN
kod promocyjny: NIEWYMAGANY

Główne rynki tenisowe

Obstawianie meczy

Począwszy od najprostszego do zrozumienia zakładu na tenisa, stawianie na zwycięzcę meczu daje Ci do wyboru dwóch graczy (lub 2 drużyny, w przypadku gier podwójnych).

Kluczowe jest to, że mecze tenisowe często mają bardzo wyraźnego faworyta, a kursy na najlepszych graczy we wczesnych rundach turnieju wynoszą 1/8 (1.125) lub są jeszcze niższe. Jasne, że jeśli chcesz to możesz obstawić Murraya lub Djokovica po kursie 1/8, ale spójrzmy na to z szerszej perspektywy; musisz postawić 100 funtów, żeby zarobić  12,50 funta. A jeśli przytrafi się niespodzianka i Twój zawodnik przegra, to masz pozamiatane!

Zatem jeśli chodzi o ryzyko i ewentualną wygrana, to generalnie nie warto obstawiać w ten sposób, chyba że stawiasz na outsidera o przeszacowanym kursie lub łączysz mecze kilku faworytów na akumulatorze w celu uzyskania większych zwrotów.

Zakłady Handicapowe

Podobnie jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, zakłady na handicap są jednymi z najpopularniejszych przy obstawianiu zakładów na tenisa. W przypadku mało wyrównanego meczu, możesz obstawić rynek, który jest znacznie bardziej wyrównany.

Ten handicap wyrażony jako liczba gemów dodanych do wyniku jednego gracza i taką samą liczbę gemów odjętych od wyniku przeciwnika. W poniższym przykładzie linia handicapu wynosi 4,5 gema.

Handicap na mecz Nadal - Fognini

Nadal jest postrzegany jako pewniak, więc ma spore szanse wygrać ten rynek, nawet z handicapem na poziomie -4,5 gema. Z drugiej strony, możesz uzyskać zakład tej samej wartości stawiając handicap +4.5 gema dla Fogniniego.

⦁ Wynik meczu: Nadal wygrywa 6-4, 6-4.
⦁ Łączna ilość gemów: Nadal 12, Fognini 8.
⦁ Nadal z handicapem -4.5: Nadal 7.5, Fognini 8.
⦁ Fognini z handicapem +4.5: Nadal 12, Fognini 12.5.

Przy takim scenariuszu zakład postawiony na Nadala -4.5 byłby przegrany, mimo że ten zawodnik wygrał mecz, podczas gdy zakład na Fogniniego +4.5 byłby wygrany.

Zauważ, że gdy liczba przy handicapie zawiera  pół gema lub pół punktu, możliwe są tylko dwa możliwe wyniki, ponieważ nie może być remisu.

Stawianie na dokładny wynik

Innym sposobem na bardziej kreatywne obstawianie zakładów na tenisa to obstawianie wyniku meczu, tj. liczby setów wygranych przez każdego gracza. Kursy na zwycięstwo faworyta są nadal dość niskie, jednak zwiększy to Twój zysk w porównaniu do zwykłego zakładu na zwycięzcę.

Oczywiście, gdy mecz może rozstrzygnąć się w pięciu setach, tak jak w przypadku meczów Wielkiego Szlema mężczyzn, istnieje więcej różnych możliwych rezultatów.

Można również obstawiać wynik określonego seta, co jest znacznie trudniejsze do przewidzenia, a zatem daje wyższe zyski, jeżeli uda się przewidzieć prawidłowy rezultat.

Inne rodzaje zakładów na tenis

Większość sportsbooków posiada całe mnóstwo innych rynków do obstawiania tenisa, w tym zakłady antepost, w których z wyprzedzeniem obstawiamy zwycięzcę turnieju i wiele rynków na pojedyncze mecze. Podobnie jak w przypadku każdego sportu, im ważniejszy mecz, tym prawdopodobnie będzie więcej rynków.

Tenis jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w przypadku zakładów na żywo, z jeszcze większą ilością dostępnych rynków, np. punkt po punkcie oraz gem po gemie. Ostrzeżenie: kursy zmieniają się niewiarygodnie często, zwykle po zmianie rezultatu po zdobyciu każdego pojedynczego punkciku! Więc upewnij się, że obstawiasz zakłady we właściwym czasie, najlepiej podczas przerwy w grze pomiędzy punktami lub gemami.

Strategie obstawiania tenisa

Przed zainwestowaniem swoich pieniędzy w zakład na tenisa, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejsze z nich wymieniliśmy tutaj, ale możliwe, że korzystasz jeszcze z innych jeśli masz własne strategie obstawiania.

Porównywanie zawodników

Oczywiście najważniejszym czynnikiem jest siła zawodników lub par na korcie. Światowe rankingu lub rozstawienia są na ogół dobrym wskaźnikiem oczekiwanego poziomu formy, ale od czasu do czasu zdarzają się rozczarowania. Sprawdzanie najnowszych statystyk i wyników bezpośrednich spotkań między zawodnikami sprawi, że będziesz dobrze poinformowany.

Pomoże Ci to również w zdobyciu wiedzy o stylu gry zawodników na korcie. Wiedząc, jak grają  przy swoim serwisie i podczas odbioru może dać Ci wskazówki co do przebiegu meczu.

Nawierzchnia do gry

Niektórzy gracze czują się bardziej komfortowo niż inni na określonej nawierzchni kortu, co warto wziąć pod uwagę przy stawianiu zakładów na tenis. Najlepszym tego przykładem jest Rafael Nadal, znany jako Król Mączki, za swoje 9 tytułów French Open na kortach Roland Garros, wygranych na przestrzeni 10 lat. Dodatkową zmienną (wyłącznie w przypadku kortów twardych) jest klimat, w zależności od tego, czy mecz rozgrywany jest w hali czy na powietrzu.

O co toczy się gra?

Czasami jeden z graczy może bardziej skorzystać na pewnym meczu niż jego przeciwnik, na przykład, jeśli musi wygrać, aby osiągnąć określony ranking. Jeśli gracz miał niedawno kontuzję, prawdopodobnie nie będzie w 100% dyspozycji lub może nie chcieć ryzykować pogorszenia kontuzji. Czynnik taki jak motywacja jest trudny do oszacowania ilościowo, ale może mieć duży wpływ na wynik meczu.

Szukaj najlepszych kursów

Stawiając zakłady przed rozpoczęciem meczu lub przed rozpoczęciem turnieju masz czas na ocenę kursów dostępnych na Fortuna, LVbet, STS itp.

Jeśli możesz skorzystać z o wiele lepszych kursów u jednego bukmachera niż u innego, to bez wątpienia należy postawić u niego. Jednak jeśli chodzi o stale zmieniające się kursy rynków zakładów tenisa na żywo, to porównanie kursów w czasie gry jest raczej niemożliwe.

Wyczuj, którzy bukmacherzy mają najlepsze kursy na żywo i trzymaj się swojego faworyta.

Oglądaj mecz

Oczywiście Wielkie Szlemy transmitowane są przez główne telewizje, w zależności od Twojego abonamentu. Jeśli jeszcze o tym nie wiesz, to wiedz, że strony bukmacherów online oferują często transmisje turniejów tenisowych na żywo. Łatwiej jest zrozumieć, co dzieje się w trakcie meczu i odpowiednio postawić, gdy śledzisz akcję na żywo.

Główne imprezy tenisowe, na które można postawić

Poza ostatnim miesiącem roku kalendarzowego, tenis na najwyższym poziomie można obstawiać cały czas. Dowiedz się więcej o najlepszych turniejach tenisowych, na które możesz postawić z naszego przewodnika.

Wielkie Szlemy

Cztery Wielkie Szlemy to najbardziej prestiżowe i pożądane tytuły w świecie tenisa. Mają także najwyższe nagrody pieniężne i największą ilość punktów rankingowych dla najlepszych zawodników.

TurniejAustralian OpenFrench OpenWimbledonUS Open
DatyStyczeńMaj/CzerwiecCzerwiec/LipiecWrzesień
NawierzchniaTwardaMączkaTrawaTwarda

Sprytni gracze mogą zarabiać stawiając na tenisowe Wielkie Szlemy, ponieważ zazwyczaj zdarza się w nich niewiele niespodzianek. Ponieważ są to najważniejsze turnieje dla każdego zawodnika lub zawodniczki w cyklu zawodowców, gwiazdy zawsze biorą w nich udział, chyba, że są kontuzjowane. Planują one również swój sezon wokół Wielkich Szlemów, żeby zapewnić, że będą w szczytowej formie w momencie rozpoczęcia turnieju.

Ponadto męskie mecze singla rozgrywane są na zasadach kto lepszy w pięciu setach, co zmniejsza szansę na niespodzianki. Nierzadko można zobaczyć, jak outsider urywa faworytowi seta albo czasami nawet dwa, ale trzy zdarzają się o wiele rzadziej.

Przedłużona długość meczu oznacza również, że zawodnicy muszą być w najwyższej formie fizycznej , żeby przetrzymać cały dystans. Zawodnicy z najlepszą wytrzymałością mają większą szansę na wygranie decydującego seta, przy wyniku 2-2.

Toury ATP i WTA

Zaraz po Wielkich Szlemach, najwięcej punktów rankingowych dla zwycięzców dają finały ATP i WTA. Jeśli chodzi o sam spektakl, to biorą w nim udział czołowi zawodnicy wśród mężczyzn i kobiet, więc masz pewność, że obejrzysz parę hitowych pojedynków.

Jednak, ponieważ wydarzenia te odbywają się pod koniec sezonu, zalecamy szczególną ostrożność podczas obstawiania zakładów. Na wyniki finałów wpływ może często mieć zmęczenie lub kontuzje, pojawiające się po wyczerpującym sezonie u biorących udział zawodników.

Tymczasem Masters 1000 lub imprezy WTA o najwyższej randze warte są sprawdzenia, ponieważ odbywają się na przestrzeni całego sezonu i mają dużą wagę w rankingu zawodników. W mniej istotnych wydarzenia cyklu ATP i WTA mogą zdarzać się niespodzianki, ponieważ najlepsi zawodnicy czasami pomijają je lub nie grają w nich na swoim najwyższym poziomie. Dla eksperta od obstawiania istnieje szansa na znalezienie tu zakładów o dobrych kursach.

Puchar Davisa/Puchar Federacji

Grając na gospodarzy zwiększasz swoje szanse

OK, a więc w przypadku tych rozgrywek zawodnicy mają do zarobienia nieco mniej pieniędzy, ale w grę wchodzi duma narodowa, a to jest coś bezcennego.

Drużynowy charakter tego wydarzenia oznacza, że ​​nie wystarczy mieć jednej gwiazdy, kraj potrzebuje kilku silnych zawodników, aby wygrać cały turniej. Jeśli chodzi o obstawianie to są to rozgrywki nieprzewidywalne, ponieważ zespoły biorące w nich udział nie grają między sobą regularnie.

Często morale drużyny gospodarzy są podnoszone przez lokalnych kibiców, co może stanowić istotną dodatkową zaletę. Tymczasem zespół przyjezdny często doświadcza gwizdów i buczenia, więc zawodnicy muszą być mocni psychicznie, ażeby wystąpić na swoim najwyższym poziomie.

Chcesz więcej wskazówek? Przeczytaj nasze dedykowane przewodniki dotyczące obstawiania piłki nożnej i koszykówki.